Samsung w trosce o czyste powietrze

Samsung po raz kolejny dołączył do akcji „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Motywem przewodnim tegorocznego Światowego Dnia Środowiska są zagrożenia związane ze złym stanem powietrza. Z tej okazji wśród pracowników firmy Samsung przez kilka dni zbierane są EKOpostanowienia, które mają zachęcić do wprowadzania ekologicznych nawyków do życia codziennego.

 

Światowy Dzień Środowiska obchodzony jest co roku 5 czerwca w ponad stu krajach. Wiodącym tematem tegorocznych obchodów jest przyjęte przez Program Narodów Zjednoczonych ds. Środowiska (UN Environment) hasło #BeatAirPollution. Według badań przeprowadzonych przez UN Environment, co roku aż 3,7 miliona zgonów przypisuje się zanieczyszczeniu powietrza na zewnątrz. Walka z tym trudnym wyzwaniem to dobra okazja, aby zweryfikować także swoje dotychczasowe nawyki i przyzwyczajenia. Segregowanie odpadów, przemyślane wybory konsumenckie czy zużycie energii – to kwestie, które wywierają realny wpływ na stan środowiska naturalnego. Aby zmienić podejście do ekologii, można zacząć od drobnych kroków i prostych, ale konkretnych działań, które w rezultacie przyczynią się do lepszego stanu środowiska. Tegoroczna akcja EKOpostanowień ogłoszona w ramach kampanii może pomóc we wprowadzeniu świadomych nawyków do naszego życia.

Na stronie internetowej dlaplanety.pl dostępny jest formularz, zawierający kilka ekologicznych postanowień, które mogą stać się częścią większej zmiany na lepsze. Użytkownicy mogą zobowiązać się, że będą częściej chodzić pieszo, oszczędzać energię, czy też nie będą palić śmieci. Samsung jako firma prowadząca od wielu lat działania przyjazne dla środowiska, przyłączyła się do akcji. Wśród pracowników, przez kilka najbliższych dni, będą zbierane EKOpostanowienia. Ponadto 5 czerwca wolontariusze, wyposażeni w tablety Samsung, będą zachęcali mieszkańców do podejmowania EKOpostanowień, rozdając zielone wstążki w kluczowych punktach Warszawy: w centrach handlowych (Arkadia, Galeria Mokotów, Warszawa Wileńska), przy stacjach metra (Wierzbno, Centrum, Świętokrzyska, Politechnika, Dworzec Wileński), w okolicy Ronda de Gaulle’a,  przy Zamku Królewskim oraz przy Ministerstwie Środowiska.

 

Cieszymy się, że po raz kolejny możemy dołączyć do akcji „Zielona Wstążka #DlaPlanety”. Jako producent innowacyjnych urządzeń elektronicznych, zdajemy sobie sprawę, jak ważne jest odpowiednie wykorzystanie nowych technologii. Niedawno w Białymstoku otworzyliśmy nasz trzeci inkubator, który będzie skupiać się na projektach odpowiadających na wyzwania określone w 17 Celach Zrównoważonego Rozwoju ONZ z 2015 roku. Do współpracy zapraszamy startupy, które również mają pomysły na zarządzanie odpadami czy poprawę czystości powietrza” – komentuje Magdalena Olborska, CSV and Partnership Manager Samsung Electronics Polska.

 

W tym roku firma Samsung podjęła kroki w celu zastąpienia plastikowych opakowań papierem i innymi ekologicznymi elementami. Począwszy od pierwszej połowy 2019 roku materiały używane obecnie do pakowania produktów i akcesoriów marki Samsung – od telefonów komórkowych i tabletów po sprzęt AGD – zostaną zastąpione ekologicznymi odpowiednikami, takimi jak pochodzące z recyklingu tworzywa sztuczne i papier.

Akcja organizowana jest przez Centrum UNEP/GRID Warszawa we współpracy z Urzędem Miasta Stołecznego Warszawy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.