Marka Actina po połączeniu się z marką Pentagram wypuściła na rynek nową serię urządzeń sieciowych. Wśród nich znalazł się niedrogi router – model Cerberus P6802, przeznaczony głównie dla użytkowników domowych do podstawowych zastosowań. Mimo niewysokiej ceny w urządzeniu znalazł się między innymi wbudowany firewall, czy port USB 2.0. Oprócz tego router może pełnić funkcję wzmacniacza zasięgu istniejące sieci Wi-Fi. Czy ten router może konkurować z podobnymi urządzeniami w tej klasie cenowej? W tej recenzji sprawdzimy jego działanie w zastosowaniach typowo domowych.



Zawartość pudełka

Router dotarł do mnie w czarnym kartonowym pudełku, raczej standardowym dla tej grupy urządzeń. Producent nadrukował zdjęcie urządzenia oraz opis podstawowych funkcji, dlatego od razu wiadomo z jakim sprzętem mamy do czynienia. Wewnątrz znajduje się podstawowy zestaw:

  • zasilacz sieciowy
  • instrukcję instalacji w kilku językach (w tym po polsku)
  • kartę gwarancyjną

Zestaw bardzo podstawowy, w tej półce cenowej to standard. Próżno tu szukać kabla sieciowego, czy wymiennych anten o większym zysku.



Budowa routera
Obudowa routera to standardowa konstrukcja, zwężająca się ku jednemu z dłuższych boków. Dzięki temu urządzenie wydaje się smuklejsze i prezentuje się ciekawiej. Biały błyszczący plastik wygląda elegancko, ale przyciąga kurz i odciski palców, natomiast w kwesti spasowania elementów – wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Na górze urządzenia znajdują się diody sygnalizujące stan poszczególnych portów LAN, aktywność portu USB, stan zasilania, działanie usługi IPTV oraz pracę modułu Wi-Fi. Powyżej producent umieścił swoje logo.


Na obu bokach umieszczono otwory wentylacyjne, a na jednym z nich znalazło się złącze USB w wersji 2.0.


Tradycyjnie z tyłu wyprowadzone zostały wszystkie dostępne porty i złącza routera – 4 porty LAN, w tym jeden z obsługą usługi IPTV, port WAN, złącze zasilania oraz przycisk RESET/USB. Router został wyposażony w 2 anteny o zysku 5 dBi, których nie możemy zdemontować ani wymienić.



Na spodzie znajduje się naklejka z podstawowymi informacjami o urządzeniu. Producent nie zapomniał o bardzo ważnym elemencie, jakim są gumowe nóżki. Poprawiają one stabilność i zapobiegają „ślizganiu” się routera po powierzchni stołu itp.