Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-Bose SoundTouch 10 – kompaktowy głośnik na każdą okazję

Bose SoundTouch 10 – kompaktowy głośnik na każdą okazję

Miliony ludzi codziennie przesyłają muzykę strumieniowo, a firma Bose umożliwia odsłuchiwanie jej w domu na bezprzewodowych systemach muzycznych SoundTouch nowej generacji. Teraz każdy system SoundTouch, w tym nowy kompaktowy model SoundTouch 10, jest wyposażony w moduły Bluetooth i Wi-Fi, łącząc w ten sposób funkcjonalność obu technologii.


To rozwiązanie pozwala błyskawicznie odtwarzać muzykę i słuchać jej w wielu pomieszczeniach. Bluetooth pozwala przesyłać strumieniowo dowolny utwór, listę odtwarzania, usługę muzyczną lub materiał z serwisu YouTube – bezpośrednio z telefonu lub tabletu.


Wi-Fi umożliwia natomiast przekazywanie sygnału do dowolnej liczby posiadanych głośników SoundTouch albo – za pomocą intuicyjnej aplikacji SoundTouch – odkrywanie zintegrowanych usług muzycznych, konfigurowanie spersonalizowanych ustawień i słuchanie różnych utworów w każdym z pomieszczeń.

SoundTouch zawsze stawiał na pierwszym miejscu wrażenia odsłuchowe – sposób, w jaki powinna brzmieć muzyka przesyłana strumieniowo”, podkreśla John Roselli, dyrektor działu Bose Wireless Speakers. „Projektowaliśmy wszystko, opierając się na tym prostym założeniu. Dlatego właśnie systemy SoundTouch są łatwiejsze w obsłudze od pozostałych istniejących na rynku i brzmią tak imponująco. Teraz pozwalają także słuchać wszelkiego rodzaju utworów z telefonu lub tabletu w dowolnej liczbie pomieszczeń. Są po prostu bezkonkurencyjne, a SoundTouch 10 to doskonały model na początek przygody z tymi systemami”.


Rodzina produktów SoundTouch jest najbardziej rozbudowaną linią systemów muzycznych w branży, a dzisiaj wita w swoim gronie nowy głośnik SoundTouch 10. To idealne i w pełni funkcjonalne urządzenie, które z czasem można wzbogacić o dodatkowe systemy z rodziny SoundTouch. Głośnik SoundTouch 10 dołącza do linii nowych głośników SoundTouch 20 i 30 series III, nowych głośników soundbar i systemów kina domowego SoundTouch. Wszystkie z nich są wygodne w obsłudze i mogą komunikować się między sobą poprzez ściany i sufity. Każdy system obsługuje teraz technologie Bluetooth i Wi-Fi.

  • Nowy bezprzewodowy głośnik SoundTouch 10 ma tylko 21,2 cm wysokości, 14,1 cm szerokości i 8,7 cm głębokości. Łączy układ przetwarzania sygnału cyfrowego z nowym przetwornikiem Unidome- motorem całego systemu, który generuje największy zakres wychylenia z wszystkich dotychczasowych przetworników w historii firmy Bose. Dzięki temu jakość brzmienia tego modelu jest oszałamiająca. SoundTouch 10 brzmi klarowniej, głębiej i głośniej niż jakikolwiek inny głośnik tych rozmiarów.
  • Nowe głośniki SoundTouch 20 i 30 series III są zmodernizowanymi, większymi braćmi głośnika SoundTouch 10. SoundTouch 30 series III to rozwiązanie Bose, które cechuje najwyższa jakość dźwięku, natomiast model SoundTouch 20 series III wypełnia pomieszczenie bogatym, nasyconym brzmieniem, powstającym jednak w nieco mniejszej konstrukcji.
  • W ofercie dostępne są również systemy soundbar i systemy kina domowego SoundTouch, w tym dwa systemy soundbar – SoundTouch 120 i 130, system 2.1 – SoundTouch 220 system kina domowego oraz system 5.1 – SoundTouch 520 system kina domowego. Wszystkie systemy zapewniają doskonałą jakość dźwięku filmów i programów telewizyjnych, a jednocześnie sprawdzają się jako bezprzewodowe systemy muzyczne.

SoundTouch 120 i 130
SoundTouch 120 i 130

Z produktów SoundTouch można także korzystać na zewnątrz. Nowy, wydajniejszy SoundTouch wzmacniacz SA-5 zasila odporne na działanie warunków atmosferycznych głośniki, które przystosowane są do pracy na tarasie, balkonie czy w ogródku.

Systemy SoundTouch to uniwersalne systemy bezprzewodowe do zastosowań domowych dostępne na rynku. Dzięki modułowi Bluetooth mogą łączyć się bezpośrednio z telefonem lub tabletem zaraz po rozpakowaniu zestawu. Moduł Wi-Fi pozwala natomiast wysyłać dowolny utwór do wielu głośników SoundTouch na duże odległości.


System SoundTouch obsługuje również najbardziej popularne na świecie usługi muzyczne – Spotify i Deezer – każda z nich dostępna jest z poziomu intuicyjnej aplikacji SoundTouch. Wystarczy kilka dotknięć, aby aplikacja SoundTouch zmieniła tablet w funkcjonalny kontroler, pozwalając na odsłuchiwanie tej samej muzyki w całym domu lub różnych utworów w każdym z pomieszczeń. Systemy SoundTouch zapewniają jednak znacznie większą swobodę. Aplikacja pozwala użytkownikom zaprogramować do sześciu ustawień dla dowolnych list odtwarzania, wykonawców czy internetowych stacji radiowych i przełączać je w dowolnej chwili. Po każdej zmianie konfiguracji, wszystkie głośniki SoundTouch zapamiętują automatycznie ustawienia i ponowne korzystanie z aplikacji nie jest już konieczne. Wystarczy po prostu nacisnąć odpowiedni przycisk na głośniku SoundTouch lub dołączonym pilocie, aby włączyć swoją ulubioną muzykę bez używania telefonu czy tabletu. Wypełnienie pomieszczenia Twoją muzyką zajmie dosłownie sekundę i jest to równie łatwe i szybkie jak włączenie światła.


Dzięki nowemu dwupasmowemu modułowi Wi-Fi obsługującemu standard 802.11n połączenie z głośnikiem SoundTouch jest mocniejsze i stabilniejsze, a przy tym odznacza się większą odpornością na zakłócenia i przerywanie odtwarzania. Dodanie obsługi sieci bezprzewodowych w paśmie 5 GHz daje większe możliwości użytkownikom z lokalizacji o dużej gęstości zaludnienia, np. w budynkach mieszkaniowych w środku miasta.

Na początku przyszłego roku firma Bose udostępni funkcje, dzięki którym systemy SoundTouch staną się najlepszym rozwiązaniem do odsłuchu utworów ze Spotify w domu.

  • Systemy SoundTouch będą wyposażone w programową integrację z usługami Spotify oraz Spotify Connect. Wyszukiwanie piosenek, albumów, wykonawców i list odtwarzania dostępnych na Spotify lub kontach użytkowników Spotify będzie możliwe z poziomu aplikacji SoundTouch. Aplikacja Spotify pozwoli natomiast na bezpośrednie sterowanie systemami SoundTouch. Przełączanie między aplikacją SoundTouch i aplikacją Spotify będzie płynne, a odtwarzanie będzie uruchamiane z ostatnio używanego źródła muzyki.

Sugerowana cena detaliczna nowego bezprzewodowego systemu Bose SoundTouch 10 wynosi 899 PLN, natomiast sugerowane ceny detaliczne nowych systemów SoundTouch 20 series III i SoundTouch 30 series III ustalono odpowiednio na poziomie 1699 PLN oraz 2599 PLN. Systemy soundbar z kolei dostępne są w sugerowanych cenach detalicznych od 1049 PLN, a zestawy kina domowego SoundTouch, zaczynają się od 4999 PLN. Sprzedaż wszystkich nowych systemów SoundTouch prowadzona jest na stronie internetowej www.bose.pl, u wybranych autoryzowanych delearów oraz w sklepach firmowych Bose. Na początku przyszłego roku programowa integracja ze Spotify będzie standardową cechą nowych systemów, a dotychczasowym klientom funkcja ta będzie udostępniona poprzez darmową aktualizację oprogramowania.

źródło: Bose

KanAutor |2015-10-21T16:34:17+02:0021 października 2015 16:34|Kategorie: Gadżety, Inne, Newsy, Rozrywka, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.