Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy-Wyzwania inteligentnego transportu

Wyzwania inteligentnego transportu

Eksperci spodziewają się, że od 2014 do 2019 roku średnia roczna stopa wzrostu światowego rynku inteligentnego transportu będzie wzrastać o 18,3%. Firma Robustel zajmuje się dostarczaniem rozwiązań nowej generacji, a także usług dotyczących potrzeb nowoczesnego transportu. Na terenie Polski rozwiązania Robustel można znaleźć u jedynego importera i certyfikowanego dystrybutora – w firmie KONTEL z Warszawy.


System informacji pasażerskiej na przystankach autobusowych dostarcza niezbędnych informacji o autobusie w czasie rzeczywistym, aby wspomóc pasażera w planowaniu podróży i skrócić jej czas (podają np. oczekiwany czas na przyjazd autobusu). Rozwiązanie to działa w oparciu o centralny system, z którym przystanki muszą się komunikować. Mimo, że przystanki autobusowe rozlokowane są na wszystkich większych ulicach miast, to duże wyzwanie stanowi doprowadzenie do nich linii DSL lub innych połączeń kablowych, a jeżeli jest to możliwe, to znaczną barierę stanowią koszty. Ważna kwestią jest również niezawodność tych systemów i precyzyjność dostarczanych informacji. Brak zasilania lub brak synchronizacji czasu z serwerem może skutkować błędną informacją o godzinach przyjazdu autobusów, tym samym utrudniając podróżowanie pasażerom.

Rozwiązanie:

Rozwiązaniem problemów inteligentnego transportu jest seria urządzeń Robustel R3000. R3000 to wszechstronne, łatwe w instalacji, wytrzymałe i niezawodne routery VPN przeznaczone do trudnych warunków, zapewniające płynną, bezpieczną, szybką łączność bezprzewodową do zastosowań M2M / IoT. To także dedykowane rozwiązania mobilne dla autobusów, tramwajów, autokarów, pociągów gdzie wymagane jest dodatkowo dostarczenie internetowej sieci bezprzewodowej dla pasażerów, a także monitorowanie położenia pojazdu przy użyciu GPS. Routery Robustel są więc idealnym rozwiązaniem na problemy inteligentnego transportu.

Kluczowe korzyści:

  • Opcje sieci: Routery R3000 wspierają połączenia 3G/4G oraz kompatybilność wsteczną z czteropasmowym połączeniem GPRS w celu zapewnienia płynnej komunikacji w razie braku połączenia 3G/4G.
  • Wytrzymała obudowa – R3000 jest zaprojektowany do pracy w ciężkich warunkach środowiskowych i w szerokim zakresie temperatur. Umożliwia oszczędność miejsca poprzez montaż na szynie DIN.
  • Zwrot inwestycji – R3000 redukuje potrzebę wyjazdów serwisowych (umożliwiony dostęp zdalny)
  • Komunikacja – R3000 zapewnia stałe połączenie, niezbędne dla aplikacji wykorzystujących mobilną transmisję danych. Obsługa 2 kart SIM dla zapewnienia ciągłości działania usługi (failover).

źródło: Kontel

Kan

Autor |2015-10-05T11:00:07+02:005 października 2015 11:00|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Rynek, Sprzęt, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.