Jesteś tutaj:-, Newsy, Praca, Raporty i prezentacje, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Targi i konferencje, Wydarzenia-Samsung Electronics ugruntowuje swoją pozycję lidera w dziedzinie monitorów, prezentując na targach CES wszechstronną ofertę na rok 2022

Samsung Electronics ugruntowuje swoją pozycję lidera w dziedzinie monitorów, prezentując na targach CES wszechstronną ofertę na rok 2022

Nowe modele w kategoriach Odyssey, Smart Monitor oraz monitorów o wysokiej rozdzielczości łączą doskonałą jakość obrazu z intuicyjną obsługą

W trackie targów CES firma Samsung Electronics zaprezentowała nowości w ofercie monitorów, udowadniając tym samym, że nadal pozostaje niekwestionowanym liderem tej branży. Nowe urządzenia zapewniają doskonałą jakość obrazu i intuicyjne funkcje, odpowiadające potrzebom użytkowników.

Tegoroczne portfolio gwarantuje optymalne wrażenia podczas użytkowania , niezależnie od tego, czy wykorzystujemy je do pracy, gry czy oglądania treści. Najnowsze monitory Samsung wyposażono w innowacyjne rozwiązania, takie jak dostępne w Odyssey panel podświetlenia Quantum Mini LED i HDR 2000, a także oferowane przez Smart Monitor wszechstronny ekran i inteligentne funkcje oraz charakterystyczną dla monitora S8 ergonomię.

 

– Nowe monitory Samsung wprowadzają innowacje dopasowane do potrzeb użytkowników, począwszy od profesjonalnych graczy aż po zawodowych projektantów ­– mówi Hyesung Ha, Executive Vice President of Visual Display Business w Samsung Electronics. – Świat pracy i rozrywki ewoluuje, jesteśmy więc dumni, że nasze monitory zapewniają użytkownikom jeszcze doskonalsze wrażenia.

 

Odyssey Neo G8

Odyssey Neo G8 front

 

Jako pierwszy na świecie monitor o zakrzywionym ekranie 4K (3840 x 2160) 1000R, częstotliwości odświeżania 240 Hz i czasie reakcji 1 ms (GtG) 32-calowy Odyssey Neo G8 (nazwa modelu: G85NB) otwiera nowy rozdział innowacji wśród monitorów gamingowych. Urządzenie oferuje idealne parametry wizualne, spełniające wymagania nawet najbardziej zapalonych graczy PC. Wydajność monitora dorównuje olśniewającej jakości obrazu, którą gwarantują rozwiązania takie jak Quantum Mini LED, Quantum HDR 2000 z jasnością szczytową rzędu 2000 nitów oraz współczynnikiem kontrastu statycznego wynoszącym milion do jednego. W efekcie monitor odwzorowuje nawet najdrobniejsze detale, umożliwiając bardziej szczegółowe i immersyjne odtworzenie świata gry.

Nowy Odyssey Neo G8 pod względem wzornictwa przypomina model Odyssey Neo G9. Został wyposażony w elegancką, przyciągającą wzrok białą obudowę. Za sprawą technologii CoreSync piękne barwy sprawiają wrażenie, jakby wprost wyskakiwały z ekranu i wypełniały otoczenie użytkownika. Umieszczone z tyłu monitora podświetlenie rdzenia automatycznie wychwytuje prezentowane na ekranie kolory i wyświetla je, potęgując w ten sposób wrażenie zanurzenia w grze.

 

Smart Monitor M8

Smart Monitor M8 left

Tegoroczny 32-calowy Smart Monitor M8 (nazwa modelu: M80B) o grubości zaledwie 11,4 mm, pozwala zaoszczędzić jeszcze więcej miejsca. Miłośnicy wzornictwa docenią wyrafinowany, płaski tył oraz design stawiający na zwiększoną wygodę użytkowania. Dodatkowym atutem jest wprowadzenie nowego, ciepłego odcienia bieli, który będzie pasował do każdego wnętrza. Olśniewający panel UHD zapewnia 99% pokrycie gamy barw sRGB, obsługując 1,07 mld kolorów przy jasności wynoszącej 400 nitów. Oznacza to, że wszystkie materiały wideo, dokumenty i obrazy wyświetlane są z perfekcyjną wiernością.

Wbudowane bezpośrednio w monitor aplikacje Smart TV i wspierające produktywność umożliwiają płynną rozrywkę i pracę, pełniąc jednocześnie funkcję hubu SmartThings bez potrzeby korzystania z komputera PC. Tegoroczny 32-calowy Smart Monitor M8 to doskonały wybór do pracy zdalnej. Zestaw obejmuje ruchomą magnetyczną kamerę SlimFit Cam, pozwalającą użytkownikom pracującym z domu prowadzić wideorozmowy. Wbudowana aplikacja Video Call obsługuje najpopularniejsze rozwiązania do nawiązywania połączeń, w tym Google Duo. Z kolei port USB-C umożliwia ładowanie innych urządzeń z mocą do 65W. Wszystko to sprawia, że Smart Monitor M8 to pozbawione zbędnych elementów, kompleksowe stanowisko pracy niewymagające dodatkowej stacji dokującej.

 

Monitor o wysokiej rozdzielczości S8

High res Monitor S8 right

 

Monitor Samsung S8 o wysokiej rozdzielczości (nazwa modelu: S80PB), dostępny w wersji 27” i 32”, oferuje profesjonalną jakość UHD twórcom i projektantom, którzy potrzebują maksymalnej wierności i zakresu kolorystycznego – bez względu na to, czy pracują w biurze, czy w domu. Model S80PB zapewnia pokrycie nawet 90% gamy barw DCI-P3, co przekłada się na ultraszeroki zakres bogatych odcieni. Za sprawą wyświetlacza VESA HDR™ 6001 to urządzenie o wysokiej rozdzielczości gwarantuje wciągające wrażenia wizualne, ożywiając treści zgodnie z intencjami ich twórców. To także pierwszy na świecie monitor posiadający certyfikat UL (Underwriter Laboratories), poświadczający brak odblasku. Efekt ten udało się osiągnąć poprzez zastosowanie matowego wyświetlacza Matte Display, który zredukował odbicie światła także w przypadku niekorzystania z osłony.

Oba oferowane modele wyposażono w porty USB-C z opcją ładowania 90W oraz LAN, by umożliwić użytkownikom stworzenie uproszczonej stacji roboczej mogącej ładować laptopy i urządzenia mobilne bez potrzeby korzystania z odrębnej stacji dokującej.

Kompatybilność ze standardem montażu VESA, jak również stojak o regulowanej wysokości oraz opcji odchylenia, odwrócenia i obrotu sprawiają, że użytkownicy mogą umiejscowić monitor w sposób dostosowany do każdej przestrzeni.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.