Jesteś tutaj:-, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony-Xperia Z3 z najlepszą baterią wśród flagowców

Xperia Z3 z najlepszą baterią wśród flagowców

Flagowe Xperie od dłuższego czasu trzymają wysoki poziom jeśli chodzi o czas pracy na jednym ładowaniu. Nie inaczej jest w przypadku Xperii Z3, która wg testów przeprowadzonych przez sewis PhoneArena, jest smartfonem o najlepszej baterii w swojej kategorii.


Xperia Z3 wytrzymała niemal 9,5 godziny przy włączonym ekranie i uruchomionej aplikacji, która odpowiada za zużycie energii na poziomie typowych działań, jakie wykonuje na smartfonie przeciętny użytkownik. W ten sposób pobiła rekord wśród flagowców, które dotychczas przetestowano. Czas pracy Z3 na jednym ładowaniu jest nawet wyższy niż u Z2, która posiada dysponuje ogniwem większym o 100 mAh. Niestety, jest jedno „ale” – całkowite naładowanie baterii w Z3 zajmuje prawie 4 godziny a ładowarka oferuje natężenie zaledwie 850 mA.


Jeśli wziąć pod uwagę na całościowy ranking żywotności baterii, uwzględniający wszystkie smartfony, tutaj również Sony nie ma się czego wstydzić. To zasługa m. in. Xperii T3, Xperii C, Xperii M2 oraz wspomnianych flagowców. Przyczyną takiego stanu rzeczy mogą być wyświetlacze, które choć nie dzierżą palmy najlepszych na rynku, to są bardzo energooszczędne.

Świetny wynik czasu pracy baterii zanotowała również podobno Xperia Z3 Compact, jednak redaktorzy PhoneAreny postanowili przeprowadzić test ponownie, aby mieć pewność co do jej wyjątkowych osiągów.

Źródło: PhoneArena

SewixAutor |2014-09-22T23:45:35+01:0022 września 2014 23:45|Kategorie: Android, Newsy, Sony, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Ahmed 23 września 2014 w 08:44 - Odpowiedz

    Żaden wynik z włączoną jedna aplikacją. Niech podadzą wynik ile wytrzymuje Xperia Z3 przy włączonym internecie (modem LTE) + WiFi. Na pewno tak różowo już nie będzie.

  2. Tomi 23 września 2014 w 12:49 - Odpowiedz

    Ahmed, a jaka roznica. Pewnie, ze byloby krocej, ale reszta mialaby wynik jeszcze gorszy, wiec o co kaman 🙂

Zostaw komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.