Jesteś tutaj:-, Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung prezentuje arcydzieło współczesnego artysty Parka Seo-Bo na wyświetlaczu The Wall All-in-One w nowojorskim Rockefeller Center

Samsung prezentuje arcydzieło współczesnego artysty Parka Seo-Bo na wyświetlaczu The Wall All-in-One w nowojorskim Rockefeller Center

10 lipca 2023 r. firma Samsung Electronics zapowiedziała prezentację arcydzieła Parka Seo-Bo, czołowej postaci współczesnej sztuki koreańskiej, na wyświetlaczu The Wall All-in-One (model IAB) w kultowym nowojorskim Rockefeller Center.

 

W ramach wystawy „Origin, Emergence, Return” firma Samsung nawiązała współpracę z Galerią Johyun, łącząc artystyczny geniusz Parka Seo-Bo ze swą najnowocześniejszą technologią Micro LED, oferując tym samym niezrównane wrażenia wizualne wychodzące poza granice cyfrowej prezentacji sztuki. Odwiedzający mają możliwość podziwiać kultowe obrazy Parka z serii „Écriture” na profesjonalnym 146-calowym ekranie o rozdzielczości 4K. The Wall All-in-One ukazuje intensywne kolory i skomplikowane tekstury dzieł malarza. Dzięki temu można w pełni zanurzyć się w doświadczeniu piękna i wyjątkowości dzieł sztuki.

Rezultatem współpracy artysty z firmą Samsung Electronics jest również powstanie pierwszej cyfrowej wersji dzieł Parka. Za pomocą mikrofotografii oryginalny obraz został uchwycony w 56 segmentach w ultrawysokiej rozdzielczości. Jest on prezentowany poprzez powolne oddalanie się od powiększonego obszaru dzieła sztuki o rozmiarze monety. W tym procesie obraz zostaje nasycony ruchem. Pomimo złożonej faktury farby nałożonej na tradycyjny, ręcznie wykonany koreański papier Hanji, całość została doskonale uchwycona przez wyświetlacz The Wall.

 

 

Park Seo Bo The Wall All in One dl4 612x408

Park Seo-Bo, czołowa postać współczesnej sztuki koreańskiej, podczas wywiadu.

 

– Chciałem podkreślić wielowymiarowość oryginalnego dzieła sztuki, dlatego w każdym rogu obrazu dodałem dynamiczny komponent – powiedział Park. – Cyfrowy wyświetlacz The Wall po mistrzowsku oddaje zniuansowaną teksturę papieru Hanji i zmieniające się w świetle słonecznym odcienie czerwieni, ujawniając szczegóły, które można by łatwo przeoczyć, patrząc na obraz gołym okiem.

 

Zaawansowany technologicznie wyświetlacz Samsung The Wall All-in-One, wyposażony w matrycę Micro LED, zdobył wiele wyróżnień, w tym „2023 Best of Show”, zarówno na Integrated Systems Europe (ISE) 2023, jak i na InfoComm 2023 – wiodących na świecie wystawach urządzeń audio-wideo i systemów integracji.

Dzięki wygodnemu sposobowi montażu z wykorzystaniem wstępnie wyregulowanego szwu, wyświetlacz można łatwo zaadaptować do otoczenia, by stworzyć idealną atmosferę dla prezentowanych treści, oszczędzając tym samym czas i zasoby firmy. Dodatkowo, dzięki eleganckiej i smukłej konstrukcji, urządzenie idealnie pasuje do każdego środowiska komercyjnego, dzięki czemu jest preferowanym wyborem dla firm, które chcą się wyróżnić w sposób wizualny

 

Park Seo Bo The Wall All in One dl5 1024x684

Film dokumentalny o Parku Seo-Bo i jego unikalnym procesie artystycznym jest odtwarzany na 85-calowym wyświetlaczu Samsung Neo QLED 8K (QPA-8K) w sali medialnej, na wystawie „Origin, Emergence, Return” w nowojorskim Rockefeller Center, umożliwiając odwiedzającym kompleksowe zapoznanie się z wizją artysty i jego twórczą podróżą.

 

Na wystawie znajduje się także sala multimedialna z 85-calowym wyświetlaczem Samsung Neo QLED 8K Signage (model QPA-8K), który prezentuje proces twórczy Parka za pomocą serii filmów dokumentalnych. Wskutek tego odwiedzający Rockefeller Center do 23 lipca nie tylko będą mieli wyjątkową okazję zobaczyć ponad 40 dzieł sztuki Parka, w tym cyfrową wystawę na The Wall All-in-One. Będą też mogli wziąć udziału w twórczej podróży artysty.

 

– Jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy zaprezentować niezwykłą pracę Parka Seo-Bo na wyświetlaczu The Wall All-in-One, który znakomicie pokazuje mistrzowskie wykorzystanie koloru i tekstury przez artystę – powiedział Hoon Chung, Executive Vice President of the Visual Display Business w Samsung Electronics. – Będziemy nadal nawiązywać nowe partnerstwa i wprowadzać innowacyjne rozwiązania wychodzące poza granice technologii wyświetlaczy.

 

Park Seo Bo The Wall All in One dl1 1024x576

Pierwsza cyfrowa wersja kultowej serii Parka Seo-Bo „Écriture” (tytuł dzieła wizualnego: [1 OF 0], w reżyserii Jifan Parka) jest prezentowana na 146-calowym wyświetlaczu The Wall o rozdzielczości 4K na wystawie „Origin, Emergence, Return” w Rockefeller Center w Nowym Jorku.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.