Jesteś tutaj:-, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Samsung zamyka fabrykę z powodu koronawirusa

Samsung zamyka fabrykę z powodu koronawirusa

Firmy Samsung Electronics i LG Innotek zostały zmuszone do zamknięcia produkcji w Korei Południowej z powodu zakażenia jednego z pracowników koronawirusem. O tym informuje Reuters.

Fabryka Samsung znajduje się w pobliżu miasta Daegu, gdzie odnotowano największą liczbę przypadków infekcji COVID-19. Pomieszczenia przedsiębiorstwa zostaną poddane dezynfekcji, po czym zostaną ponownie otwarte w czwartek, 5 marca.

W lutym Samsung zamknął już swoją południowokoreańską fabrykę. Doprowadziło to do zmniejszenia ilości wysyłek najnowszych smartfonów firmy — telefonów Galaxy Z Flip i Galaxy S20.

Podobny los spotkał już fabrykę LG Innotek, która znajduje się w tym samym mieście co Samsung. Przedsiębiorstwo zostało zamknięte na dwa dni. W tej fabryce odbywa się montaż kamer iPhone’a.

Wcześniej okazało się, że COVID-19 może wpłynąć na nowe smartfony Apple w tym roku. Z powodu choroby inżynierowie Apple nie mogą przylecieć do Chin, dostawa komponentów stała się bardziej skomplikowana, wydajność w fabrykach spadła. Czynniki te mogą opóźnić prezentację lub rozpoczęcie sprzedaży nowych iphone’ów o kilka miesięcy –  zamiast tradycyjnego rozpoczęcia we wrześniu.Autor |2020-03-02T13:41:52+02:002 marca 2020 13:41|Kategorie: Android, Newsy, Produkty z Chin, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.