Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy-Netis WF2681, czyli patent na stabilny ping w grze

Netis WF2681, czyli patent na stabilny ping w grze

Internet zawsze bywa zbyt wolny, szczególnie dla graczy, którzy oczekują szybkiego, a przede wszystkim stabilnego łącza. Jak je osiągnąć bez zmiany operatora? Jest na to pewien sposób.

Netis WF2681
Netis WF2681

Jest nim QoS, czyli Quality of Service, które dostępne jest w niektórych routerach. Na czym polega ta funkcja? Na ustalaniu priorytetów wykorzystania łącza dla konkretnych komputerów lub usług. Pozwala określić minimalną lub maksymalną przepustowość łączy dla poszczególnych stacji roboczych, dzięki czemu zmniejsza się ich wzajemne oddziaływanie.

Jak to działa w praktyce?

To zależy głównie od możliwości routera i oferowanej dokładności wybierania przydziału łącza. Niektóre umożliwiają jedynie podział na konkretne komputery, inne na poszczególne usługi. Istnieją także takie routery, które pozwalają ustalać priorytety dla konkretnych procesów.

Netis WF2681
Netis WF2681

Przydział łącza dla komputerów

W przypadku podziału na konkretne komputery możemy ustalić dla nich minimalną przepustowość łącza. W przypadku kiedy mamy łącze 4Mbps możemy zagwarantować każdemu komputerowi np. minimum 1Mbps. Dzięki temu niezależnie od ilości podłączonych do sieci komputerów i ich działań, które mogłyby obciążać sieć, zawsze mamy zapewniony na swoim komputerze łącze o przepustowości niezbędnej do normalnego korzystania.

Netis WF2681
Netis WF2681

Priorytety dla poszczególnych usług

W przypadku ustalania priorytetów dla poszczególnych usług, sytuacja ma się trochę inaczej. W takim przypadku nadajemy priorytety poszczególnym działaniom na komputerze. Możemy np. ustalić najwyższy priorytet dla działań smtp czy pop3, odpowiedzialnym za działanie poczty elektronicznej czy http lub ftp. Tu wszystko zależy oczywiście od naszych wymagań. W przypadku optymalnego ustawienia funkcji IP QoS możemy w pełni dostosować swoje łącze do naszych potrzeb.

Netis WF2681
Netis WF2681

Gwarancja stabilnego pingu

Czasami nadanie priorytetów odpowiednim działaniom czy usługom jest zbyt ogólne, nadal nie zapewniając pełnej stabilizacji pingów w grze. Sposobem na to są routery, jak gamingowy model WF2681 firmy Netis. Dzięki funkcji automatycznego uruchomienia rozbudowanego trybu QoS, urządzenie ma możliwość ustawienia priorytetu łącza internetowego dla procesu odpowiedzialnego za wybraną grę online. Po zdefiniowaniu odpowiednich procesów, router rozpoznaje uruchomioną grę i nadaje jej przywilej dla łącza internetowego.

Netis WF2681
Netis WF2681

Takie rozwiązanie pozwala cieszyć się niczym nie przerwaną rozrywką, nawet jeśli z internetu korzysta kilka osób jednocześnie.

źródło: Netis

Kan

Autor |2015-12-16T08:02:56+01:0016 grudnia 2015 08:02|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Niewiedzacy 16 grudnia 2015 w 08:18 - Odpowiedz

    Ciekawe tylko ile taki patent kosztuje :).

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile