Jesteś tutaj:-, Newsy, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia-Telewizory Samsung zgodne ze standardem DVB-T2

Telewizory Samsung zgodne ze standardem DVB-T2

Za niespełna rok, bo już 30 czerwca 2022 r., nastąpi zmiana sposobu nadawania naziemnej telewizji cyfrowej. Widzowie będą mogli korzystać z szerszej oferty programów, które zobaczą w wyższej jakości i z lepszym dźwiękiem. Jest jeden warunek – telewizor musi być wyposażony w dekoder DVB-T2 z obsługą kodeka HEVC. Wszystkie telewizory Samsung od 2018 roku oraz wybrane modele wyprodukowane wcześniej pozwolą korzystać z zalet naziemnej telewizji cyfrowej.

  • DVB-T2, czyli Digital Video Broadcasting – Terrestrial Second Generation to standard nadawania naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T drugiej generacji.
  • Aby odbierać programy w naziemnej telewizji cyfrowej po 30 czerwca 2022 roku telewizor powinien być kompatybilny ze standardem DVB-T2 oraz z systemem kodowania HEVC (inna nazwa to H.265 lub MPEG-H część 2).
  • Wszystkie telewizory Samsung z roczników 2018-2021, a także wybrane serie z lat wcześniejszych mają wbudowany tuner DVB-T2 z obsługą kodeka HEVC.

 

Nowy standard nadawania cyfrowej telewizji naziemnej to krok w kierunku zapewnienia wyższej jakości obrazu i większej różnorodności programowej. Jego wprowadzenie wynika również z konieczności dostosowania do unijnych standardów emisji.

 

QN95A lifestyle

 

Zrozumieć DVB-T2

Wprowadzenie nowego standardu to kolejny etap w procesie cyfryzacji telewizji. Zmiana ta jest związana m.in. z rosnącym zapotrzebowaniem na treści w wysokiej rozdzielczości, w tym 4K i nawet 8K, a także z koniecznością zwiększenia efektywności wykorzystania dostępnych pasm częstotliwości nadawania.

Do kodowania obrazu w DVB-T2 stosuje się technologię High Efficiency Video Coding (HEVC), która pozwala lepiej wykorzystać dostępne zasoby i podnosi efektywność kompresji. W praktyce zwiększy się ilość danych transmitowanych cyfrowo na jednym kanale częstotliwości – z 24,88 Mb/s obecnie do nawet 40 Mb/s w 8 MHz w standardzie DVB-T2.

 

Zalety transmisji cyfrowej

Ewolucja standardu nadawania cyfrowej telewizji naziemnej przynosi widzom szereg korzyści. Przede wszystkim mogą liczyć na lepszą jakość obrazu i dźwięku. Będą także mogli włączyć napisy czy zmienić ścieżkę audio w dostępnych wersjach językowych. Nowy standard to także wsparcie i rozwój dla usług dodatkowych, takich jak VOD (wideo na żądanie) czy dostęp do treści w modelu pay-per-view, gdzie opłata pobierana jest za obejrzenie konkretnego programu.

 

Telewizory Samsung gotowe na DVB-T2/HEVC

Samsung od lat przygotowuje się na wprowadzenie nowego standardu, dlatego wszystkie telewizory produkowane od roku 2018 roku, a także wybrane modele wyprodukowane w latach 2015-2017, mają wbudowany tuner DVB-T2/HEVC i są gotowe na odbiór cyfrowej telewizji naziemnej w nowej specyfikacji.

Autor |2021-08-09T11:36:20+02:009 sierpnia 2021 12:00|Kategorie: Android, Newsy, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telewizja, Wydarzenia|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile