Jesteś tutaj:-, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie-Testujemy AirLive N450R: router pozwalający na przesyłanie danych do 450Mbps

Testujemy AirLive N450R: router pozwalający na przesyłanie danych do 450Mbps

Nie tak dawno temu, do naszej redakcji trafił najnowszy produkt AirLive, dwuzakresowy, zawansowany, ale wciąż jak najbardziej domowy router N450R. Urządzenie wyposażone jest w wejście USB, obsługuje modemy 3G, serwer Samba, FTP, oraz posiada wbudowaną funkcję Green Technology. Router posiada również wbudowane porty LAN oraz WAN. AirLive N450R pozwala na przesyłanie danych z prędkością 450Mbps.


AirLive N450R tworzy bezprzewodową sieć na dwóch częstotliwościach, jest ona kompatybilna ze wszystkimi dostępnymi standardami (a/b/g/n). Dodatkowo urządzenie posiada wbudowane anteny 3T3R MIMO które pozwalają na osiągnięcie transferu rzędu 450Mb/s na częstotliwości 5GHz oraz 300Mb/s na częstotliwości 2,4GHz. Beam Forming to nowa technologia przesyłania sygnału bezprzewodowego która pozwala na zwiększenie zasięgu w wielopoziomowych domach oraz biurach. To rozwiązanie jest najbardziej opłacalne dla miejsc, gdzie występuje dużo kondygnacji oraz dużo ścian, ta technologia pozwala na osiąganie dużych prędkości oraz szerokiego zasięgu wewnątrz budynków.

Beam Forming
Beam Forming

Zawartość opakowania nie jest rewolucją, dlatego nie będziemy poświęcać jej zbyt dużo uwagi – oprócz samego routera w pudełku znajdziemy trzy anteny, kabel sieciowy, zasilacz, skróconą instrukcję oraz płytę CD z opcjonalną aplikacją pomocniczą do instalacji.


Zacznijmy od wyglądu zewnętrznego. N450R posiada standardowy design oparty o kanciastą obudowę podkreśloną srebrnymi wstawkami. Moim zdaniem dobrze będzie się prezentował w widocznym miejscu naszego domu. Z tyłu obudowy znajdziemy cztery złącza Ethernet LAN, złącze do podłączenia internetu WAN, przycisk Reset, przyłącze zasilania oraz włącznik. Producent daje nam do dyspozycji urządzenie wyposażone w trzy gniazda antenowe, co powinno wzmocnić siłę sygnału i dodatnio wpłynąć na prędkość transmisji.


Na przednim panelu znajdziemy dwa porty USB NAS i 3G, przycisk szyfrowanego, automatycznego łączenia urządzeń Wi-Fi – WPS oraz przycisk sieci Wi-Fi i diody pracy urządzenia.


Na co komu dodatkowy sprzęt w domu, jeśli nie będzie sprawdzał się w roli do jakiej go kupiliśmy. W trybie Router AP, zachowuje się jak normalny bezprzewodowy router. Możemy połączyć się z Internetem poprzez ADSL lub modem poprzez port WAN. W trybie Tylko AP, zachowuje się jak centralny hub dla sieci bezprzewodowej. Aby zwiększyć zasięg sieci z innego AP/routera, wystarczy użyć trybu Repeater WDS. Zdalny AP/ruter musi również obsługiwać WDS. By bezprzewodowo podłączyć lokalną sieć LAN ze zdalną siecią LAN, należy użyć trybu – Tylko WDS. W trybie Adapter, N450R zachowuje się jak bezprzewodowa karta, która pozwala na połączenie się ze zdalnym ruterem lub AP. Instalacja AirLive N450R jest banalnie prosta. Wystarczy włożyć dołączoną do zestawu płytę do napędu CD, kilka razy kliknąć myszką i gotowe. Standardowo można także konfigurować wszystkie aspekty pracy routera za pomocą przeglądarki i to w sposób szyfrowany. Instalacja w sposób klasyczny jest równie prosta i nie przysparza żadnych problemów.


Wbudowana funkcja FTP pozwala na zarządzanie plikami. Możemy oszczędzić pieniądze oraz energię, ponieważ nie potrzebujemy kompletnego serwera PC. Dzięki wbudowanemu harmonogramowi użytkownik jest w stanie ustawić kolejkę ściąganych plików wg czasu, dnia lub miesiąca – to rozwiązanie pozwala oszczędzić energię oraz zwiększyć wydajność systemu.


N450R obsługuje tryb kombo 3G, pozwala on na wykorzystanie łącza internetowego poprzez sieć 3G jako zapasowego w przypadku, gdy nasze stałe łącze przestanie funkcjonować. Dodatkowo, urządzenie posiada funkcję udostępniania połączenia Internetowego bezpośrednio ze smartfona – wystarczy podpiąć Internet kompatybilny z BitTorrent oraz Emule. Całości dopełnia programowalny kalendarz pobierania plików by np podczas dnia nie obciążać sieci na której pracujemy a pobierać pliki p2p nocą. Za szyfrowanie odpowiadają protokoły WEP, WPA, WPA2, a siła klucza szyfrującego to 128 bitów.

Sugerowana cena detaliczna: ok. 340 PLN netto.

Kan

Za użyczenie sprzętu do testów dziękujemy firmie AirLive oraz osobiście Pani Oldze Walczak z firmy Projekt Zero2.Beam Forming
Autor |2012-04-13T13:40:27+02:0013 kwietnia 2012 13:40|Kategorie: Inne, Internet stacjonarny, Newsy, Sprzęt sieciowy, Testy i opinie|Tagi: , , , |10 komentarzy

10 komentarzy

 1. Jurek 13 kwietnia 2012 w 15:18 - Odpowiedz

  No i proszę, tyle możliwości a cena nawet nie taka wysoka

 2. ark 17 maja 2012 w 18:16 - Odpowiedz

  [quote]No i proszę, tyle możliwości a cena nawet nie taka wysoka [/quote]

  Też właśnie jestem zaskoczony, jak na SOHO to fenomen!

 3. ru45 10 czerwca 2012 w 20:44 - Odpowiedz

  Chyba czas wysupłać 340 zł i przestać się mordować z moim starym trupem…

 4. mick 25 czerwca 2012 w 15:30 - Odpowiedz

  Ruting między WAN i LAN prawie 900 Mb/s.

  • FA5J 23 lipca 2012 w 14:31 - Odpowiedz

   A jak wydajność LTE?

 5. riko 3 września 2012 w 18:07 - Odpowiedz

  @FA5J

  Jeśli pytasz o router – dobra, jeśli o internet LTE – bez szału 😉

 6. bepeh 30 stycznia 2013 w 09:29 - Odpowiedz

  z tą uwagą LTE bez szału się nie zgodzę – u mnie, być może zależało to od ustawień kompa E398 Plus LTE osiągał 30-35M, jak wpiąłem do rutera a ruter kablem sieciowym to pokazuje 60-65M (bez anteny zewnętrznej – ok 7km od nadajnika) – sprawdzałem na kilku różnych testach, interfejs siermiężny to fakt i całość po angielsku – w stosunku do posiadanego Asus RT56 przepaść ale wydajnościowo i konfiguracyjnie rewelacyjnie

 7. Turek 20 lutego 2013 w 16:28 - Odpowiedz

  Paramery fajne, wiele funkcji i sprawdza się 😉 A cena fakt, jak za takie „wnętrze” to niska:)

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile