Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Galeria sztuki w Samsung The Frame coraz większa – nowe, wyjątkowe dzieła z Muzeum Wiktorii i Alberta są już dostępne Art Store

Galeria sztuki w Samsung The Frame coraz większa – nowe, wyjątkowe dzieła z Muzeum Wiktorii i Alberta są już dostępne Art Store

Posiadacze telewizorów Samsung The Frame mogą korzystać już z ponad 2000 dzieł sztuki, które znajdują się w Art Store. Ten sklep ze sztuką w ostatnich dniach wzbogacił się także o kolejne działa z kolekcji londyńskiego Muzeum Wiktorii i Alberta, takie jak słynne „Tiffany 3” Nigela Quineya i „Londyn w świetle lamp gazowych”. Do kolekcji trafił także „V&A: Skarby Oceanu”, czyli eklektyczny wybór dzieł sztuki z motywami morskiej flory i fauny.

 

Art Store VA

Art Store

 

Londyńskie muzeum w centrum domowego zacisza

W ramach partnerstwa z Muzeum Wiktorii i Alberta wszyscy korzystający na co dzień z szerokich możliwość telewizora Samsung The Frame będą mogli poznawać kolejne zasoby tego największego muzeum sztuki i rzemiosła artystycznego w Londynie. Stała kolekcja Muzeum Wiktorii i Alberta liczy ponad 4,5 mln eksponatów i obejmuje przedmioty oraz działa sztuki powstałe na przestrzeni 5000 lat, pochodzące zarówno z Europy, Ameryki Północnej, Azji i Afryki Północnej. W jej skład wchodzą rzeźby, obrazy, rysunki, fotografie, książki, ceramika, meble, tkaniny, stroje, wyroby ze szkła i metalu, czy też biżuteria – codziennie są oglądane przez miłośników sztuki z całego świata, którzy licznie odwiedzają siedzibę muzeum w South Kensington. Dzięki Art Store chociaż część z nich jest na wyciągniecie ręki – obrazy z przestrzeni wielu stuleci, kontynentów i ruchów artystycznych, wyświetlane na The Frame w domowym zaciszu, wyglądają niemal tak realistycznie jak na żywo.

 

Tiffany 3

Tiffany

 

London by Gaslight

London by Gaslight

 

Najlepsi z najlepszych, czyli sztuka godna podziwu na Twojej ścianie

Do ponad 2000 dostępnych w sklepie Art Store obrazów dołączyły właśnie kolejne znamienite tytuły. Kolekcja „V&A: Skarby Oceanu” to eklektyczny wybór dzieł sztuki z motywami morskiej flory i fauny, romantycznych morskich krajobrazów i fascynujących wakacji. Obrazy w tej kolekcji obejmują fotografie, ilustracje, akwarele i obrazy olejne ucieleśniające style artystyczne i techniki stuleci, w których powstały. „Okazy wodorostów” to unikalny kolaż stron z wiktoriańskiego albumu, należący właśnie do kolekcji „V&A: Skarby Oceanu”. Album ten odzwierciedla zainteresowanie amatorską botaniką, która rozwinęła się w XIX stuleciu i daje wgląd w zajęcia rekreacyjne i domowe rozrywki tamtych czasów. „Tiffany 3” Nigela Quineya i „Londyn w świetle lamp gazowych” Paula Martina to natomiast jedne z najbardziej imponujących dzieł z portfolio Muzeum Wiktorii i Alberta, ponieważ doskonale oddają szerokie spektrum tematyczne kolekcji dostępnych w galerii. Psychodeliczne wzorce Quineya uosabiają żywy pop-art z epoki swingującego Londynu poprzez wykorzystanie psychodelii, a także wpływów secesyjnych i art deco. „Londyn w świetle lamp gazowych”, czyli fotografia Martina, przedstawia Piccadilly Circus nocą w 1896 roku. Zdjęcie to jest częścią niezwykłej kolekcji Królewskiego Towarzystwa Fotograficznego – znaczącego elementu światowej klasy kolekcji fotografii Muzeum Wiktorii i Alberta, częściowo prezentowanej w nowo rozbudowanym Centrum Fotografii muzeum.

Oprócz dzieł Muzeum Wiktorii i Alberta, w ramach Art Store, użytkownicy Samsung The Frame, mogą podziwiać w jakości 4K także wybrane dzieła z paryskiego Luwru, muzeum Prado w Madrycie, Albertiny w Wiedniu, galerii Tate Modern w Londynie, muzeum Van Gogha w Amsterdamie, czy też państwowego muzeum Ermitaż w Sankt Petersburgu i LUMAS.

 

The Frame 2

The Frame

 

The Frame: ultrasmukły design i wyjątkowa jakość obrazu

Samsung The Frame pokochali nie tylko koneserzy sztuki – aktualnie jest on dostępny w prawie 50 tysiącach polskich domów. Ten lifestylowy telewizor, sam wyglądający jak unikatowy okaz z najpiękniejszego muzeum świata, zachwyca każdego, kto ceni sobie piękno designu i spektakularną wręcz jakość obrazu. Co więcej, może z łatwością zmieniać się i dostosowywać do potrzeb użytkownika – tak, aby zawsze pasował do wystroju wnętrza mieszkania. Pomagają w tym wymienne ramki, które są magnetyczne, więc ich nałożenie jest niezwykle intuicyjne. Dodatkowo, dostępny w zestawie Dopasowany Uchwyt sprawia, że ekran idealnie przylega do ściany sprawiając wrażenie, że telewizor jest prawdziwym dziełem sztuki. Warto podkreślić także, że The Frame po raz pierwszy zyskał Matową Powłokę Ekranu, dzięki której widzowie mogą cieszyć się zachwycającym obrazem praktycznie pozbawionym refleksów. Zastosowana technologia pozwala kontemplować dzieła sztuki ze wszystkimi detalami, również w słoneczny dzień.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.