Jesteś tutaj:-, Newsy, Rynek, Sony-Sony notuje prawie sześć i pół miliarda strat za ubiegly rok

Sony notuje prawie sześć i pół miliarda strat za ubiegly rok

W zakończonym 31 marca roku fiskalnym Sony notuje straty w wysokości 6.4 miliarda dolarów, to dwa razy więcej niż początkowo zakładano. I najwięcej w historii firmy. Co japoński gigant zamierza w tej sprawie zrobić?

Wg Masaru Kato – Sony CFO – słabe wyniki firmy były spowodowane między innymi niskim popytem na sprzęt i mocna pozycją jena. Mimo to taka firma jak Sony nie zamierza się poddawać i planuje „odbić” się od dna.

Jak zapewne pamiętacie to Sony zawdzięczamy tak popularne w latach 80 i 90 tych walkmany, które zastąpione zostały discmanami i w końcu odtwarzaczami mp3. Nie mniej jednak Sony opracowało i wypromowało pierwszy przenośny odtwarzacz kasetowy.

Na czym firma zamierza się skupić w roku 2012?
Są to głównie nowe smartfony i technologie mobilne, które pozwolą odzyskać cześć rynku, bo wiele osób czeka na dobry smartfon od Sony.
Nie obejdzie się również bez cięć w załodze jako, że Sony planuje zwolnić 10 000 pracowników, co stanowi 6% całkowitego zatrudnienia jakie daje firma.
Na czwartek planowane jest przedstawienie nowego planu rozwoju firmy, który jak ma nadzieję CEO Kaz Hirai przywróci firmie dawną świetność.

za: bgr.com

Jarek Świerczewski

Autor |2012-04-11T01:01:16+02:0011 kwietnia 2012 01:01|Kategorie: Android, Newsy, Rynek, Sony|Tagi: , , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Yasu 11 kwietnia 2012 w 05:45 - Odpowiedz

    Obsługa gwarancyjna Sony jest na żenującym poziomie. Wypowiadam się tu o segmencie notebooków Vaio. Przez 1,5 roku posiadania kompa, 0,5 roku był w serwisie i za każdym razem wraca w takim samym stanie, wyje buczy, chodzi jak traktor i Pani z obsługi twierdzi, że tak ma być. Jeżeli gwarancja przy telewizorach Bravia wygląda tak samo to znaczy, że przez 5 lat będziesz się bujał jak się coś zepsuje. Kiedyś Sony było marką, teraz nie dorastają do pięt Koreańczykom.

  2. kaz 11 kwietnia 2012 w 06:49 - Odpowiedz

    No cóż wypada zachować się honorowo i popełnić harakiri.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile