Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt-Samsung udostępnia system Tizen innym producentom telewizorów

Samsung udostępnia system Tizen innym producentom telewizorów

Nowe Smart TV z systemem Tizen produkowane na licencji firmy Samsung trafią do sprzedaży jeszcze w 2022 roku. Obecnie z systemu korzysta ponad 200 milionów osób w 197 krajach.

 

Tizen TV dl3 1024x334

 

System operacyjny Tizen, który jest wizytówką telewizorów Samsung, będzie dostępny w Smart TV produkowanych przez inne firmy. W ramach współpracy partnerskiej w formule ODM (Original Development Manufacturing) z wiodącymi międzynarodowymi producentami, takimi jak Atmaca, HKC i Tempo, system Tizen po raz pierwszy trafi na urządzenia inne niż Samsung. Nowe telewizory Bauhn, Linsar, Sunny, Vispera i innych marek[1] będą dostępne w tym roku w Australii, Włoszech, Nowej Zelandii, Hiszpanii, Turcji oraz Wielkiej Brytanii[2]. Dzięki temu jeszcze większe grono użytkowników będzie mogło korzystać z zalet i topowych rozwiązań, oferowanych przez otwarty system operacyjny Tizen, który został opracowany i jest stale rozwijany z myślą o telewizorach Samsung Smart TV.

Nowe inteligentne telewizory z systemem Tizen pojawiają się w następstwie ogłoszenia programu licencyjnego Samsung Tizen TV Platform Licensing podczas konferencji deweloperów SDC (Samsung Developer Conference) w 2021 r. Program licencyjny umożliwia wykorzystywanie przez inne marki systemu operacyjnego Tizen, który zapewnia najlepsze w branży inteligentne rozwiązania, narzędzia do wyszukiwania treści, aplikacje oraz nowoczesny interfejs użytkownika dający dostęp do wszystkiego, co ma do zaoferowania Smart TV.

Aby zapewnić bezproblemowe wdrożenie systemu operacyjnego Tizen, firma Samsung współpracuje z wybranymi partnerami w zakresie licencjonowania treści i optymalizacji sprzętu. Współpraca ta daje wielu markom telewizyjnym dostęp do całego świata rozrywki, którą zapewniają wyłącznie telewizory Samsung Smart TV, umożliwiając jednocześnie wykorzystywanie przez system Tizen jego stale rozwijającego się ekosystemu do wzmocnienia swojej oferty.

Jedną z tegorocznych nowości jest udoskonalony Smart Hub, czyli panel sterowania, który sprawia, że codzienne korzystanie z telewizora jest jeszcze łatwiejsze i przyjemniejsze. Wyświetlane treści podzielone są na kilka kategorii zoptymalizowanych pod kątem zainteresowań, a więc ulubiona rozrywka dostępna jest na wyciągnięcie ręki.

 


Od czasu, kiedy Samsung połączył siły z Linux Foundation, aby zaprezentować pierwszą wersję w 2012 roku, system operacyjny Tizen rozwinął się w tempie wykładniczym w ciągu ostatnich dziesięciu lat. Obecnie w około 200 milionów ludzi w 197 krajów korzysta z telewizorów Samsung Smart TV z systemem Tizen, zaś liczba ta ma wzrosnąć wraz z wprowadzaniem na rynek najnowszych inteligentnych telewizorów na bazie systemu Tizen.

 

„Rok 2022 jest symboliczny dla systemu operacyjnego Tizen, ponieważ jednocześnie świętujemy jego 10- rocznicę i pojawienie się pierwszych inteligentnych telewizorów innych marek z systemem Tizen” – powiedział Yongjae Kim, wiceprezes wykonawczy pionu Visual Display Business w Samsung Electronics. „Począwszy od tych nowych inteligentnych telewizorów opartych na technologii Tizen będziemy nadal rozszerzać program licencjonowania i wprowadzać system operacyjny Tizen wraz z jego ekosystemem do większej liczby produktów i marek na całym świecie.”Autor |2022-10-10T15:47:54+01:0010 października 2022 16:00|Kategorie: Aplikacje, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.