Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Poradniki, Sprzęt sieciowy-Słaby zasięg Wi-Fi – 5 sposobów na jego poprawienie

Słaby zasięg Wi-Fi – 5 sposobów na jego poprawienie

Słaby zasięg Wi-Fi, szczególnie w dużych mieszkaniach to zmora wielu osób. Wolny Internet lub po prostu jego brak potrafi być niezwykle uciążliwy. Jest jednak kilka łatwych sposobów na zwiększenie zasięgu i naprawienie tego problemu.


Słaby zasięg Wi-Fi, szczególnie w dużych mieszkaniach to zmora wielu osób. Wolny internet lub po prostu jego brak potrafi być niezwykle uciążliwy. Jest jednak kilka łatwych sposobów na zwiększenie zasięgu i naprawienie tego problemu.

Netis WF2880

Umieszczenie routera w odpowiednim miejscu

To najprostsze i najtańsze rozwiązanie. W przypadku dużych lokali, warto umieścić router w jego centralnym punkcie. Powinno to znacznie wpłynąć na zasięg, zapewniając szybki dostęp do internetu z każdego zakątka mieszkania. Oprócz tego, warto pamiętać, że router postawiony nieco wyżej, jak choćby na stoliku lub szafce, będzie działał efektywniej niż ten ustawiony na podłodze.

Netis WF2681

Wymiana anteny

Często problemem jest sam router, który przesyła zbyt słaby sygnał. Rozwiązaniem, które nie będzie zbyt kosztowne, a powinno znacząco wpłynąć na zasięg sygnału jest wymiana anteny routera. Dotyczy to oczywiście tych urządzeń, które już antenę posiadają. Wzmocniony w ten sposób zasięg powinien zmniejszyć lub wręcz zlikwidować tzw. martwe strefy.

Wybierz odpowiedni kanał

Ważną sprawą jest dobór częstotliwości, na której pracuje antena – może to być bardziej popularne 2,4 GHz z 13 kanałami lub 5 GHz z 19 kanałami. Dobranie odpowiedniej częstotliwości i kanału zapewni uniknięcie zakłóceń spowodowanych przez inne urządzenia na danych częstotliwościach, zwiększając tym samym wydajność naszego routera. Problem ten dotyczy w szczególności mieszkańców bloków, gdzie jednocześnie pracuje duża ilość tego typu urządzeń.


Repeater

Jeśli budynek jest wyjątkowo duży lub po prostu nie chcemy kupić nowego routera, interesującą opcją jest zakup repeatera. Zapewni on wzmocnienie sygnału w najbardziej newralgicznych punktach. Urządzenia tego typu są proste w obsłudze, jak choćby E1+, którego instalacja i podstawowa konfiguracja nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Można także połączyć dwa wymienione rozwiązania – kupić nowy router, a ze starego, o ile urządzenie na to pozwala, zrobić repeater.

Nowy router

Czasami żadne z wymienionych działań nie rozwiązują problemów z zasięgiem. W takim przypadku nie pozostaje nic innego jak zakup nowego, wydajniejszego routera. To, na co warto zwrócić uwagę, jest ilość i jakość dołączonych anten. Ich moc będzie decydowała o zasięgu sygnału w mieszkaniu, ilość zaś wpłynie na przepustowość naszego łącza.

źródło: Netis

Autor |2016-01-29T11:38:47+01:0029 stycznia 2016 11:38|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Poradniki, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Blom 29 stycznia 2016 w 11:03 - Odpowiedz

    Te urządzenia od Netisu to są tak samo dobre i rewelacyjne jak telefony od Goclevera. Nie wiem po co ludziom pociskają kit, że mały repeater przebije się przez żelbet/beton i druty i stworzy dobry zasięg. Nie podpisałbym się pod tym nawet gdyby mi zapłacili. Już lepiej przeciągnąć parę metrów kabla i rozszerzyć sieć drugim routerem xDSL.

  2. 8000 29 stycznia 2016 w 17:35 - Odpowiedz

    Nie wiedziałem, że z routera można zrobić repeater. Akurat mam w domu jeden wolny.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile