Jesteś tutaj:-, LTE, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje, Telefony, Testy i opinie-#MWC 2016: Ericsson i Qualcomm pomyślnie testują prędkości LTE-A 1 Gb/s

#MWC 2016: Ericsson i Qualcomm pomyślnie testują prędkości LTE-A 1 Gb/s

Firmy Ericsson i Qualcomm Technologies, przeprowadziły pomyślnie test sieci i urządzeń dla funkcji LTE-Advanced, która pozwala na pobieranie z danych prędkością 1 Gb/s. Ten komercyjny techniczny krok milowy osiągnięto dzięki pomyślnemu testowaniu interoperacyjności modemu Snapdragon X16 LTE, produktu firmy Qualcomm Technologies, w siedzibie firmy Ericsson w Szwecji, czego świadkami byli przedstawiciele firmy Telstra.

Mike Wright, Group Managing Director Networks, Telstra, powiedział: „Dobrze jest zobaczyć, jak liderzy z branży LTE, czyli Ericsson i Qualcomm Technologies, wspierają szybką komercjalizację poziomów usługi Gigabit LTE. Kompresja linii czasu między próbami laboratoryjnymi a dostępnością w sprzedaży pomaga nam szybciej wprowadzać produkty na rynek, co pozwala stale usprawniać doświadczenia użytkownika, co jest jeszcze istotniejsze w sytuacji rozwoju w kierunku 5G”.

Dostępność komercyjna urządzeń LTE zgodnych ze standardem 1 Gb/s jest wprowadzana przez NETGEAR wraz z rozwojem produktów. Firma NETGEAR wprowadziła już kilka urządzeń LTE-Advanced wspierających prędkości przesyłu danych LTE do 600 Mb/s.

Wcześniej w tym miesiącu firma Ericsson ogłosiła nowe oprogramowanie i sprzęt Ericsson Radio System wspierające szczytowe prędkości 1 Gb/s, a firma Qualcomm Technologies ogłosiła wprowadzenie modemu Snapdragon X16 LTE, co pozwoli skorzystać z okazji do rozwoju technologii LTE przy jednoczesnym wsparciu dla ewolucji operatora do standardu 5G.

Aby osiągnąć przełomową wydajność, oprogramowanie Ericsson Networks Software 16B to kombinacja wszechstronnych funkcji oprogramowania zapewniających ekstremalne pokrycie z prędkościami szczytowymi do 1 Gb/s oraz usprawnień oprogramowania z dzisiejszymi sieciami komercyjnymi LTE. Połączone funkcje Gigabit LTE obejmują:

  • Trzykomponentowe rozwiązanie Carrier Aggregation (CA), które umożliwia użytkownikowi skorzystanie z połączonej przepustowości 60 MHz jednocześnie z różnych pasm spektrum;
    4X4 MIMO (multiple input multiple output) na dwóch zagregowanych nośnikach, co podwaja liczbę niepowtarzalnych strumieni danych przesyłanych do smartfona użytkownika, co zapewnia wyższą wydajność i przepustowość danych;
  • Kodowanie LTE 256 QAM (quadrature amplitude modulation), które przekazuje więcej bitów do dostępnego spektrum; oraz
  • Lean Carrier firmy Ericsson, które zwiększa zarówno przepustowość danych odbieranych przez użytkowników oraz ogólną pojemność systemu przez redukcję interferencji wywołanych nadmierną sygnalizacją referencyjną w sieci LTE.

źródło: Ericsson

KanAutor |2016-02-25T19:07:10+02:0025 lutego 2016 19:07|Kategorie: Internet mobilny, LTE, Newsy, Rynek, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje, Telefony, Testy i opinie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.