Jesteś tutaj:-, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony-Samsung oficjalnie przedstawia nowego inteligentnego asystenta Bixby

Samsung oficjalnie przedstawia nowego inteligentnego asystenta Bixby

Już tylko 9 dni dzieli nas od oficjalnej premiery Galaxy S8 i S8+, najnowszych flagowców Samsunga. Pośród niezliczonych wycieków i plotek koreański gigant sam zdecydował się uchylić rąbka tajemnicy – dzisiaj, za pośrednictwem informacji prasowej, zaprezentowano wirtualnego asystenta głosowego Bixby, który ma być jednym z głównych atutów tegorocznych modeli z serii S.


Wbudowany w najnowsze smartfony z linii Galaxy S asystent będzie obsługiwany przez dedykowany fizyczny przycisk z lewej strony urządzenia. Z czasem Bixby ma trafić także do innych produktów Samsunga – celem jest wyposażenie w taką funkcjonalność każdego sprzętu koreańskiej firmy korzystającego z internetu. Włodarze Samsunga zapewniają, że Bixby będzie wyróżniać się na tle innych podobnych usług dzięki dobrze rozwiniętej umiejętności dostosowania się do potrzeb użytkownika. Trzy filary nowego inteligentnego asystenta to „kompletność, kontekstowość i umiejętność korzystania z niepełnych informacji”.

Przez kompletność Samsung rozumie umożliwienie głosowej obsługi każdej (lub prawie każdej) akcji dostępnej poprzez interfejs dotykowy, zamiast ograniczonego zbioru działań. Oczywiście nie wszystkie aplikacje będą od początku kompatybilne z Bixby, jednak dzięki udostępnieniu przez Samsunga SDK (zestawu do konstrukcji oprogramowania) programiści „apek” na system Android powinni szybko poradzić sobie z tym problemem. Kontekstowość ma polegać na zaoferowaniu najodpowiedniejszych opcji w momencie wywołania Bixby, uzależnionych od obecnie wykonywanych czynności lub obecnie włączonej aplikacji. Bixby będzie również dopytywać użytkownika o szczegóły, jeśli nie zrozumie zadanego polecenia – dzięki temu nie będzie konieczne zapamiętanie precyzyjnych komend, a współpraca z głosowym asystentem Samsunga będzie przebiegać bardziej naturalnie.

Niestety w informacji prasowej Samsunga nie znalazły się żadne zrzuty ekranu ani nagrania przedstawiające działanie Bixby. Dokładniejsze przedstawienie nowego inteligentnego asystenta odbędzie się zatem prawdopodobnie wraz z premierą Galaxy S8 i S8+.

Źródło: Samsung

TomaszAutor |2017-03-20T20:18:05+02:0020 marca 2017 20:18|Kategorie: Android, Newsy, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.