Jesteś tutaj:-, Internet mobilny, Newsy, Samsung, Sprzęt, Top30-Samsung Smart TV – dopasuje się do stylu życia użytkownika

Samsung Smart TV – dopasuje się do stylu życia użytkownika

Smart TV nie jest nową koncepcją, ale ciągły rozwój w tej dziedzinie pozwala wprowadzać ulepszenia i sprawia, że telewizory smart lepiej współpracują z innymi urządzeniami czy z siecią. W tym roku telewizory Samsung jeszcze sprawniej połączą się z urządzeniami mobilnymi. Użytkownicy szybko i łatwo udostępnią treści i otrzymają spersonalizowane rekomendacje.

Łatwe połączenie i szybkie udostępnianie

Czasy, kiedy proces konfiguracji nowego telewizora – mimo, że najczęściej jednorazowy – był złożony i wieloetapowy, już się skończyły. Telewizory Samsung Smart TV w 2018 r. są tego przykładem. W aplikacji SmartThings użytkownik otrzymuje wszystko, co jest potrzebne, aby szybko i płynnie przejść przez proces konfiguracji i zacząć w pełni korzystać z nowego telewizora. Kilka kliknięć w aplikacji mobilnej SmartThings wystarczy, aby rozpoznać sieć Wi-Fi, dekodery STB, ulubione aplikacje i informacje o koncie Samsung.


Treści, oferowane przez popularne platformy VoD, najlepiej ogląda się na dużym ekranie telewizora, ale zdarza się, że ulubione seriale, wyświetlane na urządzeniu mobilnym, umilają drogę do pracy. Teraz, dzięki SmartThings, jeśli użytkownik będzie zalogowany do aplikacji wideo na urządzeniu przenośnym, telewizor połączy się z tym samym kontem automatycznie. Tym samym nie ma już potrzeby ponownego wprowadzania danych. Co więcej, użytkownik sam wybierze, które aplikacje będą łączyć się w ten sposób z telewizorem.

Smartfon posłuży nie tylko do skonfigurowania telewizora, ale wejdzie z nim w codzienną interakcję. Na przykład za jego pośrednictwem można nie tylko ustawić przypomnienie o nadchodzącym meczu, ale także przełączyć się bezpośrednio do transmisji.

Nowe telewizory Samsung Smart TV będą miały pulpit SmartThings. Dzięki temu staną się nie tylko sercem salonu, ale – za sprawą Internetu rzeczy (IoT) – także całego domu. Na ekranie telewizora można będzie podejrzeć, co jest w lodówce, sterować oświetleniem, ustawić termostat i zrobić wiele więcej. Na przykład zdjęcia z niezapomnianych wakacji w Paryżu można będzie przesyłać na telewizor, aby bliscy mogli śledzić podróż siedząc wygodnie przed telewizorem.

Uniwersalny spersonalizowany przewodnik


Telewizor coraz lepiej dopasowuje się do stylu i rytmu codziennego życia swoich właścicieli, ale urządzenie to powinno przede wszystkim zapewniać użytkownikom rozrywkę. Tu z pomocą przyjdzie Universal Guide, czyli asystent programów, który na podstawie preferencji użytkownika zasugeruje filmy, seriale czy sport, które mogą być dla niego ciekawe. Integruje on treści od dostawcy telewizji kablowej, VOD i usług transmisji strumieniowej na jednej stronie. Funkcja będzie dostępna na wybranych rynkach.

Jeden, intuicyjny w obsłudze pilot Smart Control, pozwoli sterować nie tylko telewizorem, ale również innymi połączonymi urządzeniami, jak dekoder telewizji kablowej, odtwarzacz Blu-ray czy soundbar. Niedawno rozszerzono gamę obsługiwanych urządzeń o produkty audio-wideo podłączone za pomocą kabla optycznego.

Dodatkowe opcje dostępne w nowych telewizorach Samsung Smart TV obejmują ulepszoną funkcję TV PLUS. Użytkownicy mogą wyszukiwać i oglądać produkcje UHD i HDR z biblioteki 8900 filmów, w tym 195 w jakości UHD, które dostępne są w interfejsie użytkownika Samsung Smart TV. Dzięki stale rosnącej liście partnerów dostarczających treści, oferta jest coraz bogatsza, a użytkownicy mogą szybciej znaleźć i obejrzeć te filmy UHD i HDR, które są dla nich ciekawe. Funkcja TV Plus będzie dostępna na wybranych rynkach.

Natomiast aplikacja Steam Link umożliwi użytkownikom strumieniowe przesyłanie w rozdzielczości 4K ulubionych gier Steam PC z komputera na telewizor. Dostępnych jest już ponad 6000 gier, które mogą być przesyłane strumieniowo, czyli bez konieczności zakupu oddzielnego urządzenia Steam Link.

Wspomaganie głosowe ułatwia życie


W 2018 roku Bixby, czyli inteligentny asystent Samsung, zostanie wprowadzony w telewizorach premium Samsung, przy czym najpierw usługa ta dostępna będzie w Korei Południowej i USA. Ta funkcja możliwi interakcję za pomocą głosu z treściami od różnych dostawców, takich jak Amazon, ale pozwoli również na odblokowanie szeregu innych możliwości, dodatkowo zwiększając poziom komfortu.

Można będzie na przykład poprosić Bixby o przełączenie telewizora na określony kanał lub o odtworzenie wybranego utworu, ale także o znalezienie filmów nagrodzonych Oscarem. Poza tym Bixby może przekazać aktualności lub informacje o pogodzie, sterować urządzeniami IoT w całym domu lub pokazać najnowsze zdjęcia użytkownika. Jest to kolejny przykład, który potwierdza tezę, że we współczesnym domu telewizor to coś więcej niż urządzenie, które umożliwia wyświetlanie treści z nadajników naziemnych.

Inteligentny dom to taki, w którym użytkownicy mogą cieszyć się życiem mając na głowie mniej spraw, które odciągają ich uwagę. Telewizory Samsung Smart TV odegrają w tym przypadku główną rolę. Dzięki SmartThings i Bixby największy w domu ekran jest teraz częścią ekosystemu połączonych urządzeń Samsung, które mogą komunikować się ze sobą.

źródło: Samsung

Kan

Autor |2018-01-10T14:15:38+01:0010 stycznia 2018 14:15|Kategorie: Inne, Internet mobilny, Newsy, Samsung, Sprzęt, Top30|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

https://linebet-bangladesh.com/en/mobile