Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Foto, Inne, Newsy, Opinie ekspertów, Oprogramowanie, Pozostałe, Rynek, Sprzęt, Telefony, Top7, Wydarzenia-Oszustwo OnePlus, urządzenie 7 Pro nie ma trzykrotnego zoomu optycznego

Oszustwo OnePlus, urządzenie 7 Pro nie ma trzykrotnego zoomu optycznego

Firma OnePlus pozycjonuje swoją nowość OnePlus 7 Pro jako jeden z najlepszych telefonów, co potwierdza też wysoką oceną laboratorium DxOMark.

W momencie premiery mówiło się o tym, że aparat urządzenia otrzyma trzykrotny zoom optyczny. Matryca będzie miała 8-megapikseli a teleobiektyw przysłonę F/2,4.

Jednak czytelnicy Reddit udowodnili, że firma OnePlus rzeczywiście oszukuje ludzi. Trzykrotnego zoomu optycznego ten smartfon nie ma. Aby to udowodnić, wystarczy wykonać następujący eksperyment. W trybie automatycznym płynnie przeskalować obraz od 1x do 3x i zrobić zdjęcie. Następnie upewnić się, że używacie teleobiektywu i przełączyć się w tryb portretowy. Przybliżenie będzie już mniejsze i wynosi 2.2x. W rzeczywistości telefon wycina z zarejestrowanego obrazu fragment, który zapisywany jest w rozdzielczości 8 Mpix zamiast pełnych 13 Mpix, które oferuje matryca

Eksperyment zobaczyć można pod tym linkiem

 

1 komenarz

  1. stark2991 24 maja 2019 w 15:12 - Odpowiedz

    Wybacz drogi autorze, ale gdzie to oszustwo? W specyfikacji jest podane, że smartfon ma aparat 8Mpix do zdjęć telefoto, i takie właśnie zdjęcie się otrzymuje. W specyfikacji nie ma też słowa o optycznym zoomie, a tylko o „bezstratnym”. Dokładnie w ten sam sposób działał zresztą aparat tele w OnePlusie 5.
    W tak nawiasem mówiąc, pojęcie „zoomu” samo w sobie jest oszustwem, w dodatku oszustwem, które zapoczątkowało Apple. Nie ma mowy o żadnym zoomie jeśli obiektyw jest stałoogniskowy.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile