Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Telewizja-Jak firma Sony ułatwia życie telewidzom

Jak firma Sony ułatwia życie telewidzom

W 1960 r. do sklepów trafił pierwszy telewizor kineskopowy firmy Sony. Od tego czasu japoński producent systematycznie rozwija ofertę telewizorów. Wyraźnie widać też, że projektanci nowych modeli skupiają się na zapewnieniu użytkownikom jeszcze lepszych wrażeń.

Szacuje się, że po dwóch burzliwych latach, gdy wiele osób przymusowo przebywało w domach, w 2021 r. na świecie było 1,72 miliarda gospodarstw domowych posiadających telewizor. A ponieważ znacznie więcej oglądamy w domu, przybywa konsumentów, którzy chcieliby ulepszyć swój domowy zestaw rozrywkowy i dostosować go do nowego sposobu odbioru treści. W tym roku firma Sony zaprezentowała najnowszą generację serii BRAVIA XR. Wyposażono ją w szereg funkcji, które zwiększają wygodę i ułatwiają użytkownikom codzienne życie.

Nową linię BRAVIA XR na 2022 r. tworzą telewizory QD-OLED 4K A95K MASTER Series, OLED 4K A90K MASTER Series i A80K, Mini LED 8K Z9K MASTER Series i 4K X95K oraz LED 4K X90K. Wszystkie mają bogaty zestaw cech i funkcji, jak całkowicie przeprojektowany pilot, platforma Google TV, obsługa inteligentnego domu, a także nowy moduł BRAVIA CAM. Nowe modele zaprojektowano nie tylko w celu zapewnienia widzom lepszych wrażeń, ale także ułatwienia ich użytkowania osobom ze specjalnymi potrzebami, wynikającymi na przykład z upośledzeń wzroku lub słuchu.

 

Bez kłopotu znajdziesz pilot

Firma Sony jasno daje do zrozumienia, że jej produkty powstają z myślą o życiu przyszłego nabywcy. Z tego powodu projektanci nowego, prostego pilota uwzględnili liczne opinie użytkowników dotyczące wielkości i jakości.

Nowy pilot odznacza się prostotą i jest bardziej intuicyjny w użyciu. Wbudowany mikrofon umożliwia obsługę telewizora z wolnymi rękami. Przydatną nowością jest funkcja znajdywania zapodzianego pilota — zamiast tracić czas na poszukiwania, wystarczy powiedzieć „Hey, Google, znajdź pilot”. Projektanci Sony podkreślają, że funkcja ta była naprawdę potrzebna użytkownikom, ponieważ jej wprowadzenie wywołało szeroki pozytywny odzew.

Elementem prostej konstrukcji są również dobrze widoczne, podświetlane przyciski[2], które ułatwiają posługiwanie się pilotem w ciemnym pomieszczeniu. Pilot nie wykazuje też tendencji do przewracania się podczas naciskania przycisków, nawet gdy leży na stole.

Projektanci zdradzili, że dodatki te stanowiły klucz do stworzenia bardziej inkluzywnego produktu. Z opinii użytkowników wynika, że kompaktowy, intuicyjny pilot jest łatwiejszy w użyciu dla osób z upośledzeniami wzroku. „Chcę usuwać kolejne bariery napotykane przez osoby z niepełnosprawnościami i tworzyć świat, w którym każdy będzie miał jednakowy dostęp do treści multimedialnych”, mówi Sanika Moharana, UX Human Factors Engineer and Designer w Sony North of America. Dodanie nowego inteligentnego pilota wydaje się być ważnym krokiem ku „tworzeniu świata bez barier”, do którego dąży Sony.

 

BRAVIA CAM, czyli telewizor w nowym wydaniu

Razem z telewizorami Sony z 2022 r. pojawił się zgrabny moduł BRAVIA CAM. To nowe urządzenie nie tylko poprawia jakość rozrywki — nadaje też telewizorom BRAVIA XR rangę centralnego elementu domowego systemu komunikacji audiowizualnej. BRAVIA CAM pozwala rozmawiać z rodziną i znajomymi z użyciem dużego ekranu. Jest bardzo przydatny, bo zdalne spotkania mają coraz większe znaczenie w życiu zawodowym i prywatnym.

Moduł BRAVIA CAM zaprojektowano także po to, by zapewnić widzom maksymalną intensywność przeżyć. Współpracuje on z funkcją Ambient Optimization Pro, która optymalizuje pracę telewizora poprzez korygowanie głośności i emisję dźwięku w stronę miejsca, w którym siedzi użytkownik. Dzięki tej funkcji można w pełni docenić walory filmu i uchwycić klimat każdej sceny, niezależnie od układu i wielkości pomieszczenia.

Moduł BRAVIA CAM umożliwił ponadto wprowadzenie różnych funkcji związanych z oglądaniem, takich jak sterowanie gestami, alarm zbliżeniowy i automatyczne oszczędzanie energii. Opracowano je z myślą o użytkowniku i zgodnie z wizją, że do stworzenia dobrych warunków oglądania nie wystarczy samo ulepszanie treści.

Funkcja sterowania gestami umożliwia obsługę telewizora prostymi ruchami dłoni, również przez osoby z niepełnosprawnościami. Dzięki niej można na przykład wstrzymać odtwarzanie filmu, cofnąć go lub przejść do przodu. Tryb automatycznego oszczędzania energii wykrywa, że nikt nie siedzi przed telewizorem, i przyciemnia obraz, optymalizując zużycie energii. Z kolei alarm zbliżeniowy pozwala ustawić zalecaną odległość dziecka od ekranu i włączyć ostrzeżenie, gdy dziecko znajduje się zbyt blisko. Rozrywka w domu ma coraz większe znaczenie, a funkcje tego rodzaju pomagają indywidualnie dostosowywać warunki oglądania do specyfiki rodziny. Co więcej, użytkownicy nie muszą już troszczyć się o różne drobiazgi, ponieważ zajmuje się nimi sam telewizor.

 

Cały dom połączony z jednym ekranem

Przewiduje się, że do 2024 r. konsumenci na całym świecie będą używać ponad 8,4 miliarda inteligentnych asystentów. Oznacza to, że domy bez urządzenia typu smart znajdą się w zdecydowanej mniejszości. Nowa linia Sony BRAVIA XR jest fabrycznie wyposażona w Asystenta Google, który jeszcze bardziej ułatwia obsługę telewizora i wyszukiwanie treści: wystarczy powiedzieć „Hey Google” lub „OK Google” i określić, co ma być zrobione. Telewizor często zajmuje centralne miejsce w domowej przestrzeni, a dostęp do Asystenta Google pozwala otrzymywać odpowiedzi na różne pytania i obsługiwać podłączone urządzenia inteligentnego domu bez wstawania z wygodnej kanapy.

 

Ścisła integracja usług transmisji strumieniowej

Poza samymi telewizorami BRAVIA XR z 2022 r. w stworzeniu idealnego domowego centrum multimedialnego pomaga aplikacja Sony BRAVIA CORE. Dzięki technologiom BRAVIA XR, Pure Stream i IMAX Enhanced użytkownicy tego serwisu mają dostęp do bogatej kolekcji filmów i oglądają je w najwyższej jakości obrazu, ze wspaniałym, wyrazistym dźwiękiem. „Współpracujemy z najlepszymi twórcami filmowymi i najlepszymi aktorami, a dzięki znakomitej technologii Sony dostarczamy konsumentom owoce tej współpracy w najbardziej atrakcyjnej formie”, mówi Keith Le Goy, Chairman, Worldwide Distribution and Networks, Sony Pictures Entertainment. Połączenie telewizorów BRAVIA XR i serwisu BRAVIA CORE pomaga użytkownikom produktów Sony czuć się w domu jak w kinie i dostosować się do nowej formy konsumpcji treści.

Sony oferuje też funkcje, które poprawiają jakość oglądania materiałów z innych serwisów. Nowy tryb wyświetlania Netflix Adaptive Calibrated Mode wykorzystuje czujnik światła w telewizorze Sony BRAVIA XR, by wiernie oddać zamysł artystyczny niezależnie od warunków oświetlenia. Aby zapewnić dodatkową wygodę, platforma Google TV w telewizorach BRAVIA XR gromadzi w jednym miejscu ponad 700 000 filmów i programów, telewizję na żywo i aplikacje. Pomaga również je uporządkować, by każdy użytkownik mógł wybrać coś dla siebie na podstawie propozycji dopasowanych do jego zainteresowań.Autor |2022-08-18T10:09:35+01:0018 sierpnia 2022 10:00|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Sony, Sprzęt, Telewizja|Tagi: |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.