Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Apple, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Znajdź Wi-Fi w aplikacji mobilnej Facebooka (wideo)

Znajdź Wi-Fi w aplikacji mobilnej Facebooka (wideo)

Znajdź Wi-Fi to darmowa aplikacja, która wyszukuje otwarte hotspoty. Mark Zuckerberg dobrze wie jak zwiększyć aktywność użytkowników swojego portalu i wprowadził do aplikacji Facebooka na Androidzie oraz iOS nową funkcję nazwaną „Znajdź Wi-Fi”. Znajdź Wi-Fi pilotażowo trafiło już do kilku krajów w zeszłym roku.


Aplikacja pojawia się w menu. Po uruchomieniu funkcji „Znajdź Wi-Fi” („Find Wi-Fi” w anglojęzycznej wersji) wyświetlana jest mapa z pobliskimi hotspotami oferującymi bezpłatny dostęp do internetu mobilnego. Lista zawiera takie informacje jak nazwa firmy, godziny otwarcia i nazwa sieci Wi-Fi. Więcej i wymaga oczywiście włączenia funkcji lokalizacji.

Nowa funkcja udostępniana jest na całym świecie sukcesywnie. Warto przy tym pamiętać, że gdy korzystamy z bezpłatnego Wi-Fi w kawiarniach, hotelach i innych miejscach publicznych, możemy łatwo paść ofiarą kradzieży e-maili, informacji finansowych czy danych z sieci społecznościowych. Ujawnił to niedawny eksperyment. Hotspot (ang. hot spot – „gorący punkt”), to miejsce, w którym można połączyć się bezprzewodowo z Internetem przy użyciu własnego urządzenia – laptopa, tabletu czy telefonu z kartą Wi-Fi.

Na szczęście Facebook sam w sobie dla o prywatność użytkowników. Zarówno aplikacja mobilna, jak i strona internetowa korzysta z szyfrowanego protokołu przesyłu danych. Oznacza to, że nawet jeśli haker przechwyci nasz ruch, to nie pozna naszego loginu, hasła oraz fotek, które wrzucamy na Facebooka.

Źródło: Facebook

KanAutor |2017-07-03T07:14:46+02:003 lipca 2017 07:14|Kategorie: Android, Aplikacje, Apple, Inne, Internet, Internet mobilny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Tes 3 lipca 2017 w 08:14 - Odpowiedz

    Nie mam fejsbuka na komórce. A z publicznych hotspotów nie korzystam. Teraz opy dają wiele GB i tylko desperat z nich korzysta

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.