Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung pomyślnie przechodzi ocenę bezpieczeństwa NESAS GSMA

Samsung pomyślnie przechodzi ocenę bezpieczeństwa NESAS GSMA

Procesy opracowywania portfolio rozwiązań sieciowych Samsung, w tym oprogramowania do wirtualizacji, są w pełni zgodne ze standardami GSMA NESAS

Firma Samsung Electronics Co., Ltd. ogłosiła dziś, że jej procesy rozwoju w zakresie kompleksowych rozwiązań sieciowych – w tym sieci radiowych (RAN), produktów do analizy, sieci rdzeniowej i chmury – pomyślnie przeszły ocenę bezpieczeństwa w ramach programu Network Equipment Security Assurance Scheme (NESAS) ustanowionego przez GSMA i 3GPP.

W ramach NESAS zweryfikowano zarówno sprzętowe rozwiązania RAN Samsung, jak i proces rozwoju w pełni zwirtualizowanej sieci radiowej (vRAN). Oferowaną przez firmę sieć vRAN wdrożono na dużą skalę w sieci komercyjnej czołowego amerykańskiego operatora, a także wybrano do zastosowania w pionierskim europejskim projekcie sieci wirtualnej.

Procesy opracowywania rozwiązań sieciowych Samsung i zarządzania cyklem ich życia poddano niezależnemu audytowi w celu zweryfikowania, w jaki sposób zabezpieczenia integrowane są z ich projektowaniem, rozwojem, wdrażaniem i utrzymaniem ruchu.

NESAS oferuje całej branży strukturę zapewniania bezpieczeństwa i określa wymagania w tym zakresie dotyczące procesów rozwoju i zarządzania cyklem życia rozwiązań. Wykorzystuje w tym celu procedury testowe zabezpieczeń zdefiniowane w 3GPP. Audyt rozwiązań sieciowych Samsung, zakończony w lipcu bieżącego roku, pozwala firmie zwiększyć przejrzystość całego procesu rozwoju, potwierdzając jej zaangażowanie w bezpieczeństwo sieci.

 

– Cieszymy się, że w audycie NESAS doceniono nasze zaangażowanie w tworzenie bezpiecznych i niezawodnych sieci – mówi Sohyong Chong, Senior Vice President, Head S/W R&D, Networks Business w Samsung Electronics. – Jako zaufany partner globalnych operatorów będziemy nieustannie rozwijać nasz sprzęt sieciowy i procesy zarządzania całym cyklem jego życia, by gwarantować zgodność z najwyższymi standardami zabezpieczeń. Jest to niezbędne w świecie zmierzającym w kierunku środowiska 5G spełniającego wymagania klientów dotyczące wysokiej wydajności i bezpieczeństwa.

 

Pozytywna ocena NESAS to wynik wielu osiągnięć Samsung w zakresie zabezpieczeń sieci, w tym uzyskania w tym roku certyfikatu Common Criteria (CC) za rozwiązania 5G, jak również certyfikatu ISO/IEC 27001.

Samsung jest pionierem w pomyślnym dostarczaniu kompleksowych rozwiązań 5G, w tym chipsetów, terminali i nadajników radiowych oraz technologii sieci rdzeniowej (Core). Za sprawą nieustających działań w zakresie badań i rozwoju firma udoskonala rozwiązania sieciowe 5G, oferując wiodące na rynku urządzenia – od w pełni zwirtualizowanego radia i sieci rdzeniowych po rozwiązania dla sieci prywatnych i narzędzia wspierane Sztuczną Inteligencją (AI). Samsung zapewnia dziś łączność operatorom sieci komórkowych obsługującym setki milionów użytkowników na całym świecie.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.