Jesteś tutaj:-, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia-Samsung w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie

Samsung w pierwszej dziesiątce najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie

Według badania „Digital Inclusion Benchmark” za 2020 rok firma Samsung znalazła się na 10. miejscu wśród stu najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie. Południowokoreański gigant zajął także 4. pozycję wśród najlepszych firm z kategorii „hardware”. Ranking został zrealizowany m.in. na podstawie danych z Polski.

Organizacja „World Benchmarking Alliance” zleciła zbadanie stu najbardziej wpływowych firm technologicznych na świecie. W ankiecie brane były pod uwagę cztery obszary z zakresu cyfrowej integracji, takie jak: zwiększenie powszechnego dostępu do technologii cyfrowych (access); doskonalenie umiejętności cyfrowych (skills); sprzyjanie bezpiecznym kontaktom z technologią poprzez ograniczanie ryzyka korzystania z niej (use) oraz wprowadzanie innowacji w sposób otwarty i etyczny (innovation).

Firma Samsung zajęła dziesiąte miejsce w rankingu stu najlepszych firm technologicznych, trzecie miejsce wśród firm azjatyckich i czwarte – wśród firm z kategorii „hardware”. Ogólny wynik firmy wyniósł 65%, co znacznie przewyższa średnią wartość rankingową, która plasuje się na poziomie 35%.

Na tak dobry rezultat wpłynęły świetnie działające programy lokalne. W zakresie bezpiecznego korzystania z technologii, Samsung jest jedną z 16 najwyżej ocenianych firm zajmujących się ochroną dzieci w Internecie. To także zasługa działającego w Polsce autorskiego programu edukacyjnego o nazwie CyfrOFFy kONtakt. Jego celem jest wspieranie rodziców i edukatorów we wprowadzaniu dzieci w świat nowych technologii. Podczas warsztatów rodzinnych czy webinarów eksperci Samsung starają się oswoić dzieci z urządzeniami elektronicznymi, a dorosłym pokazać, jak budować zdrowe nawyki cyfrowe.

Doceniono także otwartość firmy w Polsce na innowacje. Wspierając startupy w ramach programu Samsung Inkubator, firma sprzyja w tworzeniu rozwiązań poprawiających jakość życia społecznego oraz działania na rzecz planety. Dzięki inicjatywie przedsiębiorcy mogą liczyć na stałe wsparcie merytoryczne ekspertów z Samsung R&D Institute, dostęp do przestrzeni laboratorium wyposażonej w urządzenia Samsung, bezpłatne szkolenia, a także rozwój swoich inicjatyw przy zachowaniu pełni praw do swoich koncepcji.

Centrum badawczo-rozwojowe – Samsung R&D Institute prowadzi również efektywną współpracę z wiodącymi jednostkami akademickimi w Polsce, takimi jak Politechnika Warszawska, Uniwersytet Warszawski, Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Jagielloński oraz Uniwersytet Adama Mickiewicza. Wspólne działania z niektórymi z nich trwają już nieprzerwanie od kilkunastu lat, a są realizowane poprzez wymianę wiedzy i doświadczeń (prowadzenie przez pracowników Samsunga wykładów, warsztatów i innych form zajęć na uczelniach), organizację praktyk zawodowych, współorganizację i sponsoring konferencji naukowych i innych wydarzeń (konkursy prac dyplomowych, hackathony programistyczne) czy wreszcie wsparcie prac dyplomowych i prac studenckich realizowanych we współpracy z firmą (wraz z merytorycznym wsparciem opieki nad studentami). Ponadto Samsung R&D Institute współpracuje także z wieloma uczelnianymi organizacjami studenckimi. Corocznie prowadzi serię warsztatów czy webinarów dla studentów uczelni technicznych z zakresu programowania w Pythonie, sieci 5G czy sztucznej inteligencjiAutor |2020-12-08T12:09:38+02:008 grudnia 2020 12:09|Kategorie: Newsy, Raporty i prezentacje, Rynek, Samsung, Sprzęt, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.