Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Praca, Raporty i prezentacje, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy, Wydarzenia-Nowe przełączniki PoE TP-Link TL-SG1218MP oraz TL-SG1428PE – urządzenia do rozbudowy infrastruktury sieciowej małych i średnich firm

Nowe przełączniki PoE TP-Link TL-SG1218MP oraz TL-SG1428PE – urządzenia do rozbudowy infrastruktury sieciowej małych i średnich firm

TP-Link wprowadza do sprzedaży dwa przełączniki PoE: TL-SG1218MP i TL-SG1428PE, które pozwalają na rozbudowę infrastruktury sieciowej w małych i średnich firmach. Urządzenia idealnie sprawdzą się m.in. w systemach monitoringu biur, restauracji, hoteli, czy szkół. Są w pełni zgodne z punktami dostępowymi, kamerami IP i innymi urządzeniami zasilanymi przez standard PoE.

Oba przełączniki znajdą zastosowanie w sieciach wymagających szybkiego, gigabitowego połączenia. Model TL-SG1218MP posiada 16 gigabitowych portów RJ45 PoE+, dodatkowo 2 gigabitowe port RJ45 i 2 gigabitowe porty combo SFP do integracji z resztą sieci. Z kolei przełącznik TL-SG1428PE wyposażono w 24 gigabitowe porty RJ45 PoE+, 2 gigabitowe porty RJ45 oraz 2 porty SFP.

TL SG1218MP 1 TL SG1218MP 2

Całkowity budżet mocy PoE w obu urządzeniach, które zgodne są ze standardem zasilania 802.3af/at PoE+, wynosi 250W, przy czym na każdym porcie moc może wynieść maksymalnie 30W. Co ważne, oba przełączniki posiadają funkcję inteligentnego zarządzania zużyciem energii, która chroni przełączniki przed przeciążeniami. Gdy całkowity pobór mocy przekroczy 250W, automatycznie wyłączone zostanie zasilanie portu o najniższym priorytecie, tak, aby zapewnić zasilanie portów o wyższych priorytetach.

Obecne w obu przełącznikach porty SFP i dodatkowe porty Ethernet umożliwiają integrację z istniejącą siecią za pomocą infrastruktury światłowodowej lub miedzianej. Uzyskamy tym sposobem (w zależności od modelu) pełny 16-portowy lub 24-portowy gigabitowy przełącznik PoE połączony ze szkieletem sieci. To doskonałe rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw lub operatorów ISP, w których może on służyć jako przełącznik dostępowy.

Switch TL-SG1428PE wyposażono również w wiele przydatnych funkcji, które umożliwiają efektywne zarządzanie przepływem danych. Należą do nich funkcje: Port Priority, która zapewnia wysoką jakość działania usług wrażliwych na zakłócenia, np. wideo monitoring, IGMP Snooping, służąca do optymalizacji ruchu multimediów, np. aplikacji IPTV oraz PoE Auto Recovery, pozwalająca na samoczynną naprawę połączenia, w celu zagwarantowania stabilnego działania urządzeń PoE. Dodatkowo w modelu TL-SG1428PE dostępna jest możliwość konfiguracji VLAN, która pozwala na stworzenie sieci z wyższym poziomem zabezpieczeń, a poprzez dzielenie sieci na mniejsze grupy zwiększa także jej wydajność.

1 TL SG1428PE 2 TL SG1428PE

Oba urządzenia posiadają funkcję QoS, pozwalającą na płynny ruch sieciowy dla zastosowań czułych na opóźnienia (na przykład  takich jak połączenia głosowe i wideo).

Wytrzymała metalowa obudowa i profesjonalna konstrukcja odprowadzania ciepła w urządzeniach
TL-SG1218MP oraz TL-SG1428PE zapewniają szeroki zakres dopuszczalnej temperatury pracy
(0–50 ℃). Przełączniki są przystosowane także do montażu w szafie rackowej.

Obydwa przełączniki są już dostępne w sprzedaży zostały objęte 5-letnią gwarancją.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.