Jesteś tutaj:-, Internet, Newsy, Rozrywka, Tablety-Google Glass zakazane w brytyjskich kinach

Google Glass zakazane w brytyjskich kinach

Google Glass trafiły do sprzedaży w Wielkiej Brytanii w zeszłym tygodniu, a na odzew nie trzeba było długo czekać. Według dziennika The Independent okulary zostaną zakazane w większości sal kinowych, nawet gdy nie będą odtwarzane w nich filmy.


Według Stowarzyszenia Wystawców Kinowych, które reprezentuje 90 procent operatorów brytyjskich kin, Google Glass mają być zakazane na terenie sal kinowych, niezależnie od tego czy wyświetlany jest w niej film czy nie.

Rzecz jasna okulary od Google mogą posłużyć ich właścicielowi do nagrania wyświetlanego w kinie filmu i udostępnieniu go w sieci, choć w tym przypadku trudnością byłaby niewielka pojemność baterii. Niektórych widzów mogłoby także rozpraszać światło emitowane przez Glass, podobnie jak ma to miejsce w przypadku telefonu komórkowego.


Reakcja Stowarzyszenia na Google Glass nie jest ewenementem. Wiele firm szybko wprowadziło zakaz korzystania z okularów zaraz po ich wejściu na amerykański rynek, często w celu ochrony prywatności. Nie wszystkie te obostrzenia są w pełni sensowne, aczkolwiek z pewnością nie są to dobre wieści dla Google.

Źródło: The Vegre

Sewix

Autor |2014-06-30T22:45:59+02:0030 czerwca 2014 22:45|Kategorie: Inne, Internet, Newsy, Rozrywka, Tablety|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.