Jesteś tutaj:-, Newsy, Operatorzy, Sprzęt sieciowy-Darmowe Wi-Fi na pokładzie ponad 100 samolotów Emirates

Darmowe Wi-Fi na pokładzie ponad 100 samolotów Emirates

Linie Emirates oferują darmową* sieć Wi-Fi na pokładzie 106 samolotów, a każdego miesiąca bezprzewodowe połączenie z Internetem uzyskują dwie-trzy kolejne maszyny. Po aktualizacji usługi na początku lutego, która obejmowała m.in. uproszczenie procedury logowania, wykorzystanie tej usługi Emirates wzrosło o 25%.


Linie Emirates przeznaczają ponad 20 mln USD rocznie na instalację i obsługę systemów łączności pokładowej, które zapewniają dostęp do bezprzewodowego Internetu w trakcie lotu. Na najdłuższych trasach długodystansowych Emirates (co najmniej 14 godzin lotu) ponad 30% pasażerów korzysta z sieci Wi-Fi, a podczas niedawnego lotu do Nowego Jorku odsetek ten wyniósł aż 66%.

Obecnie sieć bezprzewodowa jest dostępna na pokładzie wszystkich 59 Airbusów A380 i 47 Boeingów 777 obsługiwanych przez linie. W ponad 60% samolotów wyposażonych w usługę, pakiet pierwszych* 10MB danych jest bezpłatny, co wystarczy, aby przejrzeć portale społecznościowe czy przesłać wiadomość za pomocą komunikatora. Później (a także w pozostałych samolotach) użytkownicy mogą wykupić pakiet 500MB danych za jednego dolara amerykańskiego. Po wprowadzeniu sieci bezprzewodowej za darmo lub za niewielką opłatą, w październiku ubiegłego roku wykorzystanie usługi Emirates wzrosło niemal pięciokrotnie.

Poza zainstalowaniem bezprzewodowego Internetu na pokładzie wszystkich samolotów A380, linie Emirates zaczęły konfigurować sieć Wi-Fi we wszystkich Boeingach 777-300ER i 777-200LR w tempie dwóch-trzech samolotów miesięcznie.

Jako linie łączące ludzi i miasta na całym świecie Emirates dążą do wprowadzenia Wi-Fi w całej flocie. Klienci poszukują darmowego Wi-Fi w czasie pracy, szczególnie w podróży, w związku z czym sieć bezprzewodowa powoli staje się normą dla większości ludzi, którzy chcą mieć też stały dostęp do portali społecznościowych i komunikatorów. Linie Emirates dopłacają lub w całości pokrywają wysoki koszt zakupu danych. Sądzimy, że w przyszłości darmowa sieć Wi-Fi na pokładzie stanie się w oczach wszystkich naszych klientów normą, i nie będzie podlegać opłatom oraz ograniczeniom – powiedział Patrick Brannelly, Divisional Vice President for Customer Experience (Inflight Entertainment & Connectivity).

Ze względu na obecne ograniczenia techniczne branży, takie jak dostępna prędkość czy przepustowość, czy też brak zaawansowanego sprzętu i oprogramowania, linie muszą pobierać niewielką opłatę za dodatkowy pakiet danych, aby usługa Wi-Fi działała sprawnie.

W 2014 r. na pokładach samolotów linii Emirates z bezprzewodowego Internetu skorzystało 650 tys. klientów, a na początku marca bieżącego roku było to ponad 350 tys. osób.

Według danych przewoźnika, pasażerowie na pokładzie Emirates najczęściej wchodzą na takie strony jak Facebook czy Google oraz korzystają z komunikatorów, takich jak Skype i WhatsApp, co oddaje silną potrzebę utrzymywania kontaktu za pośrednictwem portali społecznościowych nawet w trakcie podróży.

Pasażerowie Emirates mogą ponadto skorzystać z innych usług – linie zapewniają zasięg telefonów komórkowych w ponad 75% swoich samolotów, a także dostęp do poczty, telefonu i usług SMS w każdej maszynie. Darmowa sieć Wi-Fi znajduje się również we wszystkich 37 poczekalniach lotniskowych Emirates.


*Początkowy pakiet 10MB danych jest bezpłatny. Użytkownicy mogą wykorzystać dodatkowy pakiet 500MB za opłatą w wysokości jednego dolara amerykańskiego.

źródło: Emirates

Kan

Autor |2015-03-30T14:50:27+02:0030 marca 2015 14:50|Kategorie: Internet mobilny, Newsy, Operatorzy, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |6 komentarzy

6 komentarzy

 1. Miki 30 marca 2015 w 13:51 - Odpowiedz

  Nie dziala to tak wspaniale. Lecialem Emirates z DXB do SYD i lacznosc byla zaledwie szczatkowa. Do tego bardzo wolne. Skype nie da sie uzywac. To samo jest z lotniskiem DXB. To bujda. Tam prawie wogole nie ma darmowego WiFi. Jest w poczekalniach ale zalogowanie sie do tego graniczy z cudem i co chwile zrywa

 2. psik 30 marca 2015 w 19:00 - Odpowiedz

  Ojej, to chyba polece do Emiratow zeby skorzystac z tego bezplatnego wi fi .

 3. SALAMBARAN 31 marca 2015 w 06:17 - Odpowiedz

  Polecę arabskim samolotem by być upodlonym służącym szejka… Bojkot arabów za mordowanie chreześcijan

 4. bot 31 marca 2015 w 08:14 - Odpowiedz

  polskie kobity za darmo dają na potęgę wszystkim śniadym z arabii, są jak to wifi arab i ci pka gotowa ….

 5. Pszczka 14 września 2015 w 19:54 - Odpowiedz

  @Miki to mówisz, że aż tak internet żółwi w arabski samolotach? Czyli przez przez skypa za darmo nie porozmawiasz? Nawet przez whatsapp czy preply http://preply.com/pl/arabski-przez-skype nie da rady?

 6. artemis 14 września 2015 w 22:55 - Odpowiedz

  fajna recenzja,
  a czy mozesz bardzie opisac, dzialanie GPS, testowales go w aucie, na spacerze, rowerze, w pociagu ?

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.