Jesteś tutaj:-, Bez kategorii, Bezpieczeństwo, Gadżety, Inne, Newsy, Rynek, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top30, Top7, Voip-Porównanie telefonów budżetowych. Samsung Galaxy A20E i Galaxy A10 pod lupą

Porównanie telefonów budżetowych. Samsung Galaxy A20E i Galaxy A10 pod lupą

Każdemu dobrze znana marka Samsung to koreański gigant branży urządzeń mobilnych. Oferuje on szeroką gamę produktów,  a znany jest przede wszystkim ze świetnych flagowców, jednak za wysokie pieniądze sięgające nawet kilku tysięcy złotych. W swojej ofercie posiada również telefony z niskiej półki cenowej, dla osób które nie mają zbyt dużych wymagań technologicznych.

To propozycje dla tych, dla których telefon miałby służyć przede wszystkim do rozmów telefonicznych, sporadycznego grania, oglądania filmów czy uwiecznienia zdjęciem ciekawej chwili.

Dziś przyjrzymy się dwóm modelom Samsunga z jego najpopularniejszej serii Galaxy. Oba telefony to modele stosunkowo nowe wprowadzone na rynek w okolicach pierwszego kwartału 2019 roku. Zarówno A20E i A10 to przedstawiciele niższej półki cenowej, oferujące podobne możliwości, można by rzec, że są do siebie bardzo podobne i różniące się nieznacznymi szczegółami.

 Zacznijmy od cech zewnętrznych. Obydwa modele prezentują się w podobny sposób, a w porównaniu z wielkością dzisiejszych smartfonów są stosunkowo niewielkich gabarytów. Samsung Galaxy A10 jest nieznacznie większy, wyposażony w ekran 6.2”, z kolei ekran Galaxy A20E to 5.8”. Ich wymiary sięgają około 15,5cm x 7,5cm, a przy tak dobranej wielkości obydwa telefony komfortowo mieszczą się w dłoni.

Przyglądając się podzespołom widzimy, że obydwa modele Galaxy wyposażone są w ten sam procesor Samsung Exynos 7884 o zegarze 1600 MHz. Procesor tej wielkości pozwala na swobodne przełączanie się pomiędzy aplikacjami czy granie w średnio wymagające gry. Jednak mimo wszystko, niewielką przewagę zyskuje tutaj model Galaxy A20E, który wyposażony jest w większą pojemność pamięci RAM wynoszącą 3GB. To o cały gigabajt więcej w porównaniu z modelem Galaxy A10, który ma wbudowane 2GB pamięci operacyjnej. Jeżeli chodzi o pamięć przechowywania to również obydwa modele oferują tę samą pojemność, a użytkownicy mają dostęp do 32 GB pamięci.

Samsung Galaxy A20e fot. Samsung 1 1

Samsung Galaxy A20e

Na korzyść Galaxy A10 przemawia z kolei pojemniejsza bateria wielkości 3400mAh, w tym przypadku różnica wynosi 400mAh. Różnica ta wydaje się niewielka, jednak przy podobnych wielkościach telefonów i ich podzespołach bateria Galaxy A10 z pewnością umożliwi dłuższe użytkowanie.

Samsung Galaxy A10

Samsung Galaxy A10

 

Zarówno Galaxy A20E, jak i Galaxy A10 posiadają te same matryce tylnych aparatów 13 Mpx, dodatkowo uzupełnione są stosunkowo niskimi wartościami przesłon f/1.9, umożliwiającymi robienie zadowalających zdjęć w trudnych warunkach oświetleniowych. Oba modele telefonu najlepiej jednak spiszą się podczas robienia zdjęć w niewymagających warunkach np. podczas uwieczniania ważnych chwil w ciągu dnia. Niewielką przewagę w kwestii aparatu, ponownie zdobywa tu Galaxy A20E wyposażony w nieznacznie lepszy, przedni aparat 8 Mpx do 5 Mpx przy Galaxy A10. Wielkość przysłon pozostaje bez zmian i przy obu modelach wynosi f/2.0.

 Na pewno nowe telefony warto zabezpieczyć przed uszkodzeniem. Możemy wybrać szkło hartowane lub folię ochronną albo etui do Galaxy A10 lub etui Galaxy A20E.

 

Cena Galaxy A10 na tę chwilę to 600 zł, a cena Galaxy A20E to 850 zł.

 Pojawia się pytanie, który z modeli wybrać?

Zależy to oczywiście od przyszłego zastosowania powyższych smartfonów. Samsung Galaxy A10 to telefon o pojemniejszej baterii i wydajnym procesorze, wystarczającym do podstawowego korzystania z telefonu. Samsung Galaxy A20E nieco droższy, jednak wyposażony w lepszy przedni aparat i większą pojemność pamięci operacyjnej, sprawdzi się przy intensywniejszym użytkowaniu podczas korzystania z kilku aplikacji naraz czy grania w bardziej wymagającą grę.

 Odpowiedź na to pytanie pozostawimy jednak czytelnikom, którzy sami muszą zdecydować, która z opcji będzie lepiej do nich pasować.Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.