Jesteś tutaj:-, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony, Top7-Sony Xperia XZ2 Premium – ekskluzywny smartfon za 3999 zł trafia na polski rynek

Sony Xperia XZ2 Premium – ekskluzywny smartfon za 3999 zł trafia na polski rynek

Najwyższa na świecie czułość ISO w smartfonie: 12800 przy nagrywaniu video oraz 51200 dla zdjęć. Najbardziej szczegółowy obraz – można nagrać materiał 4K HDR, a następnie odtworzyć go na niezwykłym wyświetlaczu 4K HDR. Usługa VIP Service i warsztaty z Markiem Arcimowiczem – mentorem z dziedziny fotografii dla nabywców Sony Xperii XZ2 Premium w limitowanej serii

Sony Mobile nieustająco stawia na innowacyjność. Prezentujemy dziś model Xperia XZ2 Premium, który wyróżnia się jednym z najbardziej niezwykłych aparatów fotograficznych w smartfonie jakie kiedykolwiek pojawiły się na rynku. Telefon oferuje najwyższą na świecie czułość ISO 12800 w przypadku nagrań video oraz ultrawysoką czułość 51200 dla wykonywanych zdjęć[i], co pozwala na tworzenie fotografii i filmów w bardzo słabym oświetleniu. Dotychczas było to możliwe jedynie przy użyciu aparatów z wymiennymi obiektywami i jasnym podglądem.

Wszystko to jest wynikiem zastosowania systemu podwójnych czujników w aparacie Motion Eye Dual oraz  procesora sygnału fuzji obrazu AUBE, które sprawiają, że aparat widzi znacznie więcej niż może zobaczyć ludzkie oko. W Xperii XZ2 Premium można nagrywać profesjonalne filmy przy użyciu funkcji nagrywania 4K HDR, a następnie odtwarzać je na wyświetlaczu 4K HDR pokazującym obraz w krystalicznie wyraźnych szczegółach, zadziwiających kolorach i kontraście. To jedyny smartfon zapewniający prawdziwie profesjonalną jakość aparatu oraz wyjątkowe wrażenia rozrywkowe. Jest to efektem najwyższej mocy przetwarzania wspomaganej przez procesor Qualcomm® Snapdragon 845.

Nieustająco przekraczamy granice możliwości smartfonów – tak komentuje rozwiązania techniczne przyjęte w Xperii XZ2 Premium Hideyuki Furumi, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży i marketingu w Sony Mobile Communications. – Dzięki naszemu fotograficznemu dziedzictwu i skali doświadczeń Sony, a także dzięki połączonym wysiłkom naszych zespołów zajmujących się aparatami oraz czujnikami obrazu, z Xperią XZ2 Premium nie ma strachu podczas robienia zdjęć nawet w największej ciemności. Z funkcji aparatu, również w trybie nagrywania, można korzystać w każdych warunkach oświetleniowych, co dotąd stanowiło zwykle duże wyzwanie dla technologii.

NIESPOTYKANE MOŻLIWOŚCI APARATU

Xperia XZ2 Premium jest pierwszym w historii smartfonem wyposażonym w nowy aparat Motion Eye Dual, wykorzystujący sensor czarno-biały, który zapewnia wyjątkowo wyraźny kontrast oraz drugą kolorową matrycę, odpowiadającą za odwzorowanie barw. Informacje z obu czujników są przetwarzane w czasie rzeczywistym przez procesor sygnału fuzji obrazu AUBE, umożliwiający nagrywanie video z najwyższą w historii czułością ISO 12800 oraz fotograficzną ultraczułością ISO na poziomie 51200. Takie możliwości techniczne – ultraczułość i wyraźne, pozbawione szumów obrazy – można było do tej pory osiągnąć jedynie przy użyciu aparatów z wymiennymi obiektywami. Najnowszy dodatek do flagowej rodziny Xperia oddaje w dłonie użytkowników tę zaawansowaną technologię.

Jako pierwszy miał okazję poznać możliwości działania nowego smartfonu Sony Xperia Reporter. Jego film z wrażeniami z filmowania i fotografowania Xperią XZ2 Premium można obejrzeć tutaj.

DSC 0123

DSC 0123

Technologia Motion Eye Dual wspiera jednocześnie artystyczną duszę fotografa  – wybierając funkcję Bokeh[ii] można w kreatywny sposób wyróżnić z idealnie rozmytego tła fotografowany obiekt. Można też wykonać ponadczasowe monochromatyczne zdjęcia z płynną gradacją pomiędzy czernią a bielą, doskonale bawić się fotografią w słabym świetle oraz dodawać efekty artystyczne.

System Motion Eye Dual oferuje również inne profesjonalne funkcje, choćby takie jak  nagrywanie filmów w technologii 4K HDR. Pozwala to na uchwycenie rzeczywistości w niewiarygodnych szczegółach i w doskonale odwzorowanych barwach. Jak przystało na najnowszą grupę flagowców Sony, można też nagrywać filmy w Super slow motion – w tempie 960 klatek na sekundę w jakości HD lub Full HD, wspieranej przez najnowocześniejszy sensor działający na zasadzie memory-stack (dane z pamięci po wykorzystaniu są na bieżąco kasowane). Xperia XZ2 Premium oferuje również  jeden z najlepszych przednich aparatów w smartfonie, którego rozdzielczość 13MP wraz z 1/3.06-calowym czujnikiem  światła i lampą błyskową potrafi wykreować niezwykłe selfie w każdym oświetleniu.

REALISTYCZNY OBRAZ

Xperia XZ2 Premium ma najwyższą jakość obrazu dzięki doskonałemu ekranowi 5,8” 4K HDR, który jest o 11% większy i o 30% jaśniejszy od poprzednich ekranów 4K w Xperii. Można zanurzyć się w swoich ulubionych filmach i cieszyć obrazami o krystalicznej wyrazistości i niezwykłych kolorach. Ponieważ Xperia XZ2 Premium to jedyny smartfon, który może zarówno nagrywać, jak i odtwarzać w technologii 4K HDR, użytkownik może cieszyć się własnymi materiałami w tej jakości lub przeżywać wielkie emocje w standardzie 4K HDR oglądając najnowsze hity rozrywkowe od Amazon Prime Video[iii] i Netflix[iv].

Dodatkowo, przy oglądaniu dowolnych hitów filmowych lub filmików w serwisie YouTube, Xperia XZ2 Premium automatycznie polepsza  te materiały do jakości zbliżonej do High Dynamic Range (HDR), korzystając z technologii stworzonej dla Sony BRAVIA® TV i X-Reality. Tym samym uzyskujemy skalę kontrastu, kolory i wyrazistość, które znane są wyłącznie z sal kinowych.

Realizm filmów można nie tylko zobaczyć na ekranie smartfonu, ale również poczuć go dzięki najnowszemu Systemowi Dynamicznych Wibracji. System ten analizuje informacje audio i powala poczuć w dłoni przebieg akcji – jeszcze bardziej ożywiając filmy, gry i materiały video. Wrażeniom wizualnym poziomu dotrzymują doznania audiofilskie – potężne przednie głośniki pozwalają na stworzenie realistycznego efektu kinowego: wyposażone w S-Force Front Surround są najgłośniejszymi głośnikami Xperii w historii. Dzięki doświadczeniom Sony w dziedzinie dźwięku Xperia XZ2 Premium została wzbogacona technologiami Hi-Res Audio, DSHEE HX i LDAC.

Zaawansowana technologia Xperii XZ2 Premium ukryta jest w eleganckim i wyrafinowanym designie. Smartfon jest pokryty szklaną powierzchnią 3D, która zapewnia gładkie wykończenie, łatwość użytkowania i wygodę podczas trzymania w dłoni. Ekskluzywne szkło i metalowe wykończenie sprawiają, że smartfon jest nie tylko elegancki, ale również jest bardzo odporny, dzięki wytrzymałej powłoce Corning® Gorilla® Glass 5 umieszczonej po obu stronach telefonu. Certyfikat IP65/IP68[v] gwarantuje, że XZ2 Premium jest również odporna na zachlapania. Smartfon będzie dostępny w dwóch nowoczesnych kolorach Czarnego i Srebrnego Chromu.

EKSTERMALNIE DOSKONAŁA WYDAJNOŚĆ

Użytkownik Xperii XZ2 Premium może korzystać z wiodącej w branży wydajności dzięki najnowocześniejszej platformie mobilnej Qualcomm® Snapdragon 845, a dzięki X20 LTE może cieszyć błyskawiczną szybkością połączenia (do 1,2 Gb/s) z Gigabit LTE drugiej generacji. W celu zapewnienia maksymalnych poziomów prędkości i efektywności XZ2 Premium wyposażona jest w 6 GB pamięci RAM.

Smartfon Xperia XZ2 Premium zaprojektowano tak, by można było przez cały dzień korzystać z baterii o wysokiej pojemności 3540mAh. Wyposażono ją ponadto w użyteczne funkcje trybu Smart Stamina. Technologie Battery Care[vi] i Qnovo Adaptive Charging pozwolą z kolei na zachowanie doskonałego stanu baterii i zapewnią jej dłuższe życie. Ładowanie Qi jest włączane bez wysiłku i współpracuje z nową ładowarką (WCH20[vii]) oraz innymi kompatybilnymi ładowarkami Qi.

DOSTĘPNOŚĆ I BENEFITY

Xperia XZ2 Premium będzie dostępna w cenie 3999 złotych w limitowanej serii, która trafi na polski rynek wyłącznie do salonów Sony Centre i sieci sprzedaży Play. Kupując jeden z ekskluzywnie dostępnych egzemplarzy tego smartfonu użytkownik nabędzie prawa do korzystania z usług VIP Service Sony Mobile. Przywilejem posiadaczy Xperii XZ2 Premium staje się krótki, 72-godzinny okres serwisowania smartfonu w nagłych przypadkach, usługa door-to-door oraz telefon zastępczy na czas naprawy.

To jednak nie jedyny benefit wynikający z zakupu smartfonu Xperia XZ2 Premium. Grupa trzydziestu pierwszych nabywców tego modelu jesienią 2018 roku będzie mogła wziąć udział w warsztatach i seminarium fotograficznym Marka Arcimowicza, fotoreportera National Geographic Poland. Będzie on jednocześnie swoistym „mentorem fotograficznym” dla wszystkich posiadaczy Xperii XZ2 Premium – otrzymają oni filmowy zestaw porad i wskazówek fotografa, wspierający użytkowników w tworzeniu naprawdę niezwykłych fotografii.

Zapisy na Xperię XZ2 Premium w salonach Sony Centre rozpoczynają się już 11 lipca 2018 roku. Sam smartfon będzie dostępny pod koniec sierpnia

źródło: Sony

[i] Zastrzeżenie: 12,800 dla video (automatyczne).Zweryfikowane przez by Strategy Analytics’ SpecTRAX Service na podstawie opublikowanych specyfikacji aparatów ponad 11,800 smartfonów. Stan na dzień 25 lutego 2018. Więcej informacji na temat wyników Strategy Analytics można znaleźć na stronie: https://www.sonymobile.com/global-en/legal/testresults/

[ii] Bokeh i funkcja monochromatyczna będą dostępne w trzecim kwartale 2018 r. Wdrażanie oprogramowania jest procesem stopniowym – czas i dostępność zależą od rynku i / lub operatora

[iii] Dostępne tytuły różnią się w zależności od regionu geograficznego. Zalecana szybkość połączenia internetowego wynosząca 15 Mbs lub więcej, aby móc  cieszyć się zawartością 4K HDR na urządzeniu mobilnym..

[iv] Dostępność 4K HDR zależy od abonamentu Netflix, usługi internetowej, możliwości urządzenia i dostępności treści. Zobacz: www.netflix.com/TermsOfUse..

[v] XZ2 Premium jest wodoodporny i chroniony przed kurzem, więc nie musisz się martwić, jeśli zmoczy cię deszcz lub zechcesz chcesz zmyć brud pod bieżącą wodą, ale pamiętaj, że wszystkie porty i dołączone osłony powinny być szczelnie zamknięte. Nie należy umieszczać urządzenia całkowicie pod wodą; lub wystawiać go na działanie wody morskiej, słonej, chlorowanej lub płynów, takich jak napoje. Nadużycie i niewłaściwe użytkowanie urządzenia spowoduje unieważnienie gwarancji. Urządzenie zostało przetestowane pod kątem stopnia ochrony IP 65/68. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz www.sonymobile.com/waterresistant. Uwaga: XZ2 Premium ma port USB pozbawiony osłony do podłączenia i ładowania. Przed ładowaniem port USB musi być dokładnie domknięty.

[vi] Battery Care ładuje telefon do 90%, czeka, a następnie ładuje do 100% tuż przed normalnym budzeniem

[vii] WCH20 jest dostępna jako wyposażenie opcjonalneAutor |2018-07-12T18:21:18+02:0011 lipca 2018 15:33|Kategorie: Android, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , |3 komentarze

3 komentarze

  1. Evs 11 lipca 2018 w 16:45 - Odpowiedz

    Z ceną zaszaleli

  2. Kiler 12 lipca 2018 w 15:12 - Odpowiedz

    od kiedy ISO to rozdzielczość? zawsze tak oznaczano światłoczułość

  3. Kan 12 lipca 2018 w 18:22 - Odpowiedz

    Zgadza się, poprawiłem Andrzej

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.