Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Foto, Inne, Newsy, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Kolekcja obrazów z Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Samsung The Frame

Kolekcja obrazów z Metropolitalnego Muzeum Sztuki w Samsung The Frame

Od dziś użytkownicy telewizorów Samsung The Frame mogą wzbogacić swoją pokaźną galerię dzieł sztuki, dostępną w Art Store, o kolejne 38 wyjątkowych obrazów – tym razem z nowojorskiego Metropolitalnego Muzeum Sztuki (MET). Teraz, miłośnicy sztuki mogą podziwiać w swoim domowym zaciszu takie dzieła jak: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa, Słonecznik Vincenta Van Gogha, Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a, czy Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata. Entuzjastów kultury wysokiej z pewnością zachwycą również starożytne artefakty, np. egipski amulet Oko Horusa oraz średniowieczne skarby, w tym Jednorożec odpoczywający w ogrodzie.

W ramach partnerstwa z Metropolitarnym Muzeum Sztuki wszyscy korzystający na co dzień z szerokich możliwość telewizora Samsung The Frame mogą poznawać kolejne zasoby tego najstarszego i największego muzeum w Stanach Zjednoczonych. W jego głównej części znajduje się ponad 2 miliony eksponatów. Dzięki Art Store chociaż część z nich jest na wyciągniecie ręki – obrazy z przestrzeni wielu stuleci, kontynentów i ruchów artystycznych, wyświetlane na The Frame, wyglądają niemal tak realistycznie jak na żywo.

 

Edgar Degas The Rehearsal of the Ballet Onstage

Edgar Degas The Rehearsal of the Ballet Onstage

 

Henri Rousseau The Repast of the Lion

Henri Rousseau The Repast of the Lion

 

Vincent van Gogh Wheat Field with Cypresses

Vincent van Gogh Wheat Field with Cypresses

 

Użytkownicy Samsung Art Store mogą wybierać spośród 38 dzieł z całego wachlarza legendarnych działów muzealnych MET, w tym Skrzydła Amerykańskiego, Skrzydła Azjatyckiego, Sztuki Egipskiej, Malarstwa Europejskiego, Sztuki Islamu i wielu innych. Posiadacze telewizora The Frame w swoich domach mogą wyświetlać uwielbiane przez siebie dzieła sztuki, w tym: Próba baletowa na scenie Edgara Degasa (ok. 1874); Słonecznik Vincenta Van Gogha (1887); Martwa natura z jabłkami i pomarańczami Paula Cézanne’a (ok. 1890); oraz Pokaz cyrkowy (Parade du Cirque) Georgesa Seurata (1887–88). Dodatkowo, mogą podziwiać także starożytne artefakty, takie jak egipski amulet Oko Horusa (ok. 1070–664 p.n.e.) i średniowieczne skarby, np. Jednorożec odpoczywający w ogrodzie (1495–1505), słynny francusko-południowoniderlandzki gobelin pochodzący z serii gobelinów pt. Unicorn Tapestries. To jednak nie wszystko. Słynne japońskie dzieła sztuki, takie jak Pod mostem Mannen w Fukagawa Katsushiki Hokusaia (ok. 1830–32), a także Krótka ilustrowana biographia mnicha Nichirena: uciszanie wzburzonego morza w Tsunoda na wygnaniu na Wyspie Sado (1835–36) Utagawy Kuniyoshiego również znajdują się bogatych zasobach sklepu Art Store. W kolekcji znajduje się też kilka amerykańskich dzieł sztuki o znaczeniu historycznym, takich jak Waszyngton przeprawia się przez rzekę Delaware Emanuela Leutzego (1851).

Oprócz dzieł Metropolitarnego Muzeum Sztuki, w ramach Art Store, użytkownicy Samsung The Frame, mogą podziwiać w jakości 4K także wybrane obrazy z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, czy też państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS. Aktualnie w zbiorach Art Store jest dostępnych ponad 2300 dzieł sztuki z całego świata.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.