Jesteś tutaj:-, Newsy, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje-Intel Core M pozwala na tworzenie cienkich jak tablet laptopów 2w1 bez wentylatora

Intel Core M pozwala na tworzenie cienkich jak tablet laptopów 2w1 bez wentylatora

Na IFA 2014, światowych targach elektroniki użytkowej i sprzętu gospodarstwa domowego, Intel zaprezentował nową serię procesorów Intel Core M, która będzie stanowiła siłę napędową urządzeń „2w1” takich producentów jak Acer, ASUS, Dell, HP, Lenovo i Toshiba. Intel Core M pozwoli urządzeniom o grubości tabletu pozbawionym wentylatorów, uzyskać poziom wydajności Intel Core i nawet dwukrotnie dłuższy czas pracy na akumulatorze w porównaniu do czteroletniego systemu.


Szybsze działanie i jeszcze dłuższa praca na akumulatorze

W stosunku do porównywalnego procesora Core poprzedniej, 4. generacji, Intel Core M zapewnia wydajność obliczeniową wyższą nawet o 50 procent, a graficzną o 40 procent. Użytkownicy posiadający starsze komputery zauważą jeszcze wyraźniejszy wzrost wydajności. Dla przykładu, Intel Core M jest nawet dwukrotnie szybszy jeśli chodzi o obliczenia i siedmiokrotnie szybszy w przetwarzaniu grafiki niż czteroletni PC.

Intel Core M może wytrzymać ponad 8 godzin odtwarzania filmów, co oznacza nawet 20-procentowe wydłużenie (1,7 godziny) czasu pracy na akumulatorze w porównaniu do procesora Core poprzedniej generacji i dwukrotnie dłuższe działanie w stosunku do przeciętnego, czteroletniego PC.


Urządzenia „2w1” bez wentylatora dostępne w sezonie świątecznym 2014… i później

W porównaniu do poprzedniej generacji powierzchnia procesora Intel Core M jest o 50 procent mniejsza, natomiast za sprawą poboru mocy rzędu 4,5W wydzielane ciepło (TDP) jest o 60 proc. niższe5. To pozwala producentom OEM projektować smukłe systemy bez wentylatora mające poniżej 9 mm grubości – cieńsze od baterii AAA i najcieńszych obecnie laptopów. W kolejce oczekuje już ponad dwadzieścia produktów opartych na procesorze Core M. Pierwsze systemy oparte na procesorze Intel Core M znajdą się na półkach podczas świątecznego sezonu zakupowego.

Na targach IFA producenci tacy jak Acer, ASUS, Dell, HP i Lenovo zaprezentowali nowe, niedostępne jeszcze urządzenia zbudowane na procesorze Core M oferowane w różnych rozmiarach, stylach i przedziałach cenowych:

  • Aspire Switch 12 – w IV kwartale 2014 roku Acer rozszerzy popularną serię notebooków „2w1” o model wyposażony w 12,5-calowy wyświetlacz FHD z oryginalną podpórką i klawiaturą na magnes.
  • ASUS Zenbook UX305 – to niezwykle lekki i cienki Ultrabook z 13-calowym ekranem QHD. Drugi model – ASUS Transformer Book T300FA typu „2w1” został przedstawiony podczas prezentacji Intela. Transformer Book T300FA jest wydajnym urządzeniem „2w1”, które ma wejść do sprzedaży w Europie jesienią tego roku w cenie 599 euro. W przyszłości ASUS planuje jeszcze cieńsze modele takie jak ASUS Transformer T300 Chi.
  • Dell Latitude 13 7000 Series – Dell pokazał urządzenie „2w1”, które stanowi połączenie lekkiego Ultrabooka dla biznesu i odłączanego tabletu.
  • HP ENVY x2 – HP rozszerza swoją wielokrotnie nagradzaną rodzinę ENVY o dwa nowe komputery z ekranem odczepianym od klawiatury. Będą dostępne wersji 13,3 i 15,6-calowej.
  • Lenovo ThinkPad Helix 2 – dostępny w październiku, jest o 12 procent lżejszy i 15 procent cieńszy od swojego poprzednika, oferując zarazem jeszcze więcej mocy dzięki zastosowaniu procesora Intel Core M.

Lenovo ThinkPad Helix 2
Lenovo ThinkPad Helix 2

Intel przedstawił również przyszłą konstrukcję z Core M od firmy Toshiba i ogłosił, że szersza dostępność urządzeń opartych na Core M spodziewana jest w pierwszej połowie 2015 roku. Aby zapewnić większy wybór systemów i ich dostępność, Intel współpracuje z firmami ODM, m.in. Wistron*. Wistron planuje urządzenie z Core M inspirowane referencyjnym sprzętem „Lama Mountain” Intela. Ta zachwycająca konstrukcja bez wentylatora mająca 7,2 mm grubości i ważąca zaledwie 670 g została po raz pierwszy zaprezentowana przez Intel na targach Computex 2014 na Tajwanie.

ASUS Zenbook UX305
ASUS Zenbook UX305

„Bezkonfliktowy” procesor, dodatkowe funkcje

Intel Core M jest produktem „bezkonfliktowym”, co oznacza, że nie zawiera „krwawych minerałów” (cyny, tantalu, wolframu i/lub złota) bezpośrednio lub pośrednio finansujących bądź przynoszących korzyści grupom zbrojnym w Demokratycznej Republice Konga (DRK) lub krajach ościennych.

Dostępne wersje procesora

Procesor Intel Core M dostępny jest w kilku wersjach: Intel Core M-5Y10/5Y10a o częstotliwości do 2 GHz i Intel Core M-5Y70 o częstotliwości do 2,6 GHz. Intel Core M-5Y70 to najwydajniejszy procesor Intel Core M, dostępny również z technologią Intel vPro do biznesowych urządzeń „2w1” z wbudowanymi funkcjami zabezpieczeń do ochrony danych, tożsamości użytkownika i dostępu do sieci8.

Dodatkowe funkcje platformy obejmują obsługę zaawansowanego dźwięku i obrazu, IntelŸ Wireless Display 5.0, produktów 802.11ac Intela drugiej generacji i z czasem umożliwi bezprzewodowe dokowanie dzięki WiGig od Intela.

źródło: Intel

KanAutor |2014-09-06T09:03:35+02:006 września 2014 09:03|Kategorie: Inne, Newsy, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.