Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-Test niedrogiego routera – Actina Cerberus P6802

Test niedrogiego routera – Actina Cerberus P6802

Marka Actina po połączeniu się z marką Pentagram wypuściła na rynek nową serię urządzeń sieciowych. Wśród nich znalazł się niedrogi router – model Cerberus P6802, przeznaczony głównie dla użytkowników domowych do podstawowych zastosowań. Mimo niewysokiej ceny w urządzeniu znalazł się między innymi wbudowany firewall, czy port USB 2.0. Oprócz tego router może pełnić funkcję wzmacniacza zasięgu istniejące sieci Wi-Fi. Czy ten router może konkurować z podobnymi urządzeniami w tej klasie cenowej? W tej recenzji sprawdzimy jego działanie w zastosowaniach typowo domowych.Zawartość pudełka

Router dotarł do mnie w czarnym kartonowym pudełku, raczej standardowym dla tej grupy urządzeń. Producent nadrukował zdjęcie urządzenia oraz opis podstawowych funkcji, dlatego od razu wiadomo z jakim sprzętem mamy do czynienia. Wewnątrz znajduje się podstawowy zestaw:

 • zasilacz sieciowy
 • instrukcję instalacji w kilku językach (w tym po polsku)
 • kartę gwarancyjną

Zestaw bardzo podstawowy, w tej półce cenowej to standard. Próżno tu szukać kabla sieciowego, czy wymiennych anten o większym zysku.Budowa routera
Obudowa routera to standardowa konstrukcja, zwężająca się ku jednemu z dłuższych boków. Dzięki temu urządzenie wydaje się smuklejsze i prezentuje się ciekawiej. Biały błyszczący plastik wygląda elegancko, ale przyciąga kurz i odciski palców, natomiast w kwesti spasowania elementów – wszystko jest w jak najlepszym porządku.


Na górze urządzenia znajdują się diody sygnalizujące stan poszczególnych portów LAN, aktywność portu USB, stan zasilania, działanie usługi IPTV oraz pracę modułu Wi-Fi. Powyżej producent umieścił swoje logo.


Na obu bokach umieszczono otwory wentylacyjne, a na jednym z nich znalazło się złącze USB w wersji 2.0.


Tradycyjnie z tyłu wyprowadzone zostały wszystkie dostępne porty i złącza routera – 4 porty LAN, w tym jeden z obsługą usługi IPTV, port WAN, złącze zasilania oraz przycisk RESET/USB. Router został wyposażony w 2 anteny o zysku 5 dBi, których nie możemy zdemontować ani wymienić.Na spodzie znajduje się naklejka z podstawowymi informacjami o urządzeniu. Producent nie zapomniał o bardzo ważnym elemencie, jakim są gumowe nóżki. Poprawiają one stabilność i zapobiegają „ślizganiu” się routera po powierzchni stołu itp.
Autor |2015-06-19T08:11:53+02:0019 czerwca 2015 08:11|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie|Tagi: , , , |4 komentarze

4 komentarze

 1. kill649 19 czerwca 2015 w 07:55 - Odpowiedz

  Wygląda jak bum cyk cyk jak TENDA N60 Dual-Band 2T2R 11N 🙂 i jak to tak się ma wieszać z przegrzania się jak TENDA to dziękujemy.

 2. bart 6 lipca 2015 w 14:38 - Odpowiedz

  na razie mi sie nie zawiesil 🙂

 3. brak 25 maja 2016 w 23:03 - Odpowiedz

  wi fi analizer pokazuje ze to jest tenda. W pudełku brak instrukcji do routera serwis nic nie wie nic nie ma brak wsparcia. Jak ktoś potrzebuje instrukcje musi sobie znaleźć odpowiedni model tendy bo to jakiś klon jest!

 4. pamelan 24 sierpnia 2017 w 11:49 - Odpowiedz

  W tym budżecie na spokojnie znajdziecie Netgeara ze znacznie lepszymi parametrami, tak więc może lepiej uderzyć w takim kierunku? Jednak moim zdaniem ich serwery są znacznie bardziej niezawodne, a przynajmniej – nie mieliśmy z nimi żadnych problemów. A wasze doświadczenia jakie?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.