Jesteś tutaj:-, Finanse, Newsy, Płatności, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja-Jak telewizor Samsung może oszczędzać energię i zadbać o Twoje rachunki za prąd?

Jak telewizor Samsung może oszczędzać energię i zadbać o Twoje rachunki za prąd?

Samsung, światowy lider w branży telewizorów, od ponad 17 lat intensywnie wdraża liczne innowacje i funkcjonalności w swoich urządzeniach, aby działać z najwyższymi standardami zgodnymi z zasadami zrównoważonego rozwoju. Najnowszym osiągnięciem firmy w tym zakresie jest tryb AI Energy Mode, który w połączeniu z aplikacją SmartThings, pozwala na bieżąco śledzić zużycie energii także te związane z oglądaniem telewizji.

Oszczędzanie energii ma teraz jeszcze większe znaczenie niż kiedykolwiek. Nie tylko w trosce o środowisko i przyszłość kolejnych pokoleń, lecz również jako obronę przed stale zwiększającymi się cenami energii elektrycznej. Dzięki sztucznej inteligencji i programom reagowania na zapotrzebowanie, możliwości stałego monitorowania zużytej energii, możemy przejąć większą kontrolę nad swoim śladem węglowym i obniżyć miesięczne rachunki za prąd. Wszystkie te ulepszenia mają na celu zapewnienie większej elastyczności i wygody użytkownikom w zarządzaniu wszystkimi urządzeniami inteligentnego domu, co ostatecznie prowadzi do znacznych oszczędności.

 

Samsung TV AI Energy Saving final main3

 

Tryb AI Energy Mode jest funkcją, która pozwala na obniżenie zużycia energii przez automatyczne uruchamianie urządzeń domowych w trybie oszczędzania energii – można ją ustawić za pomocą programu SmartThings Energy. W module AI Energy, poza możliwością włączenia trybu AI Energy Mode możemy monitorować miesięczne, tygodniowe, dzienne, godzinowe zużycie energii wszystkich podłączonych sprzętów. Ponadto aplikacja SmartThings oblicza przewidywane opłaty i wysyła alerty, jeśli zużycie jest bliskie przekroczeniu założonego celu na dany miesiąc. Dzięki temu możemy na bieżąco monitorować, ile energii zużywamy, które urządzenie zużywa jej najwięcej i korzystając z tej wiedzy, zmieniać nasze przyzwyczajenia.

 

CES 2023 Press Conference dl6 Alana Gomez Solis

 

Usługa SmartThings Energy w telewizorach pomaga zmniejszyć ślad węglowy dzięki prostym zmianom, takim jak automatyczne przełączanie w tryb oszczędzania energii na określonych urządzeniach, gdy nie są używane. Dzięki zaawansowanemu czujnikowi ruchu telewizor automatycznie zmniejsza jasność, jeśli przez ponad dwie godziny nie wykryje aktywnie żadnego widza. Kolejnym rozwiązaniem jest uruchomienie trybu inteligentnego w telewizorze, dzięki czemu dostosowuje on sposób wyświetlania obrazu do oświetlenia i pory dnia. W każdej chwili możemy też sprawdzić w aplikacji SmartThings ile nasz telewizor zużywa energii. Natomiast dzięki widokowi mapy 3D łatwiej można uzyskać całościowy podgląd podłączonych urządzeń i wprowadzać w życie pomysły dotyczące oszczędzania.

 

2023 Samsung SmartThings PC 5

 

Przykładowo, zastosowanie trybu AI Energy Mode w telewizorze Neo QLED 8K 65QN800C pozwala zmniejszyć wydatek energetyczny aż o 12%. W przypadku modelu Neo QLED 55QN85C możemy mówić o oszczędności energii na poziomie 10%, a w OLED 55S90C, QLED 55Q60C i UHD 55CU7000 (lub wyższych) redukcja może wynosić odpowiednio – 13%, 7% i 10%.

 

98Q80C With Soundbar mm (1)

 

Wiedza o zużyciu energii i możliwościach oszczędzania to kolejne benefity, które oferują telewizory Samsung. Oprócz doskonałej jakości obrazu, najbardziej zaawansowanych technologii, doskonałego designu, wyróżniają je także takie rozwiązania jak dodatkowe bezpieczeństwo systemu (Knox Security), i certyfikowane aplikacje oraz dążenie do wykonania zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju (ESG Sustainability) z wykorzystaniem materiałów z recyklingu, czy ograniczeniem zużycia materiałów i energii. Kolejnym wyróżnikiem jest też aplikacja SmartThings, pozwalająca za pomocą smartfona sterować niemal wszystkimi urządzeniami w domu. Te rozwiązania i wiele innych związanych z ułatwieniami w codziennym życiu, docenią z pewnością nie tylko najwięksi fani kina, gier czy sportu, ale i każdy posiadacz telewizorów Samsung.

 

Autor |2023-10-30T15:06:40+01:0030 października 2023 15:10|Kategorie: Android, Finanse, Newsy, Płatności, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile