Jesteś tutaj:-, e-Sport, Gry, Inne, Newsy, Oprogramowanie, Rozrywka, Rynek, Samsung, Sprzęt, Top7, Wydarzenia-Samsung The Space otrzymuje wsparcie dla technologii AMD FreeSync

Samsung The Space otrzymuje wsparcie dla technologii AMD FreeSync

Zaprezentowany w tym roku na targach CES monitor The Space doczekał się ważnej aktualizacji, która ucieszy wszystkich fanów elektronicznej rozrywki. Od dziś 27-calowa wersja monitora otrzymuje wsparcie dla technologii FreeSync, która odpowiada za lepszą synchronizację karty graficznej marki AMD z monitorem co znacząco poprawia płynność wyświetlanego obrazu.

The Space 1 1 704x334

Główną cechą wyróżniającą The Space na tle innych monitorów jest specjalny uchwyt typu „clamp”, dzięki któremu monitor mocowany jest bezpośrednio do krawędzi biurka. Tego typu rozwiązanie powiększa przestrzeń na blacie nawet o 40%, która do tej pory zajęta była przez klasyczny stojak. The Space występuje w dwóch wersjach – 27- i 32-calowej, które różnią się rozdzielczością i szybkością odświeżania obrazu. Wersja 27-calowa oprócz dużej powierzchni roboczej i rozdzielczości WQHD, charakteryzuje się częstotliwością odświeżania dochodzącą do 144 Hz i matrycą VA, która zapewnia wysoką płynność wyświetlania obrazu w aplikacjach i grach. Wzbogacenie The Space o funkcję FreeSync, zamienia go w prawdziwie gamingowy monitor, który zadowoli nawet najbardziej wymagających graczy.

 

Samsung Space Monitor 1

 

Jak dodać funkcję FreeSync?

Aby odblokować funkcję FreeSync, wystarczy szybka aktualizacja oprogramowania. W celu jej przeprowadzenia należy pobrać nowe oprogramowanie sprzętowe (ang. firmware) dostępne pod tym linkiem i przenieść je do katalogu głównego na pendrive. Kolejnym krokiem jest umieszczenie przenośnej pamięci w złączu USB, oznaczonym jako „Service” i wybranie menu głównego za pomocą jednokrotnego naciśnięcia joysticka umieszczonego z tyłu ekranu. Należy wybrać ikonę „Power” i przytrzymać ją w tej pozycji przez 5 sek. Po pojawieniu się komunikatu o aktualizacji urządzenia, wystarczy kliknąć „Tak” i ponownie „Tak”. Po zakończeniu aktualizacji w menu „System” pojawi się możliwość uruchomienia funkcji FreeSync.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.