Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-Actina P6820 – test routera z obsługą sieci 802.11ac

Actina P6820 – test routera z obsługą sieci 802.11ac

Polska marka Actina oferuje przyzwoicie wycenione urządzenia, które oprócz niskiej ceny charakteryzują się dobrą wydajnością i atrakcyjnym wyglądem. Ostatnio zaprezentowany router – model P 6820 oferuje obsługę nowego standardu bezprzewodowej łączności Wi-Fi 802.11AC, przez co stanowi ciekawą propozycję dla użytkowników szukających wysokiej wydajności za niewielkie pieniądze. Co ciekawe dostępne na rynku konkurencyjne routery z obsługą standardu AC kosztują zdecydowanie więcej, dlatego w tej recenzji dowiecie się o mocnych i słabych stronach urządzenia Actina P6820.

Wygląd zewnętrzny

Obudowa routera została zaprojektowana w taki sposób, aby urządzenie można było postawić pionowo, co z jednej strony jest pewną nowością, ale z drugiej strony nie każdemu użytkownikowi może się to podobać. Plastikowa podkładka z gumowanym spodem zwiększa stabilność urządzenia.


Router ma nieregularny kształt – obudowa zwęża się na jednym z boków. To zdecydowanie przyciąga wzrok, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę cenę! Obudowa została wykonana z białego, błyszczącego plastiku, dlatego niestety widać na niej odciski palców i kurz. Środkowy, główny element to z kolei żółty, matowy plastik. Taka kombinacja kolorów na pewno będzie ozdobą każdego biurka lub szafki.


Front urządzenia zawiera diody sygnalizujące stan sieci w pasmach 2,4 Ghz / 5 Ghz, stan każdego z portów LAN, portu WAN, działanie funkcji WPS, ruch sieciowy oraz zasilanie (łącznie 9 diod).Z tyłu routera znajdują się porty 3 porty LAN, port WAN, przycisk WPS, przycisk włączający i wyłączający sieć Wi-Fi, złącze zasilania oraz otwory wentylacyjne.


Góra urządzenia to tylko otwory wentylacyjne.


Na spodzie podstawy producent umieścił naklejkę z podstawowymi informacjami, takimi jak domyślny adres IP routera, dane logowania do panelu konfiguracyjnego czy adres MAC.

Router jest sprzedawany w czarno-żółtym kartonowym pudełku, w którym oprócz urządzenia znajdziemy podstawowy zestaw akcesoriów – krótki kabel z wtykami RJ-45, zasilacz DC oraz zestaw skróconych instrukcji w kilku językach, w tym po polsku.


Konfiguracja i obsługa

Standardowo dla routerów konfiguracja odbywa się przez wbudowany panel, dostępny z poziomu przeglądarki internetowej po wpisaniu odpowieniego adresu.Autor |2015-10-30T15:23:37+02:0030 października 2015 15:23|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. sb 1 listopada 2015 w 16:38 - Odpowiedz

    „Polska marka” zapomniała o polskim języku?

  2. messer 25 stycznia 2016 w 22:25 - Odpowiedz

    bo to wykupiony przez action (właściciel marki actina) dawny pentagram – taka prawie rodzima firma 😉 Osobiście ten router testuję około 2 m-cy i jak ktoś nie ma dużych wymagań to jest ok, ale do zwiększonego ruchu w paśmie wi-fi, a w tym o zgrozo, próba przeglądania zdjęć znajdujących się np. na dysku sieciowym – dramat! Dodam też, że troszkę dziwi fakt iż autor podaje, że pasmo 5GHz zwiększa zasięg. Transfer przyśpiesza, ale zdecydowanie zasięg większy jest w paśmie 2,4GHz. Ponadto spodziewałem się wydajniejszej pracy jak również większych możliwości kofiguracji

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.