Jesteś tutaj:-, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje-Linksys WRT1900AC: router nowej generacji z Smart Wi-Fi i Network Map (wideo)

Linksys WRT1900AC: router nowej generacji z Smart Wi-Fi i Network Map (wideo)

Kontynuatorem sukcesów najpopularniejszego routera wszechczasów, Linksys WRT54G został zaprezentowany podczas tegorocznych targów CES w Las Vegas, model Linksys WRT1900AC. Najnowszy router Linksys z zewnątrz nawiązuje do swojego wielkiego poprzednika, jednak jego wnętrze zawiera wyłącznie najlepsze komponenty i najnowocześniejsze technologie, takie jak dwurdzeniowy procesor 1,2 GHz, cztery wymienne i regulowane anteny (zamiast standardowych trzech), złącza eSATA i USB 2.0/3.0 oraz 128 MB pamięci Flash. Nowe urządzenie to pierwszy router Linksys, który, oprócz znanej z innych urządzeń producenta technologii Smart Wi-Fi oraz zestawu narzędzi pomagających w zarządzaniu routerem, posiada także funkcję Network Map.

Linksys WRT1900AC
Linksys WRT1900AC

Nasz nowy router, Linksys WRT1900AC będzie najbardziej wydajnym urządzeniem w swojej klasie na rynku. Projektując go nie poszliśmy na żadne kompromisy, co pozwala nam mieć nadzieję, że WRT1900AC będzie wymarzonym urządzeniem użytkowników” – powiedział Mohammad Meraj Hoda, wiceprezes Linksys. „Wprowadzenie nowego modelu WRT jest okazją do świętowania nie tylko dla marki Linksys, ale także dla naszych klientów. WRT powrócił, ponieważ nasi klienci chcą niezawodnego, funkcjonalnego urządzenia open source, ale opartego o najnowszą bezprzewodową technologię AC. WRT1900AC jest spełnieniem tych potrzeb”.

Według producenta, nowy WRT cechuje najmocniejsza specyfikacja pośród wszystkich dostępnych obecnie na rynku routerów i będzie pierwszym routerem open source z procesorem Dual Core 1,2 GHz, czterema wymiennymi antenami, pamięcią flash 128MB i portem eSATA.

Na wydajność sprzętu składają się następujące parametry:

 • wsparcie dla Open Source
 • 1 port Gigabit WAN
 • 4 porty Gigabit LAN
 • Port USB 3.0
 • Port USB 2.0
 • procesor ARM dual-core 1.2GHz
 • pamięć RAM 256 MB DDR3
 • symultaniczny dual-band 2,4 GHz i 5 GHz
 • 64/128-bit WEP
 • 128MB Flash
 • WPA/WPA2
 • 4 zewnętrzne anteny, ruchome i regulowane
 • FAT, NTFS i wsparcie systemu plików HFS+
 • Smart wi-fi
 • Network Map
 • 1x eSATA / USB
 • 3 strumienie przestrzenne
 • Certyfikaty: FCC, IC, CE, IEEE, Wi-Fi a / b / g / n / ac, Windows 7, Windows 8, DLNA
 • i znacznie więcej!

WRT1900AC jest w stanie osiągnąć prędkość przesyłu danych na poziomie 1.3 Gbps w paśmie 5 GHz oraz do 600 Mbps w paśmie 2,4 GHz. Kombinacja tych cech pozwala na podłączenie wielu urządzeń jednocześnie, bez problemu zawieszania się routera. Jest to coraz częstsza potrzeba w gospodarstwach domowych, ze względu na rosnąca ilość urządzeń, które podłączamy do sieci, takich jak laptopy, smartfony, telewizory, tablety, dyski twarde czy konsole do gier. Cztery wymienne i regulowane anteny umożliwiają korzystanie wszystkim podłączonym urządzeniom z najlepszej jakości sygnału.

Linksys WRT1900AC
Linksys WRT1900AC

Open Source jest narzędziem dla społeczności takich jak DD-WRT, Open WRT i Tomato, do tworzenia własnych, niestandardowych wersji oprogramowania open source dla produktu. Sprzęt oraz SKD/API zostaną udostępnione developerom, aby mogli prowadzić prace nad tworzeniem własnego oprogramowania dla WRT1900AC.

Open WRT firmware dla WRT1900AC będzie udostępniony do pobrania ze strony wiosną 2014 roku.

We wszystkich urządzeniach AC1900 dane są transmitowane w trzech strumieniach przestrzennych. Dzięki zastosowaniu w routerze WRT1900AC czterech ruchomych anten urządzenie może wybrać trzy najlepsze sygnały z czterech anten do wysyłania i obierania danych. Technologia ta pomaga uzyskać większy zasięg i zakres w porównaniu z systemem opartym na trzech antenach, dzięki czemu wszystkie podpięte urządzenia mogą osiągnąć najlepszą wydajność niezależnie od tego w jakiej lokalizacji się znajdują.

Smart Wi-Fi

Linksys WRT1900AC
Linksys WRT1900AC

Narzędzia do konfiguracji i zarządzania routerem, znane z urządzeń Linksys serii EA są teraz także dostępne dla routera WRT1900AC. Dzięki technologii Smart Wi-Fi, za pomocą przeglądarki internetowej lub aplikacji mobilnych, użytkownik ma dostęp do urządzeń podłączonych do sieci, co pozwala na łatwe zarządzanie siecią domową i optymalizację jej ustawień. Dostęp zapewnia także specjalnie stworzona aplikacja na urządzenia mobilne pracujące zarówno na systemie iOS jak i Android, dzięki której można sprawdzać status podłączonych do sieci urządzeń, przyznawać dostęp dla gości lub blokować pewne treści dla wybranych użytkowników.
Wraz z premierą modelu WRT1900AC Linksys przedstawia również nową funkcję Smart Wi-Fi, czyli Network Map.

Funkcja ta to wizualna mapa, która obrazuje układ połączeń wszystkich urządzeń w sieci lokalnej. Dzięki niej możemy zarządzać każdym urządzeniem w sieci w prosty sposób – klikając na jego ikonę i zmieniając ustawienia, np. kontroli rodzicielskiej, wyboru pasma, a nawet usunąć dane urządzenie z sieci.

Dwuzakresowy router WRT1900AC został uhonorowany podczas targów CES 2014 w Las Vegas nagrodą w kategorii produktów Home Network. Nagrody są przyznawane przez zespół wybitnych, niezależnych projektantów przemysłowych, inżynierów i przedstawicieli mediów produktom elektroniki użytkowej wyróżniającym się najlepszym designem oraz paramtrami technicznymi.

źródło: Linksys

KanAutor |2014-01-29T07:18:16+02:0029 stycznia 2014 07:18|Kategorie: Inne, Internet, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Targi i konferencje|Tagi: , , , , |1 komentarz

1 komenarz

 1. metheor 29 stycznia 2014 w 08:22 - Odpowiedz

  No muszę sie za czymś takim rozejrzeć bo mój router powoli gubi zasięg…

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.