Jesteś tutaj:-, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7-Telefon Samsunga “po cichu” wysyła nasze zdjęcia losowym znajomym

Telefon Samsunga “po cichu” wysyła nasze zdjęcia losowym znajomym

Okazuje się, że niektóre modele smartfonów z serii Galaxy wysyłają zdjęcia zapisane w pamięci telefonu do losowo wybranych osób z książki telefonicznej, informuje portal Niebezpiecznik.pl. Winnym ma być aplikacja systemowa Samsung Messages (“Wiadomości”). Tego typu doniesienia właścicieli smartfonów Samsunga zasypały serwis internetowy reddit.com.

Nie ma jej na starszych wersjach serii Galaxy, ale znajduje się na tych nowszych – Galaxy S9, S9 Plus oraz Note 8.  Nie jest możliwe sprawdzenie, które zdjęcia zostały wysłane.  Błąd w najnowszej wersji (4.4.30.5) aplikacji powoduje, że kontakty z książki telefonicznej otrzymują zdjęcia z pamięci aparatu.

Co gorsza, właściciele Samsungów, których losowo wybrane z pamięci telefonu zdjęcia zostały wysłane do ich znajomych o wpadce zazwyczaj dowiadują się …właśnie od zaskoczonych otrzymaną niespodziewanie fotką znajomych. Aplikacja robi to w tle “po cichu” — zatem dzieje się to niezauważalnie dla użytkownika telefonu.

Jak podaje portal, „niektórzy spekulują, że problem może być powiązany z wdrażaniem przez T-Mobile standardu RCS-a, ale T-Mobile oficjalnie zaprzecza i jako przyczynę problemów wskazuje na błąd po stronie Samsunga”.  Jak podaje Niebezpiecznik.pl, Samsung wie już o wystąpieniu błędu i prowadzi prace nad jego naprawą.

Do tej pory nie znamy też przypadku takiego niepoprawnego zachowania telefonu na terenie Polski” – podaje niebezpiecznik.pl

Samsung wnikliwie weryfikował temat przez ostatnie kilka dni. W wyniku naszych ustaleń nie stwierdzono żadnych usterek, zarówno od strony sprzętu jak i oprogramowania, które mogą mieć związek z omawianym przypadkiem. W skali globalnej nie odnotowaliśmy podobnych doniesień ze strony użytkowników, jednak będziemy kontynuować działania w celu wyjaśnienia sprawy – informuje media Olaf Krynicki, rzecznik prasowy Samsung Polska.

Warto jednak wiedzieć, żeby ograniczyć wyciek prywatnych danych nie trzeba kasować “przypałowych” kontaktów z książki adresowej lub nagich selfie. Wystarczy ograniczyć dostęp do zdjęć aplikacji Samsung Messages (“Wiadomości”).

Jak to zrobić, przeczytacie na: Niebezpiecznik.plAutor |2018-07-04T08:24:53+02:004 lipca 2018 07:39|Kategorie: Android, Aplikacje, Bezpieczeństwo, Inne, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony, Top7|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Piotr 13 października 2018 w 12:38 - Odpowiedz

    Właściciele samsungów, przestroga dla was: nie fotografujcie swojego „sprzętu”, ani nie róbcie sobie selife podczas bara-bara. 😉
    P.S. Nie mam samsunga i nie robię niczego z powyższych 😉

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.