Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia-Sony ZV-1 II: nowy aparat do wideoblogów wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw superszerokokątny

Sony ZV-1 II: nowy aparat do wideoblogów wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw superszerokokątny

Dzięki szeregowi udogodnień nowy aparat do wideoblogów z serii ZV jeszcze lepiej będzie odpowiadać na potrzeby twórców

Firma Sony wprowadza na rynek drugą generację aparatu do wideoblogów ZV-1: model ZV-1 II. Jest on wyposażony w cenione przez użytkowników, szczególnie twórców treści internetowych, innowacyjne funkcje i rozwiązania. Szerszy niż w modelu ZV-1 kąt widzenia obiektywu pomoże vlogerom tworzyć bardziej atrakcyjne wizualnie, ciekawsze opowieści.

Aparat ZV-1 II, wyposażony w przetwornik obrazu Exmor RS™ typu 1,0″ o efektywnej rozdzielczości około 20,1 megapiksela, procesor obrazu BIONZ X™ i obiektyw ZEISS® Vario-Sonnar T* 18–50 mm F1.8–4i, daje zaawansowane możliwości twórcom o różnym poziomie umiejętności. Szerokokątny obiektyw 18–50 mmii obejmuje grupowe autoportrety oraz ciasne wnętrza i pozwala uzyskać dynamiczne ujęcia codziennych scen. Funkcja rozpoznawania wielu twarzyiii automatycznie dostosowuje ustawienia tak, by wszystkie twarze na autoportretach dwóch lub trzech osób były ostre i wyraźne. Mimo małych wymiarów aparat daje więc zaawansowane możliwości vlogowania.

 

— ZV-1 II to atrakcyjny produkt, który stanie się pierwszym wyborem wielu twórców, od vlogerów poprzez influencerów w mediach społecznościowych po autorów małych form filmowych — mówi Yann Salmon Legagneur, odpowiedzialny za marketing w dziale Imaging Products & Solutions w Sony Europe. — W najnowszym aparacie do wideoblogów z serii ZV uwzględniliśmy życzenia użytkowników i dodaliśmy funkcje i rozwiązania o podstawowym znaczeniu dla vlogerów. Staramy się, by dzięki opiniom naszej społeczności seria ZV stawała się coraz lepsza, a aparat ZV-1 II jest tego doskonałym świadectwem.

 

Wszechstronne możliwości dla vlogerów i autorów materiałów wideo

Aparat ZV-1 II ma szereg nowych, popularnych funkcji i rozwiązań, dzięki którym twórcy mogą utrwalać lepsze obrazy. Superszerokokątny obiektyw zmiennoogniskowy o minimalnej ogniskowej 18 mmii umożliwia atrakcyjne przedstawienie całej sceny, zwłaszcza autoportretów robionych aparatem trzymanym w ręce. Zoom optyczny 18–50 mm i technologia Clear Image Zoom pozwalają płynnie powiększać obraz bez utraty jakości i urozmaicać filmy poprzez zmiany kąta widzenia.

 • Przetwornik typu 1,0″ z funkcją przełącznika bokeh umożliwia efektowne rozmycie tła jednym naciśnięciem przycisku.
 • Inteligentny mikrofon z trzema kapsułami: w trybie automatycznym aparat rozpoznaje osoby lub obiekty i automatycznieiv dostosowuje charakterystykę kierunkową mikrofonu ([Przód] lub [Wszystkie kierunki]). W trybie ręcznym użytkownik może wybrać ustawienie [Przód], aby nagrać autoportret, [Tył], gdy komentuje nagrywany obraz, lub [Wszystkie kierunki]. Dostarczana w zestawie osłona przeciwwiatrowa zapewnia czyste i wyraźne nagrania mowy podczas filmowania na powietrzu. Łatwo jest podłączyć zewnętrzny mikrofon: bezprzewodowo do stopki Multi Interfacev lub do standardowego gniazda mikrofonowego 3,5 mm.
 • Ustawienia kinowe Vlog pozwalają nadawać rejestrowanemu obrazowi określony charakter. Dzięki nim, do uzyskania imponującego materiału wystarcza dotknięcie ekranu. Po stuknięciu ikony aparat automatycznie zmienia proporcje obrazu na CinemaScope (2,35:1)vi, a liczbę klatek na sekundę na 24 kl./svii — tak jak w produkcjach filmowych. Nagranie można dopracować, wybierając z ekranu jedno z 5 ustawień wyglądu (LOOK) i 4 ustawień nastroju (MOOD).
 • Funkcja Twórczy wygląd umożliwia wybór 10 wstępnie zaprogramowanych ustawień wygląduviii odpowiednio do własnych preferencji twórczych.
 • Tryb AE z priorytetem twarzy i efekt gładkiej skóry automatycznie, na bieżąco wykrywają twarze i korygują ekspozycję, by zoptymalizować jasność twarzy niezależnie od oświetlenia. Efekt gładkiej skóry wygładza karnację i charakterystyczne elementy filmowanej twarzy.
 • System Fast Hybrid AF: dzięki temu systemowi, znanemu już użytkownikom korpusów α, aparat utrzymuje ostrość obrazu nawet podczas nagrywania filmów w wysokiej rozdzielczości 4K, wymagających dokładnego nastawiania ostrości. Funkcja „Szybkość przejścia AF” określa szybkość przejść ostrości w czasie nagrywania filmu, a „Czułość AF przesunięcia obiektu” pozwala dostosować przełączanie ostrości do otoczenia i ruchu obiektu. Z kolei system Real-time Eye AF dokładnie utrzymuje ostrość na oczach fotografowanych i filmowanych ludzi i zwierząt.
 • Ustawienie „Prezentacja produktu” umożliwia płynne przenoszenie ostrości z twarzy na pokazywany przedmiot, przez co znacznie ułatwia nagrywanie recenzji produktów.
 • Tryb S&Qix pozwala zwiększyć ekspresję codziennych sytuacji poprzez spowalnianie obrazu do 5 razy lub przyspieszanie do 60 razy. Kombinację liczby klatek rejestrowanych w ciągu sekundy i klatkażu końcowego nagrania można teraz ustawiać na jednym ekranie.
 • Zakres czułości ISO od 125 do 12 800 pozwala uzyskać ostry obraz z mniejszą ilością szumu nawet w słabym oświetleniu.
 • Elektroniczna stabilizacja obrazu Active Mode ułatwia rejestrację obrazu podczas chodzenia lub w ruchu. Jest szczególnie przydatna w przypadku filmowania z rękix, również w zwolnionym i przyspieszonym tempie.
 • Wbudowany filtr ND pozwala zmniejszyć ekspozycję o trzy stopnie i uzyskać piękne rozmycie tła nawet w bardzo silnym oświetleniu.

CX64800 GPVPT2BT black Press scaled wresized w964

Nieduży, lekki, wygodny w noszeniu, obsłudze i podłączaniu

Kompaktowy, lekki aparat ZV-1 II doskonale sprawdzi się na wyjazdach i spacerach. Mimo że jest wyposażony w zmiennoogniskowy obiektyw o szerokim kącie widzenia, z łatwością mieści się w kieszeni lub torbie. Nowy model Sony jest dostosowany do różnych stylów filmowania. Ma obracany ekran do ujęć autoportretowych, wygodny w trzymaniu uchwyt (można też użyć uchwytu GP‑VPT2BT), funkcjonalny układ przycisków i elementów sterującychxi oraz wskaźnik nagrywania z przodu obudowy. Aby wyeliminować wątpliwości, czy trwa nagrywanie, teraz jest ono sygnalizowane przez grubą, czerwoną ramkę na ekranie. Ładowanie odbywa się przez złącze USB Type-C®.

Aparat ZV-1 II można łatwo łączyć ze smartfonami. Po zainstalowaniu aplikacji Creators’ App smartfon umożliwia zdalne sterowanie aparatem, kontrolowanie stanu akumulatora i nośnika danych, edycję daty i nazwy aparatu oraz przesyłanie zdjęć i filmów, również w tle. Aplikacja Creators’ Appxii to również narzędzie do aktualizowania oprogramowania aparatu.

Nowy aparat może pełnić funkcję kamery internetowej o wysokiej jakości — aby poprowadzić strumieniową transmisję na żywo, wystarczy podłączyć go do komputera lub smartfonuxiii przewodem USB (do nabycia oddzielnie). Do zwiększenia atrakcyjności obrazu podczas spotkań online i transmisji strumieniowej na żywo można użyć ustawień „Twórczy wygląd”, które poprawiają wygląd skóry i korygują kolorystykę. Tryb AE z priorytetem twarzy sprawi, że twarze będą jaśniejsze i wyraźniejsze, a system Real-time Eye AF zagwarantuje ostrość oczu.

 

Konstrukcja przyjazna dla środowiska i osób z niepełnosprawnościami

W trosce o zrównoważony rozwój firma Sony realizuje szereg globalnych inicjatyw, takich jak Road to Zero czy całkowite przejście na energię odnawialną do 2030 r. Aparat ZV-1 II został zaprojektowany ze szczególnym uwzględnieniem kwestii zrównoważonego rozwoju. W jego obudowie szeroko wykorzystano tworzywa z recyklingu, w tym SORPLASTMxiv, które zmniejszają wpływ na środowisko bez pogorszenia funkcjonalności. Do produkcji opakowań jednostkowych służy opracowane przez Sony tworzywo papierowe o wysokiej jakości o nazwie „Original Blend Material”. Nie zawiera ono plastiku — powstaje z bambusa, włókien trzciny cukrowej i makulatury pozyskanej z rynku. Jest łatwe do ponownego przetworzenia i przyjazne dla środowiska.

Aparat ZV-1 II ma różnego rodzaju funkcje dla osób z niepełnosprawnościami, jak czytnik ekranu dla osób z zaburzeniami widzenia. Dzięki tym ułatwieniom dostępu możliwość rejestrowania i odtwarzania obrazów zyskuje każdy użytkownik. Czytnik ekranuxv odczytuje na głos zawartość menu ekranowego. Można go włączyć, wybierając ustawienie [Czytnik ekranu] na karcie [Ustawienia]. Regulację głośności mowy z czytnika umożliwia menu [Opcje dźwięku]. Jest też szereg funkcji pomagających idealnie ustawiać ostrość na różne obiekty. Należy do nich system Real-time Eye AF, który automatycznie rozpoznaje oczy ludzi lub zwierząt i utrzymuje na nich ostrość, oraz funkcja śledzenia w czasie rzeczywistym. Ręczną regulację ostrości ułatwiają z kolei funkcje „Powiększenie” i „Wyświetlanie zarysu”, a do rejestracji obrazu poprzez dotknięcie obiektu na ekranie monitora przeznaczone są funkcje „Ostrość dotykiem”, „Śledzenie uruchamiane przez dotyk” i „Zdjęcie dotykowe”. Oto pełna lista funkcji ułatwień dostępu w aparacie ZV-1 II (elementy wymienione w danych technicznych): Czytnik ekranu, Automatyczna ekspozycja dotykiem, Powiększenie, Wyświetlanie zarysu, Real-time Eye AF, Śledzenie w czasie rzeczywistym, Ostrość dotykiem, Zdjęcie dotykowe, a także odchylany ekran LCD z regulacją kąta nachylenia i funkcja definiowana przez użytkowania.

 

Dostępność

Nowy aparat ZV-1 II trafi do sieci autoryzowanych dealerów Sony w czerwcu 2023 r.

Szczegółowe informacje o produkcie znajdują się pod adresem sony.pl/electronics/aparaty-kompaktowe/zv-1m2

 Autor |2023-05-24T09:49:45+02:0024 maja 2023 11:00|Kategorie: Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Sony, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.