Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Płatności, Samsung, Telefony, Top7-Samsung przygotowuje smartfon z technologią blockchain

Samsung przygotowuje smartfon z technologią blockchain

Być może w niedalekiej przyszłości Samsung  dołączy do HTC i Sirin Labs jako jeszcze jeden producent telefonów działających przy wykorzystaniu technologii Blockchain. W tym tygodniu firma Samsung zarejestrowała w Europie trzy nowe znaki towarowe dla swoich smartfonów: Blockchain KeyStore, Blockchain Key Box i Blockchain Core.

Zgłoszone znaki towarowe dość wyraźnie nawiązują do formy przechowywania kluczy prywatnych lub publicznych. Prawdopodobnie Samsung pracuje nad technologią specjalnego „portfela”, który zostanie umieszczony w jej przyszłych  urządzeniach. W dokumentach  wyraźnie zaznaczono, że znaki towarowe będą zastosowane w urządzeniach mobilnych.

Zgłoszenia na znaki towarowe nie daje dostępu do szczegółowej informacji co Samsung zamierza zrobić. Jednak już teraz wiadomo, że firma zauważa konieczność bezpiecznego przechowywania kryptowalut i kluczy szyfrowania co oznacza, że wkrótce te rozwiązania ujrzymy w smartfonach.Autor |2018-12-13T09:08:08+02:0013 grudnia 2018 09:08|Kategorie: Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Płatności, Samsung, Telefony, Top7|Tagi: , |2 komentarze

2 komentarze

  1. Frank 13 grudnia 2018 w 10:56 - Odpowiedz

    Jeden rozbłysk słoneczny i będzie srokczejn. Miłość jest wszystkim.

  2. PROInformatics.pl 18 grudnia 2018 w 15:15 - Odpowiedz

    Wspaniale, że słychać coś o IOTA. Muszę się przyznać, że bardzo kibicuje tej kryptowalucie od czasu wejścia na Bitfinex, nawet zainwestowałem w nią drobniaki I spamowałem sieć. Do rzeczy : „technologię IOTA od Tanglera, bazującą na blockchainach” – Jezu, czytać się tego nie da, autor przepisuje w ciemno słowa nie mając pojęcia, co znaczą. Tangle to DAG, którego pierwowzorem był blockchain, ale nie ma bloków. Nie ma czegoś takiego jak Tangler, a o blockchainie mówi się w liczbie pojedynczej, analogicznie do tego, że nie mówimy o informatykach (wiele informatyk), a o informatyce. Dodam, że w iota nie da się kopać tokenów – wszystkie są pre-minowane, na co tekst nie wskazał. IOTA obecnie nie jest zdecentralizowana – jest komputer Koordynator z zamkniętym kodem źródłowym, który chroni sieć przed atakami, na które będzie ona podatna do czasu, gdy będzie dużo większa. Jedna ważna dodatkowa rzecz – transakcje w iota są oparte na PoW zamiast prowizji, więc, żeby to było racjonalne wydajnościowo, te urządzenia muszą mieć moduł sprzetowo akcelerowanego wykonywania PoW, który nie będzie dostępny póki iota nie osiągnie ostatniej wersji oprogramowania, inaczej ten układ zwyczajnie przestanie działać wraz z aktualizacją.

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.