Jesteś tutaj:-, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-Planet WDRT-731U: recenzja routera z USB i IPTV

Planet WDRT-731U: recenzja routera z USB i IPTV

Nie tak dawno temu, do naszej redakcji trafił najnowszy produkt Planet, dwupasmowy, domowy router WDRT-731U. Sprzęt obsługuje dwuzakresowy standard IEEE 802.11a/b/g/n wraz z antenami 2T2R pozwala osiągnąć prędkość przesyłania danych 300 + 300Mb/s. Zobaczmy zatem, co dostajemy w zamian za ok. 230 zł.


Standardowe pudełko wykonane z materiałów nadających się do szybkiego recyklingu zawiera:

  • router
  • zasilacz sieciowy
  • kabel Ethernet RJ-45
  • płytę CD-ROM z oprogramowaniem
  • instrukcję


WDRT-731U po wyjęciu z pudełka, nie zaskakuje niczym odkrywczym. Biała, plastikowa obudowa o wymiarach 171.61 x 111.16 x 25.47 mm i kształcie, zwężającym się do przodu, sprawia wrażenie solidności wykonania. Ogólnie router można spokojnie postawić na biurku.


Niestety nici z powieszenia WDRT-731U na ścianie. Producent nie przewidział otworów w spodniej części obudowy, które by to umożliwiały. Na wierzchu mamy, ciekawie zaprojektowane logo producenta z nazwą modelu oraz zestaw 10 diod sygnalizujących na żółto o pracy urządzenia.


Na tylnym panelu oprócz standardowych portów gigabitowych gniazd LAN i jednego WAN znajdziemy znajdziemy również przycisk „reset/ WPS”. WDRT-731U obsługuje technologię Wi-Fi Protected Setup (WPS) z metodami PBC/PIN które znacznie ułatwiają podłączanie się do sieci bezprzewodowej. Wystarczy nacisnąć przycisk WPS by w szybki oraz łatwy sposób ustanowić bezpieczne, bezprzewodowe połączenie między punktem dostępowym a klientem. Planet WDRT-731U posiada specjalny port IPTV, który pozwala ustanowić połączenie IPTV przez port LAN. Funkcja IPTV pozwala użytkownikom na oglądanie filmów online na ekranie telewizora przez STB oraz na surfowanie po Internecie w tym samym czasie. Port IPTV (LAN 4) może również służyć jako zwykły port LAN jeżeli usługa IPTV nie jest aktywna. Router wyposażono w dwie anteny o mocy 5dBi każda. Szkoda jedynie, że anteny nie są tutaj wymienne.


Jeśli spojrzymy na ściankę boczną znajdziemy złącze USB 2.0 pozwalające na podłączenie zewnętrznego dysku twardego bądź drukarki. Aby mieć dostęp do danych zawartych na pamięci zewnętrznej, należy wcześniej utworzyć konto użytkownika. Ruter wykryje automatycznie czy została podłączona drukarka czy dysk, bez konieczności ingerencji użytkownika. Przez port USB można również zasilać urządzenia do 5V DC.


Zarówno na bocznych ściankach jak również na górnej części obudowy umieszczone zostały otwory przez które odbywa się wentylacja. Patrząc od spodu widzimy dla lepszego chłodzenia routera. Warto dodać, że mocna perforacja obudowy, jest potrzebna bo router lubi się mocno nagrzewać podczas pracy.Autor |2013-07-06T07:13:36+01:006 lipca 2013 07:13|Kategorie: Artykuły, Inne, Internet mobilny, Internet stacjonarny, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.