Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Poradniki, Sprzęt sieciowy-Linksys – jak poprawić wydajność Wi-Fi na laptopie?

Linksys – jak poprawić wydajność Wi-Fi na laptopie?

Dookoła nas jest coraz więcej możliwości w Internecie. Możemy oglądać filmy, pobierać muzykę, grać w gry online lub prowadzić wideo rozmowy z przyjaciółmi. Co zrobić gdy nasze WiFi w laptopie nie daje rady? Linksys podpowiada jak zaktualizować swoje połączenie do szybkości MU-MIMO.


Dzięki szerokiej ofercie usług przesyłania strumieniowego oferujących muzykę, filmy i programy telewizyjne na żądanie, masz łatwy dostęp do rozrywki na wyciągnięcie ręki. Jeśli jednak starsze Wi-Fi komputera nie jest w stanie zaspokoić zapotrzebowania na przesyłanie wysokiej jakości materiałów, a wszystko, z czego możesz korzystać to kiepskie klipy, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Adapter Wi-Fi na USB, to najłatwiejszy i najbardziej opłacalny sposób na uaktualnienie starszego laptopa z Wi-Fi, które może mieć duże znaczenie dla jakości Twojego połączenia internetowego.

Co sprawia, że adapter USB WiFi działa?

Adapter Wi-Fi na USB zastępuje wbudowaną, bezprzewodową funkcjonalność komputera, co zapewnia szybsze, bardziej niezawodne połączenie za pośrednictwem portu USB. Ponieważ większość komputerów posiada co najmniej jeden port USB, zwykle będziesz mógł używać go zarówno w laptopach jak i w komputerach stacjonarnych. Ponadto, wygodna funkcja plug-and-play oznacza możliwość usunięcia urządzenia, jeśli nie jest aktualnie potrzebne.

Korzyści z adaptera WiFi na USB

Istnieje wiele korzyści związanych z używaniem adaptera Wi-Fi na USB:

 • Brak trudnej instalacji wewnętrznego sprzętu – jest nieskomplikowana nawet dla najmniej doświadczonych użytkowników.
 • Jest tańsze niż inne rozwiązania ponieważ nie płacisz za naprawę – lub gorzej, za kupno nowszego komputera z lepszym dostępem Wi-Fi, gdy obecny sprzęt nie działa wystarczająco dobrze.
 • Daje nowe życie staremu sprzętowi uzyskując szybsze połączenie (z adapterem AC można nawet osiągnąć prędkość MU-MIMO – najszybsza, dostępna od 2016). Twój starszy komputer prawdopodobnie spowalniał całą sieć, a zwiększenie prędkości uwolni resztę sieci domowej od przestojów sieci.
 • Adaptery AC obsługują również funkcję beamforming, technologię która koncentruje sygnały z routera Wi-Fi na określonych urządzeniach zamiast rozsyłać je do ogólnego obszaru.
 • Uwagi przed zakupem adaptera USB Wifi.

  Nawet przy prostym uaktualnieniu jest kilka rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie adaptera Wi-Fi na USB:

  • Jeśli używasz sieci do strumieniowego oglądania seriali z Netflixa lub gier online, wybierz kartę z wysoką szybkością transferu danych – najlepiej 500 Mb / s lub więcej.
  • Określ protokół zabezpieczeń bieżącego routera. Możesz go znaleźć, sprawdzając ustawienia sieciowe na urządzeniu, które jest już podłączone do punktu dostępu lub logując się do pulpitu konfiguracji routera. Wybierz kartę USB, która używa tego samego protokołu, niezależnie od tego, czy jest to WEP, WPA czy WPA2.
  • Określ, czy urządzenie ma jedno czy dwupasmowy zakres sygnału. Adaptery jednopasmowe łączą się tylko z pasmem 2,4 GHz, a adaptery z dwoma pasmami pracują zarówno w paśmie 2,4 GHz, jak i 5 GHz. Ten ostatni zapewnia bardziej niezawodne połączenie a lepiej uniknąć zakłóceń.
  • Sprawdź, czy adapter jest zgodny z systemem operacyjnym komputera. Opakowanie adaptera powinno zawierać listę kompatybilnych systemów.

  Sprawdź jak możesz poprawić jakość swojego połączenia WiFi

 • Autor |2017-08-10T12:27:51+02:0010 sierpnia 2017 12:27|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Newsy, Poradniki, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |0 komentarzy

  Zostaw komentarz

  Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

  https://linebet-bangladesh.com/en/mobile