To najlepszy moment na zakup SSD

Według firmy analitycznej TrendForce, od kwietnia b.r. możemy obserwować koniec trendu spadkowego w kontekście cen dysków SSD.  Zdaniem ekspertów, przełom roku może być ostatnim momentem, aby nabyć dysk w najniższej cenie. Wpływ na to ma m.in. zwiększony popyt na wszelkiego rodzaju podzespoły i mikroprocesory, zakłócenie łańcucha dostaw z powodu pandemii i zjawisk przyrodniczych oraz rosnąca popularność niektórych kryptowalut i działania spekulacyjne.

870 QVO Back 1

870 QVO

 

W świetle tych doniesień warto przyjrzeć się aktualnym cenom SSD od rynkowego lidera, firmy Samsung. W przypadku zaprezentowanego na początku marca br. modelu 980 NVMe o pojemności 1TB, cena jednego GB pamięci to niecałe 60 gr, a w przypadku topowego modelu 980 PRO niewiele mniej niż 90 gr. Jeżeli potrzebujemy dysku SATA (model 870 EVO), to tu za 1GB zapłacimy poniżej 50 gr.

 

„Drugi kwartał 2021 to idealny moment na zakup dysku NVMe lub SATA. Wpływ na to ma bardzo bogata oferta oraz atrakcyjne ceny produktów na rynku pozwalające zakupić 1 GB już za 43 grosze. Mając to na uwadze warto się pospieszyć z wymianą dysku, zanim dojdzie do zapowiadanych przez analityków DigiTime globalnych podwyżek, które w niektórych przypadkach mogą sięgnąć nawet kilkudziesięciu procent. Wpływa na to zwiększone zapotrzebowanie na pamięci, które są częściami składowymi smartphonów, komputerów i konsol nowych generacji oraz stale rozrastających się centrów danych. Nie bez znaczenia ma także rosnąca popularność nowych kryptowalut takich jak Chia, które wydobywane są przy wykorzystaniu dysków.” – komentuj Maciej Bartłomiej Kamiński, Dyrektor Rozwoju Biznesu Memory na Polskę i region CEE w Samsung Electronics

 

Mocna oferta na rok 2021

980 PRO L Perspective Black

980 PRO

 

Na rok 2021, Samsung przygotował serię dysków SSD, które mają zaspokoić wysokie wymagania konsumentów szukających niezawodnych i szybki rozwiązań do przechowywania danych. Najnowsze rozwiązania w ofercie koreańskiego producenta, to zaprezentowany we wrześniu ubiegłego roku model 980 PRO, obsługujący magistralę PCI Express 4.0, 870 EVO na złącze SATA oraz następca modelu 970 EVO, dysk o oznaczeniu 980, który oferuje bardzo wysoką wydajność w przystępnej cenie. Nie można też zapomnieć o modelu 870 QVO, który opracowany został w technologii flash typu QLC (quad-level cell) drugiej generacji. Ten model oferuje najlepszy stosunek ceny do pojemności (koszt jednego GB to niecałe 43 grosze) w przypadku wersji 1TB. Warto dodać, że SSD 870 QVO SATA, dostępny jest też w rekordowej pojemności 8TB.

980 L Perspective

980

 

Wszystkie dyski Samsung wykorzystują autorskie rozwiązania, takie jak kontrolery czy kości pamięci i dostępne są na wszystkie rodzaje platform. Dyski 870 EVO i 870 QVO wyposażone są w złącze SATA, a prędkości odczytu i zapisu dochodzą odpowiednio do 560 MB/s i 530 MB/s. Model 980 NVMe ze wsparciem dla magistrali PCI-Express 3.0, może pochwalić się prędkościami do 3,500 MB/s w odczycie i do 3,000 MB/s. Dysk Samsung 980 PRO NVMe jest najszybszym dyskiem w ofercie firmy, obsługującym najnowszą magistralę PCI-Express 4.0. Prędkość odczytu tego modelu dochodzi do zawrotnych 7000 MB/s a odczytu do 5000 Mb/s.

Autor |2021-05-20T12:08:36+02:0020 maja 2021 13:00|Kategorie: Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt|Tagi: , , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile