Jesteś tutaj:-, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony-Xperia Z5 Premium: Tylko niektóre aplikacje są wyświetlane w 4K

Xperia Z5 Premium: Tylko niektóre aplikacje są wyświetlane w 4K

Sens stosowania rozdzielczości 4K w smartfonie od Sony wciąż jest tematem żywej dyskusji, Tymczasem testy benchmarkowe ujawniają, że Xperia Z5 Premium wyświetla obraz w 4K tylko w przypadku niektórych aplikacji, a w pozostałych przypadkach jest to „jedynie” FullHD.


Xperia Z5 Premium została przetestowana w aplikacji GFXBench, gdzie oznaczono ją jako smartfon z wyświetlaczem FullHD. Jak się okazuje, urządzenie korzysta z rozdzielczości 4K głównie w przypadku oglądania zdjęć oraz filmów. Nawet w przypadku gier wideo treści są wyświetlane w rozdzielczości FullHD, co stawia pod dużym znakiem zapytania sens stosowania ekranu 4K. Skoro dopiero benchmark ujawnia, że wyświetlany obraz ma niższą rozdzielczość niż myśleliśmy, to coś tu chyba jest nie tak.


Ponadto Xperia Z5 Premium wypada gorzej w kwestii wydajności grafiki, niż siostrzane modele Z5 i Z5 Compact. Najlepszą wydajnością może pochwalić się Z5 Compact, z wynikiem 37,8 kl./s, następna jest zwykła Z5 z 18,8 kl./s, a na końcu Z5 Premium z 18,7 kl./s.

Źródło: Phone Arena

SewixAutor |2015-09-09T04:47:23+02:009 września 2015 04:47|Kategorie: Android, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.