Jesteś tutaj:-, Inne, Internet, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-CES 2023: Samsung prezentuje Stację SmartThings dla inteligentnego domu

CES 2023: Samsung prezentuje Stację SmartThings dla inteligentnego domu

Stacja Samsung SmartThings to nowy, łatwy w obsłudze i inteligentny hub, zapewniający proste sterowanie wieloma urządzeniami domowymi oraz ich płynną współpracę.

Na tegorocznych targach CES 2023 Samsung zapowiedział wprowadzenie na rynek stacji SmartThings – łatwego w obsłudze, inteligentnego, niedrogiego i szybkiego hub’a pełniącego funkcję domowego centrum zarządzania domem oraz ładowarki dla wielu urządzeń. Urządzenie na razie nie będzie dostępne w Polsce ani w Europie.

Rynek smart home stale rośnie, dlatego wzrasta także zapotrzebowanie na proste i niezawodne rozwiązania łączące ze sobą coraz większą liczbę urządzeń. Stacja SmartThings jest kompatybilna z wieloma produktami inteligentnego domu, w tym urządzeniami zgodnymi ze standardem Matter. Korzystanie z niej jest wygodne i proste. Dzięki niej użytkownicy mogą zautomatyzować swoją domową przestrzeń i w rezultacie ograniczyć codzienne zużycie energii. Na przykład poprzez łatwe zarządzanie pracą urządzeń domowych.

 

– Posiadanie inteligentniejszego domu nie powinno być ani skomplikowane ani kosztowne. Dlatego stworzyliśmy Stację SmartThings, która jest prostym, niezawodnym i pełnym możliwości centrum zarządzania domem – powiedział Jaeyeon Jung, Wiceprezes Wykonawczy i Szef Wydziału SmartThings z Device Platform Center Samsung Electronics. – Liczba urządzeń w inteligentnym domu stale rośnie, szczególnie po wprowadzeniu standardu Matter. Jesteśmy dumni, że możemy ułatwić użytkownikom korzystanie z tej ekscytującej technologii.

 

Inteligentniejszy dom przy minimalnym wysiłku

Stacja Samsung SmartThings jest łatwa do skonfigurowania. Gdy użytkownik włączy urządzenie po raz pierwszy, na jego smartfonie Samsung Galaxy pojawią się komunikaty, które pomogą mu płynnie przejść przez proces nawiązania łączności. Jest też opcja sprawnego parowania urządzeń prostym skanowaniem kodów QR za pomocą aparatu w smartfonie.

 

CES 2023: Samsung

 

Intuicyjne dopasowanie do codziennych czynności użytkownika

Inteligentny domowy hub, jakim jest Stacja SmartThings, pomaga wielu urządzeniom: termostatom, oświetleniu i gniazdkom elektrycznym, łatwo łączyć się z innymi urządzeniami połączonymi w ramach domowego ekosystemu, dzięki czemu wszystkie współpracują ze sobą, tworząc harmonijne środowisko. Stacja SmartThings ułatwia automatyzację wstępnie ustawionych procedur utworzonych w aplikacji mobilnej SmartThings bez konieczności ręcznego sterowania poszczególnymi urządzeniami.

Użytkownik może aktywować akcję utworzoną w aplikacji SmartThings za dotknięciem przycisku Smart Button na Stacji SmartThings. Na przykład, gdy nadejdzie pora snu, dotknięcie przycisku może wywołać procedurę wyłączenia światła, opuszczenia rolet i obniżenia temperatury. Inna, zaprogramowana wcześniej akcja, może przygotować pomieszczenie na seans filmowy, włączając telewizor i przyciemniając oświetlenie. Przed wyjściem użytkownika z domu Stacja SmartThings może wyłączyć różne urządzenia, aby zaoszczędzić energię, a także aktywować system bezpieczeństwa. Kolejnym przykładem może być akcja, dzięki której stworzymy idealne warunki do gry, aktywując określone ustawienia telewizora i oświetlenia oraz włączająca tryb „nie przeszkadzać”.

Przyciskiem Smart Button można uruchomić do trzech akcji – naciśnięciem krótkim, długim lub podwójnym. Procedury można również aktywować z poziomu aplikacji SmartThings w smartfonie, a więc niezależnie od tego, czy jest się w domu, czy poza nim.

 

Łatwiejsze wyszukanie urządzeń w domu

Stacja SmartThings jest również zintegrowana z usługą Samsung SmartThings Find– szybko rozwijającą się technologią wyszukiwania urządzeń. Pomaga ona użytkownikom odnajdywać urządzenia pozostawione w nietypowych miejscach .

Stacja SmartThings, jako znajdujący się zawsze w domu skaner urządzeń, pomaga użytkownikom smartfonów Samsung Galaxy śledzić lokalizacje zarejestrowanych urządzeń – od smartfonów, tabletów, zegarków i słuchawek, aż po rzeczy osobiste, takie jak klucze lub portfel z urządzeniem Galaxy SmartTag lub SmartTag+.

 

Bezprzewodowa ładowarka – idealna dla inteligentnego domu

Stacja SmartThings to także wydajna podkładka do bezprzewodowego ładowania urządzeń o mocy do 15 W[8]. Szybkie ładowanie to genialne uzupełnienie dla inteligentnego domu, ponieważ odpowiada na potrzeby użytkowników prowadzących intensywny tryb życia. Po zakończonym ładowaniu urządzenia użytkownik otrzyma powiadomienie, co pozwoli mu wznowić korzystanie z urządzenia lub podłączyć do ładowania inne.

 

Dostępność

Stacja SmartThings wprowadzona zostanie na rynki amerykański i koreański. W USA urządzenie będzie dostępne w kolorze czarnym lub białym od początku lutego 2023 r. W Polsce stacja obecnie nie jest dostępna.

 

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.