Jesteś tutaj:-, Newsy, Poradniki, Samsung, Sprzęt, Top7-Samsung Cloud – skradziony lub zgubiony telefon, bez paniki

Samsung Cloud – skradziony lub zgubiony telefon, bez paniki

Telefon już to nie tylko narzędzie komunikacji, ale kieszonkowy bank danych. Zdjęcia, dokumenty, kontakty, terminarz, wiadomości, dane do logowania i wiele innych cennych informacji – wszystko zamknięte w jednym urządzeniu. Wygodne? Do czasu. Trzy sytuacje, w których pogratulujesz sobie, że uruchomiłeś tę usługę

Aby móc cieszyć się wygodnym i bezpiecznym dostępem do danych, warto skorzystać z dedykowanej usługi chmurowej. Do czego przydaje się chmura? Sprawdźmy na przykładzie usługi Samsung Cloud. Jej uruchomienie trwa dosłownie chwilę i nie wymaga żadnych osobnych chmurowych aplikacji. Kilka kliknięć w menu telefonu pozwoli zachować pełna kontrolę nad danymi nawet w wyjątkowych sytuacjach.

Skradziony lub zgubiony telefon

Bez paniki. Dzięki funkcji Find my Mobile będziesz w stanie zlokalizować swój telefon, a nawet zdalnie nim zarządzać, usuwając ważne dane, blokując dostęp lub zapobiegając wyłączaniu urządzenia przez inne osoby. Jeśli karta SIM w utraconym urządzeniu zostanie zmieniona, otrzymasz stosowne powiadomienie w menu aplikacji. Utrata telefonu nie musi być równoznaczna z utratą danych. Korzystając z wsparcia chmury i skonfigurowanego wcześniej konta bez trudu wykonasz kopię zapasową zawartości telefonu, w tym newralgicznych informacji zawartych w zabezpieczonym folderze Mój Sejf. Dzięki temu nie stracisz dostępu do kontaktów, zdjęć, dokumentów, danych aplikacji i wielu innych danych. Skopiowane do chmury dane można potem bez trudu usunąć z pamięci telefonu, żeby uniemożliwić do nich dostęp osobom trzecim.

Zniszczony telefon i brak dostępu do danych

Uruchomienie dedykowanej chmurowej usługi trwa krócej niż wybór ochronnego etui na telefon, a zabezpieczy dane o wiele skuteczniej. Nawet gdy urządzenie ulegnie uszkodzeniu, nie jesteśmy skazani na utratę danych. W bezpiecznej chmurze możemy przechowywać zarówno pliki, jak i ustawienia telefonu, które bez trudu można przywrócić na nowym smartfonie. Sami decydujemy, które informacje chcemy skopiować, a do wyboru jest dość pokaźna lista danych: galeria zdjęć, lista połączeń, SMSy, MMSy, kalendarz, kontakty, dokumenty (PDF, Office, HTML), dane aplikacji, ustawienia ekranu startowego i widgetów, pliki muzyczne (MP3, FLAC, AMR), notatki, ustawienia przeglądarki. Do bezpiecznego przechowywania danych otrzymujemy 15 GB przestrzeni dyskowej, którą za niewielką dopłatą możemy rozszerzyć do 50 a nawet 200 GB, zyskując tym samym jeszcze więcej miejsca na zdjęcia, aplikacje i dane.

find my mobile

Find my Mobile

Multitasking

Pracujesz na kilku różnych urządzeniach równocześnie? Korzystając z dedykowanej chmury, na każdym z kompatybilnych urządzeń uzyskasz swobodny dostęp do wybranych plików, takich jak Notatki Kalendarz, Kontakty, ustawienia przeglądarki internetowej, zdjęcia, wideo. Dzięki opcji synchronizacji, zapisane w chmurze dane z wszystkich zgodnych urządzeń będą dostępne z poziomu każdego z nich, bez konieczności korzystania z dodatkowych aplikacji. Pliki można swobodnie edytować z poziomu aktualnie obsługiwanego urządzenia, a wprowadzone zmiany będą automatycznie widoczne dla wszystkich pozostałych. Ułatwia to pracę nad dokumentami, edycję zdjęć czy dostęp do notatek kiedy pracujemy równocześnie na tablecie i telefonie.

Usługa Samsung Cloud dostępna jest dla posiadaczy flagowych smartfonów Samsung, w tym najnowszych Galaxy S9, Galaxy A8 oraz Galaxy A6 i A6+. Mogą z niej korzystać również użytkownicy tabletów Samsung Tab A, S2 i S3.

 

źródło: SamsungAutor |2018-05-17T17:47:35+02:0017 maja 2018 17:47|Kategorie: Android, Newsy, Poradniki, Samsung, Sprzęt, Top7|Tagi: , , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.