Jesteś tutaj:-, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7-Jak utrzymać smartfon w czystości

Jak utrzymać smartfon w czystości

Poniżej przedstawiamy kilka sugestii dotyczących środków ostrożności, które powinniśmy przedsięwziąć, by zachować zasady czystości i higieny podczas korzystania ze smartfonów.

 

Dlaczego należy czyścić smartfon?

Zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Deloitte – globalną firmę konsultingową – Amerykanie sięgają po swoje smartfony około 14 miliardów razy dziennie, przy czym każdy z użytkowników odbiera telefon średnio 52 razy w ciągu dnia. Zważywszy na obecną sytuację i zwiększającą się ilość pracy zdalnej liczby te będą rosły.

 

Zalecane praktyki higieniczne w użytkowaniu smartfona

Pierwszą rzeczą, o której należy pamiętać, dbając o czystość urządzenia Galaxy, jest niestosowanie uniwersalnych środków czyszczących, rozpylaczy sprężonego powietrza lub środków dezynfekujących i wybielających. Środki te mogą być przydatne w utrzymaniu higieny w pomieszczeniach mieszkalnych, jednak w zetknięciu z telefonem mogą zedrzeć lub uszkodzić oleofobową powłokę na wyświetlaczu smartfona, chroniącą ekran przed pozostawianiem na nim odcisków palców.

samsung telefon

Aby po wyczyszczeniu nadal cieszyć się niezakłóconym działaniem smartfona Galaxy, należy całkowicie wyłączyć urządzenie, wyjąć z etui, odłączyć kable i inne akcesoria, po czym przetrzeć zewnętrzną stronę urządzenia używając ściereczki z mikrofibry, która nie pozostawia na powierzchni drobnych pyłków.

 

W razie potrzeby do czyszczenia można zastosować niewielkie ilości wody destylowanej lub środka dezynfekującego, takiego jak produkty na bazie kwasu podchlorawego (50-80 ppm) lub na bazie alkoholu (ponad 70% etanolu lub alkoholu izopropylowego) . Zawsze jednak należy nakładać je na szmatkę z mikrofibry, a nie bezpośrednio na telefon. Ważne jest również, aby nie dopuścić do przedostania się płynu do otworów w telefonie. W celu wyczyszczenia urządzenia szmatkę należy zwilżyć środkiem dezynfekującym i delikatnie przetrzeć przód i tył telefonu.

Jak utrzymać smartfon w czystości

W ten sam sposób można wyczyścić tarczę zegarka Galaxy Watch, po wcześniejszym zdjęciu z niego paska. Metoda ta jest bezpieczna w przypadku powierzchni szklanych, ceramicznych oraz metalowych, natomiast nie powinna być stosowana do czyszczenia skóry i gumy.

Źródło:
samsung.pl


Autor |2020-05-15T15:29:37+02:0015 maja 2020 15:29|Kategorie: Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.