Jesteś tutaj:-, Operatorzy, Promocje, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Voip-UPC Biznes wprowadza biznesowe sieci Wi-Fi

UPC Biznes wprowadza biznesowe sieci Wi-Fi

UPC Biznes, dostawca nowoczesnych i zaawansowanych usług dla firm, wprowadza nowe rozwiązania służące do budowy i zarządzania sieci firmowych i dostępu do Internetu z wykorzystaniem bezprzewodowej technologii (Wi-Fi HotSpot oraz W-LAN). Profesjonalne, bezpieczne i w pełni elastyczne usługi skierowane są do firm stawiających na bezprzewodową komunikację w firmie.

W ramach Biznes Wi-Fi możliwe jest wydzielenie dedykowanej, zabezpieczonej sieci dla pracowników firmy i odrębnej sieć dla gości. Usługa posiada także wbudowane narzędzia do zarządzania nią, np. określającą reguły autoryzacji użytkowników i ich terminali (laptopów, tabletów, smartfonów), możliwość blokowania niepożądanych stron, ustawiania przepływności dla użytkowników, generowania haseł i wiele innych funkcji, które pozwalają na użytkowanie sieci LAN w firmie i monitorowanie jej parametrów. Ponadto dostępne są narzędzia prezentujące statystyki aktywności użytkowników dla każdego zainstalowanego punktu dystrybucji Internetu.

Dostępna dotąd w UPC Biznes usługa Wi-Fi przeznaczona była głównie dla małych biur, w których jeden punkt dystrybucyjny wystarczał do zapewnienia bezprzewodowej komunikacji. Kolejnym etapem rozwoju usługi Wi-Fi jest wprowadzenie produktu dla większych firm oczekujących kompleksowej usługi bezprzewodowego dostępu do Internetu niezależnie od wielkości biura. Propozycja UPC Biznes pozwoli nie tylko zbudować w pełni funkcjonalną, zarządzaną i bezpieczną sieć Wi-Fi w firmie, ale także stanowić może dodatkowe narzędzie marketingowe wspierające chociażby sprzedaż usług, czy produktów danej firmy.’ – powiedziała Agnieszka Zawistowska, Dyrektor UPC Biznes.

Usługa jest rozwiązaniem o architekturze „chmurowej”, z zarządzaniem wyniesionym do UPC Biznes. U klienta instalowane są tylko punkty dystrybucji Internetu i infrastruktura niezbędna do ich podłączenia. Dla firm oznacza to, między innymi, obniżone koszty wdrożenia rozwiązania. UPC Biznes dodatkowo oferuje nową usługę w modelu abonamentowym, czyli firma nie ponosi wydatku inwestycyjnego na zakup rozwiązania, a jedynie opłaty abonamentowe z tytułu korzystania z usługi Wi-Fi. To ważne z punktu widzenia firm, które nie dysponują środkami na inwestycje lub preferują płatności za usługi, które ujmą w swoich kosztach.

W ofercie UPC Biznes dostępna jest również usługa zarządzania siecią Wi-Fi, dzięki czemu firmy zyskują profesjonalne wsparcie techniczne oraz szybkie reagowanie na wszelkiego rodzaje potrzeby zmian czy rekonfiguracji sieci, a gwarancją SLA zapewnia szybkie usuwanie awarii w przypadku pojawienia się ich u klienta.

Usługa realizowana jest na urządzeniach Wi-Fi firmy Cisco Meraki – lidera w zakresie rozwiązań Wi-Fi. UPC Biznes współpracuje z partnerską firmą ACO Solutions, która realizuje usługi rozpoznania, projektowania sieci Wi-Fi i ich wykonania.

źródło: UPC Polska

Kan

Autor |2015-02-25T16:56:14+01:0025 lutego 2015 16:56|Kategorie: Newsy, Operatorzy, Promocje, Sprzęt sieciowy, Telewizja, Voip|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Mietek 25 lutego 2015 w 17:56 - Odpowiedz

    Mam router za 90 zeta – poszalalem bo usb mi potrzebne bylo – mozna tworzyc na nim kilka sieci w tym dla gości, wydzielone, wydzielic pasmo a nawet o jakich godzinach ma sie aktywowac ktora siec – np w godzinach pracy firmy free wifi i po nie zeby pasozyty nie korzystaly. Wiec gdzie ta nowosc? Router skonfigurowany dadza czy co?

  2. marakesz 25 lutego 2015 w 17:59 - Odpowiedz

    Wszystkim seniorom polecam wszelkie wycieczki krajoznawcze , tu ja w Białowieży. Kontakt z przyrodą mogę polecić wszystkim nie tylko seniorom . ze smartfonem NEXO IZI możemy udostępnić naszym bliskim monitorowanie naszego położenia,więc nie grozi nam zagubienie się w lesie.

  3. c 26 lutego 2015 w 11:18 - Odpowiedz

    Zgadza się Mietek, a jeszcze jak się wstawi w router alternatywne oprogramowanie np. tomato, dd-wrt to można tworzyć rzeczy jakich świat nie widział. a tak przy okazji jak bym miał firmę to nie robił bym nic bezprzewodowo. Przecież to wszystko można przechwycić nie ma bezpiecznych sieci bezprzewodowych.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile