Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Internet stacjonarny, LTE, Newsy, Sprzęt sieciowy-FRITZ!Box na CeBIT 2015 – przyszłość bezprzewodowego LAN-u

FRITZ!Box na CeBIT 2015 – przyszłość bezprzewodowego LAN-u

Na targach Cebit 2015, AVM prezentuje cztery nowe routery FRITZ!Box, studium nad przyszłością technologii kablowych oraz przedpremierowy pokaz nowej wersji systemu FRITZ!OS. Nowością jest router FRITZ!Box 4080, oferujący najszybszą transmisję bezprzewodową o przepustowości do 2,5 Gbit/s z obsługą technologii Multi-User MIMO w połączeniu z Wireless AC Wave 2. FRITZ!Box 4020 – najmniejszy w historii router FRITZ!Box jest rozwiązaniem idealnym dla początkujących użytkowników. Router bezprzewodowy taki, jak FRITZ!Box 4080, zapewnia elastyczność, gdyż może być zastosowany do połączeń DSL, kablowych oraz światłowodowych. AVM prezentuje także dwa specjalistyczne rozwiązania: router FRITZ!Box 7430 może realizować dostęp do Internetu za pomocą łączy DSL opartych na sieci IP, a FRITZ!Box 6820 LTE doskonale nadaje się tak do zastosowań stacjonarnych, jak i mobilnych. Nowa wersja FRITZ!OS, oprogramowania systemowego routerów FRITZ!Box, dowodzi swej wszechstronności za sprawą nowego podglądu sieci domowej, szczegółowego monitora bezprzewodowej sieci LAN i nowych ekranów startowych dla telefonów FRITZ!Fon. Hasło AVM na targi Cebit 2015 to „FRITZ! – Szybciej w domu” – podsumowuje najnowsze trendy.

FRITZ!Box 4080
FRITZ!Box 4080

FRITZ!Box 4080 − high-endowy router bezprzewodowy dla gigabitowej sieci domowej

Na przykładzie FRITZ!Box 4080, AVM przedstawia high-endowy router bezprzewodowy dla gigabitowej sieci domowej. Nowo opracowany router FRITZ!Box 4080 zachęcający nowym, pionowym designem i białą obudową, może być łatwo skonfigurowany do pracy z dostępem kablowym, łączem DSL i modemem światłowodowym. Wspiera on technologię Wireless AC Wave 2, a dzięki obsłudze Multi-User MIMO (Multiple Input Multiple Output), stanowi najlepszą platformę do budowy wydajnych sieci domowych. Nowy router realizuje transmisję bezprzewodową w obu pasmach (4 x 4 Multi-User MIMO 5 GHz, 4 x 4 MIMO 2.4 GHz), tak, aby jeszcze więcej zadań mogło być wykonywanych równocześnie i to z prędkościami do 2,5 Gbit/s (2,533 Mbit/s). Każde urządzenie w sieci, niezależnie od obsługiwanego standardu bezprzewodowego, będzie mogło skorzystać z zalet nowej technologii ze względu na większą prędkość przesyłu, mniejsze opóźnienia i niższe zużycie energii elektrycznej. Streamowanie wideo w rozdzielczości 4K, gry sieciowe na konsolach i wielu użytkowników smartfonów i tabletów, równocześnie korzystających z bezprzewodowej sieci LAN – FRITZ!Box 4080 jest w stanie obsłużyć to wszystko, a nawet więcej, z zachowaniem najwyższej jakości transmisji i z zawrotną prędkością. FRITZ!Box 4080 oferuje również zwiększoną wydajność technologii Wireless N w paśmie 2,4-GHz. Dzięki zastosowaniu nowej techniki modulacji (256QAM), w każdym z czterech strumieni można realizować transmisję o prędkości 200 Mbit/s, co przekłada się na przepustowość brutto rzędu 800 Mbit/s w paśmie 2,4 GHz. Nowy router FRITZ!Box oferuje nie tylko superszybką, bezprzewodową sieć LAN, ale posiada także jeden gigabitowy port WAN, cztery gigabitowe porty LAN i dwa wejścia USB 3.0. Dwa telefoniczne porty analogowe, wbudowana stacja bazowa DECT i wewnętrzny port ISDN, dopełniają bogatą platformę sprzętową nowego, bezprzewodowego routera. Wraz z najnowszą wersją systemu FRITZ!OS dla routera FRITZ!Box 4080, dostępnych stanie się wiele funkcji komfortowych, jak np. FRITZ!NAS, serwer multimediów, bezprzewodowy dostęp dla gości, funkcje inteligentnego domu Smart Home, automatyczna aktualizacja i usługa MyFRITZ!. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 4080 w Niemczech planowana jest na drugą połowę 2015.

Specyfikacja techniczna routera FRITZ!Box 4080

  – Wireless AC Wave 2 z technologią 4 x 4 Multi-User MIMO.

  – Dwa zakresy radiowe 5 GHz i 2,4 GHz

  – Technologia Wireless AC (do to 1,733 Mbit/s, 5 GHz) oraz Wireless N (do 800 Mbit/s, 2,4 GHz)

  – 2,4 GHz: Technologia 4 x 4 Wireless N z przepustowością do 800 Mbit/s. Nowa modulacja (256QAM), pozwalająca na transmisję z prędkością 200 Mbit/s na strumień

  – 1 x gigabitowy port Ethernet WAN do podłączenia sieci kablowej, DSL lub modemu światłowodowego

  – 4 x gigabitowy port LAN, 2 x USB 3.0

  – Bezprzewodowa baza DECT, obsługująca do sześciu słuchawek telefonicznych

  – Port ISDN S0 dla cyfrowych urządzeń telefonicznych ISDN (wewnętrzny)

  – 2 porty a/b dla aparatów analogowych, automatycznych sekretarek lub faksu

  – FRITZ!OS dla pełnego komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, serwer mediów, NAS, VPN i wiele innych funkcji.

FRITZ!Box 4020
FRITZ!Box 4080 / FRITZ!Box 4020

FRITZ!Box 4020 − najmniejszy router FRITZ!Box dla komfortowego korzystania z sieci domowej
Nowy FRITZ!Box 4020 to najmniejszy router FRITZ!Box w historii. Jest to urządzenie pozwalające na nieskrępowane korzystanie z dostępu do Internetu przez sieć kablową, DSL lub modem światłowodowy, stworzony z myślą o użytkownikach stawiających pierwsze kroki w budowie bezprzewodowej sieci w domu. FRITZ!Box 4020 jest wyposażony w jeden port WAN i cztery porty LAN. Obsługuje on technologię Wireless N w paśmie 2,4 GHz, z przepustowością 450 Mbit/s. Posiada jeden port USB 2.0 i umożliwia podłączenie przez port USB modemów 4G/3G, w celu współdzielenia mobilnego połączenia przez FRITZ!Box. Wyposażone w system FRITZ!OS, urządzenie oferuje wiele funkcji komfortowych, np. bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską i VPN. Nowy FRITZ!Box 4020 ma być dostępny w Niemczech w drugim kwartale 2015.

Specyfikacja techniczna routera FRITZ!Box 4020

  – 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.

  – 1 x port WAN Fast Ethernet do podłączenia sieci kablowej, DSL lub modemu światłowodowego

  – 4 x port LAN Fast Ethernet, 1 x USB 2.0

  – Wsparcie dla modemów 4G/3G

  – Funkcje komfortowe FRITZ!OS, jak np. bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrola rodzicielska, NAS, VPN i wiele innych.
  FRITZ!Box 7430 – specjalistyczne rozwiązanie dla szybkich dostępów IP

Nowy FRITZ!Box 7430 oferuje szybki dostęp do Internetu za pomocą nowoczesnych łączy opartych na protokole IP. Sprawdza się doskonale w udostępnianiu Internetu, telefonii i telewizji IP oraz obsługuje vectoring na łączach VDSL o prędkościach do 100 Mbit/s. Szybka sieć Wireless N w paśmie 2.4 GHz o prędkości 450 Mbit/s, wbudowana baza DECT z funkcjami centralki abonenckiej oraz system FRITZ!OS rzeczywiście czynią z routera FRITZ!Box 7430 specjalistyczne rozwiązanie dla sieci IP. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 7430 w Niemczech planowana jest na drugą połowę 2015.

Specyfikacja techniczna routera FRITZ!Box 7430

  – Router FRITZ!Box do stosowania z nowoczesnymi dostępami opartymi na IP, w celu realizacji transmisji danych, telefonii (VoIP), telewizji IP.

  – ADSL/VDSL/VDSL vectoring z prędkością do 100 Mbit/s

  – 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.

  – 4 x port LAN Fast Ethernet, 1 x USB 2.0

  – Baza DECT dla telefonów bezprzewodowych i aplikacji inteligentnego domu Smart Home

  – 1 port a/b dla aparatu analogowego lub faksu

  – Komfortowe funkcje telefoniczne wbudowane w router FRITZ!Box, np. automatyczna sekretarka, faks i wiele więcej

  – FRITZ!OS dla pełnego komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, serwer mediów, NAS, VPN

FRITZ!Box 6820 LTE — nowy przenośny router do AVM

Nowy FRITZ!Box 6820 LTE sprawia, że stacjonarny dostęp do Internetu przez LTE staje się bardziej mobilny. Zarówno w domu, jak i w podróży: nowy FRITZ!Box 6820 LTE zapewnia szybki dostęp do Internetu z prędkością do 150 Mbit/s przy pobieraniu i 50 Mbit/s przy wysyłaniu danych (CAT 4). Dzięki obsłudze wielu zakresów radiowych (4G/3G) dla czterech pasm LTE, jak również trzech zakresów UMTS, urządzenie może być zastosowane wszędzie tam, gdzie tylko jest zasięg sieci komórkowej. Router obsługuje roaming, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać z dostępu do Internetu nawet wtedy, gdy nie znajdują się w zasięgu komórki LTE swojego macierzystego operatora. Szybka technologia Wireless N w paśmie 2,4 GHz, oferująca przepustowości rzędu 450 Mbit/s, 1 gigabitowy port LAN i system operacyjny FRITZ!OS, umożliwiający korzystanie z bezprzewodowego dostępu dla gości, kontroli rodzicielskiej, VPN i innych komfortowych funkcji sieci domowej, to kolejne zalety nowego routera FRITZ!Box LTE. Rynkowa premiera urządzenia FRITZ!Box 6820 LTE w Niemczech planowana jest na trzeci kwartał 2015.

Specyfikacja techniczna routera FRITZ!Box 6820 LTE

  – Łącze internetowe przez LTE z prędkością do 150 Mbit/s (CAT. 4)

  – Wsparcie dla wielu zakresów radiowych (4G/3G)

  – Łącze internetowe przez UMTS/HSPA+ z prędkością do 42 Mbit/s

  – Kompatybilność w dół z technologiami GSM/Edge (2G)

  – 2,4 GHz: Technologia 3 x 3 Wireless N z przepustowością do 450 Mbit/s.

  – 1 x gigabitowy port Ethernet

  – FRITZ!OS dla wysokiego poziomu komfortu korzystania z sieci domowej, obsługujący bezprzewodowy dostęp dla gości, kontrolę rodzicielską, VPN i wiele innych funkcji.

FRITZ!OS: szersze spojrzenie na domową sieć, bezprzewodowy LAN i telefony FRITZ!Fon


W czasie targów Cebit 2015, AVM prezentuje przedpremierowy pokaz kolejnej wersji FRITZ!OS, systemu operacyjnego routerów FRITZ!Box i innych produktów z rodziny FRITZ!. Nowością jest podgląd sieci domowej, prezentujący na jednym ekranie wszystkie urządzenia podłączone do routera FRITZ!Box. Daje on również możliwość centralnego zarządzania aktualizacjami oprogramowania wzmacniaczy sygnału FRITZ!WLAN Repeater oraz innych produktów z rodziny FRITZ!. Nowy kreator konfiguracji dostępny z poziomu interfejsu użytkownika, pozwala na jeszcze łatwiejszą migrację z telefonii stacjonarnej do internetowej, opartej na IP. Także telefony FRITZ!Fon skorzystają z nowych możliwości kolejnej odsłony systemu FRITZ!OS. W telefonach DECT będzie można wybrać pięć nowych, konfigurowanych indywidualnie ekranów startowych oraz zmieniać wielkość czcionki w menu. Uznana funkcja kontroli rodzicielskiej oferuje teraz jeszcze więcej elastyczności dzięki możliwości doraźnego zwiększania limitu przebywania w internecie za pomocą systemu biletów. Monitor bezprzewodowej sieci LAN, służący do analizowania natężenia ruchu w sieci radiowej, prezentuje teraz jeszcze więcej ważnych informacji. Użytkownicy będą teraz mogli jednym rzutem oka ocenić zakłócenia powodowane przez sąsiednie sieci radiowe oraz inne źródła interferencji i odpowiednio dobrać kanał, by ich uniknąć. Nowa wersja FRITZ!OS będzie dostępna w ciągu roku 2015.

FRITZ!Box Cable – przyszłość sieci domowej połączonej z Internetem przez łącze kablowe

Na targach Cebit, AVM prezentuje także router FRITZ!Box Cable, jako studium nowych możliwości jeszcze szybszego łącza kablowego. FRITZ!Box Cable to prototyp przyszłościowego routera, który wykorzystuje interfejs typu 32×8 DOCSIS 3.0 multi-link PPP, osiągający przepustowość 1,7 Gbit/s przy pobieraniu oraz 240 Mbit/s przy wysyłaniu danych. Również interfejsy lokalne routera FRITZ!Box Cable oferują gigabitowe prędkości dzięki sieci radiowej obsługującej dwa pasma (2,4 GHz i 5 GHz) i osiągającej przepustowość 2,5 Gbit/s. Technologia 4 x 4 Multi-User MIMO w ramach standardu Wireless AC Wave 2 oraz 4 x 4 MIMO dla wersji Wireless N oferująca prędkości rzędu 800 Mbit/s, zapewniają stabilne łącze dla wymagających aplikacji, jak np. streamingu niekodowanych kanałów telewizyjnych w sieci bezprzewodowej równocześnie dla różnych odbiorników i to z maksymalną prędkością.

źródło: AVM

Kan

Autor |2015-03-16T13:28:33+01:0016 marca 2015 13:28|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, LTE, Newsy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.