Jesteś tutaj:-, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Telefony-Tizen 3.0 oraz plany rozwoju platformy

Tizen 3.0 oraz plany rozwoju platformy

Podczas tegorocznej Konferencji Deweloperów Tizen 2015 (TDC 2015), która odbyła się w dniach 17-18 września br. w Shenzhen (Chiny), przedstawiono plany rozwoju platformy Tizen oraz zaprezentowano jej nową wersję – Tizen 3.0. Spotkanie odbywające się pod hasłem „Tizen, The Best Way to Connect Everything” obfitowało w prezentacje i sesje tematyczne skupione wokół takich zagadnień jak programowanie aplikacji, design, gry, telewizja, Internet rzeczy (Internet of Things, IoT) oraz technologie ubieralne.


Konferencja zgromadziła przedstawicieli największych chińskich firm informatycznych, w tym Tencent i Baidu, a także globalnych liderów technologii, takich jak Samsung Electronics, Intel i Unity. W wydarzeniu uczestniczyło ponad 1000 osób, a wśród nich deweloperzy platformy, przedsiębiorcy i czołowi eksperci w dziedzinie technologii informatycznych.


Motywem przewodnim TDC 2015 była przewaga konkurencyjna Tizen jako platformy technologicznej, realizacja strategii internetu rzeczy z wykorzystaniem systemu Tizen oraz zdefiniowanie planów dotyczących przyszłości platformy. Najważniejsze sesje tematyczne dotyczyły takich zagadnień, jak:

  • Perspektywy i strategie dotyczące łączności z Tizen i przyszłości systemu;
  • Platforma ARTIK opracowana pod kątem internetu rzeczy;
  • SAMI – platforma internetu rzeczy typu open source przeznaczona do analizy danych i ułatwiająca współpracę pomiędzy urządzeniami, która może gromadzić i analizować różne biosygnały w czasie rzeczywistym.
  • Wykorzystanie projektu IoTivity przez platformę Tizen w celu łączenia urządzeń z internetem rzeczy;
  • Wykorzystanie protokołu Wayland do poprawy wydajności systemu Tizen poprzez zmniejszenie jego zapotrzebowania na zasoby pamięci i energię;
  • Nowa era gamingu – opracowywanie gier, rozwiązania do ich portowania oraz poprawa parametrów gier na platformie Tizen.


Istotnym elementem wydarzenia była prezentacja platformy Tizen 3.0, która zwiększy możliwości współdziałania urządzeń w celu pełnej realizacji koncepcji internetu rzeczy. Platforma Tizen 3.0 została zaprojektowana do obsługi nie tylko urządzeń mobilnych i ubieralnych oraz telewizorów, ale również profilu Micro – platformy, która pozawala urządzeniom AGD na interakcje z IoT (internetem rzeczy). Ponadto za sprawą IoTivity – projektu realizowanego przez Open Interconnect Consortium (OIC) – platforma Tizen 3.0 jest kompatybilna z jeszcze większą gamą urządzeń.


W ramach konferencji przygotowano także strefę ekspozycyjną. Firma Samsung zaprezentowała tam wiele nowych urządzeń i technologii ubieralnych opartych na platformie Tizen, w tym inteligentne zegarki Gear S2 i telewizory Smart TV.

www.tizenconference.com

* Wayland – protokół opracowany jako prostszy zamiennik X Window System (X11). W porównaniu z X11 oferuje lepsze parametry i skalowalność.

** Open Interconnect Consortium (OIC) – grupa branżowa skupiona na usprawnianiu międzyoperacyjności i definiowaniu wymagań dotyczących łączności dla urządzeń, które będą składały się na internet rzeczy.

*** IoTivity – projekt typu open source sponsorowany przez Open Interconnect Consortium (OIC) i prowadzony przez Linux Foundation. Jest to struktura oprogramowania umożliwiającego łączność z uwzględnieniem nowych potrzeb pojawiających się wraz z rozwojem IoT.

źródło: Samsung

Kan








Autor |2015-09-22T11:16:49+02:0022 września 2015 11:16|Kategorie: Aplikacje, Newsy, Oprogramowanie, Samsung, Sprzęt, Telefony|Tagi: , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.