Jesteś tutaj:-, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje-Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków

Intel ujawnia kolejne szczegóły na temat ultrabooków

W kilka tygodni po tym, jak na targach Computex firma Intel ogłosiła nową kategorię produktów – ultrabooki – możemy poznać nieco więcej szczegółów na temat tych zupełnie nowych, przenośnych komputerów PC.

Jedną z najbardziej interesujących zapowiedzi produktowych ostatnich tygodni przedstawiono na targach Computex w Tajwanie. Sean Maloney i Mooley Eden z firmy Intel przekazali wówczas informacje o ważnych zmianach, jakich Intel dokonał w planach rozwoju procesora Intel Core, aby umożliwić stworzenie nowej linii komputerów mobilnych nazywanych ultrabookami. Ten nowy typ urządzenia będzie łączył najwyższą wydajność, szybkość reakcji oraz stopień bezpieczeństwa z cienką i lekką, elegancką konstrukcją. Planowane w Intelu przez ostatnich kilka miesięcy zmiany bynajmniej nie są banalne: wpłyną na fizyczny kształt oraz możliwości osobistych urządzeń komputerowych i będą wymagały przekształcenia sposobu, w jaki Intel i jego partnerzy projektują, produkują i sprzedają urządzenia oraz ich komponenty.

Przy okazji ostatniego oświadczenia o wynikach finansowych prezes i dyrektor generalny Intela Paul Otellini powiedział, że jest zadowolony z reakcji branży i zaangażowania klientów w tę nową kategorię produktów. Sean Maloney i Mooly Eden wyjaśnili z kolei, że ultrabooki wejdą na rynek w kilku fazach. Faza pierwsza rozpoczęła się, kiedy Intel wprowadził w czerwcu niskonapięciowe procesory Intel Core ULV drugiej generacji, dzięki którym już w tegorocznym sezonie świątecznym nowe systemy pojawią się na sklepowych półkach. Faza druga skupia się na nowej mikroarchitekturze procesorowej o nazwie kodowej Ivy Bridge, która ma być dostępna w systemach w pierwszej połowie 2012 r. Laptopy bazujące na Ivy Bridge zaoferują większą energooszczędność, inteligentną wydajność wizualną, krótszy czas reakcji i wyższy stopień bezpieczeństwa. Szybsze technologie wejścia-wyjścia, takie jak USB 3.0 i Thunderbolt, również stanowią część bieżących prac Intela nad rozwojem nowej platformy PC. Trzecią fazą będzie intelowska mikroarchitektura o nazwie kodowej Haswell, która przyspieszy rozwój ultrabooka i zaoferuje możliwości laptopów w bardzo cienkich i lekkich, szybko reagujących i dobrze zabezpieczonych konstrukcjach. Dzięki niej Intel przekształci technikę komputerową za pomocą bardziej energooszczędnych procesorów, które zapewnią bardziej dynamiczne wrażenia w niezwykle eleganckich systemach.

W efekcie, pod koniec 2011 roku pojawią się systemy, które zaoferują:

• Cienkie i lekkie konstrukcje

o Mniej niż 21 mm grubości – niektóre jeszcze cieńsze.

• Ultraszybki rozruch

o Technologia Intel Rapid Start pozwala szybciej uruchomić system nawet ze stanu najgłębszego uśpienia, oszczędzając czas i baterię.

• Komputer budzi się niemal natychmiast – szybki dostęp do danych i aplikacji

• Przedłużony czas pracy na zasilaniu bateryjnym

o Ultrabooki zaoferują 5 godzin pracy na bateriach nawet w przypadku najcieńszych konstrukcji, a niektóre systemy będą działały przez 8 godzin lub dłużej, umożliwiając całodzienne użytkowanie.

• Bezpieczeństwo

o Bios/firmware będą eksponować sprzętowe zabezpieczenia w postaci technologii Intel Anti-Theft i Intel Identity Protection

ASUS UX Series 4
ASUS UX Series 4
ASUS UX Series 2
ASUS UX Series 2
Prezentacja nowych urządzeń
Prezentacja nowych urządzeń

źródło: Intel

potter28

Autor |2011-08-04T12:03:43+02:004 sierpnia 2011 12:03|Kategorie: Newsy, Sprzęt, Tablety, Targi i konferencje|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Marc90 4 sierpnia 2011 w 10:08 - Odpowiedz

    Piękne plany, zobaczymy jak to bedzie wygladało w prktyce. Jeśli się sprawdzi to będę się cieszył, bo planuję przesiadkę z mojego wysłużonego FS ESPRIMO;)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile