Jesteś tutaj:-, Inne, Newsy, Samsung, Targi i konferencje-Samsung drukuje Androidem

Samsung drukuje Androidem

Na odbywających się właśnie w Berlinie targach IFA 2014 firma Samsung Electronics na specjalnej konferencji „Smart MultiXpress” zaprezentowała nowe modele wielofunkcyjnych drukarek (MFP), które będą dostępne na rynku europejskim. Są to pierwsze tego rodzaju urządzenia wyposażone w system operacyjny Android. Zaprojektowano je aby były bardziej niezależne, intuicyjne i skalowalne we wszystkich środowiskach biznesowych.


Firma Samsung dążąc do stworzenia drukarek doskonale wpasowujących się w ekosystemy IT oraz inteligentnego biura, wyposażyła swoje nowe urządzenia wielofunkcyjne z systemem Android w skalowalne aplikacje, intuicyjny interfejs oraz rozwiązanie Smart UX Center, umożliwiające pracę bez komputera.

Firma Samsung nieustannie dąży do wprowadzania innowacji korzystnych dla użytkowników, dlatego też pierwsze urządzenia wielofunkcyjne z systemem Android poszerzą ofertę Samsung dla inteligentnych biur kierowaną do klientów biznesowych oraz dadzą możliwość korzystania z lepszych, wielowymiarowych i zaawansowanych technologii druku — mówi dr KiHo Kim, wiceprezes wykonawczy działu Printing Solutions w Samsung Electronics. Nasza nowa linia drukarek łączy wiedzę o urządzeniach biurowych z najlepszą w swojej klasie technologią IT firmy Samsung, co pozwala nam na tworzenie bardziej innowacyjnych produktów dla nowego rynku automatyzacji biur.


Wszystkie nowe urządzenia wielofunkcyjne Samsung z serii Smart MultiXpress posiadają 10,1-calowy, całkowicie dotykowy panel, pozwalający użytkownikom na wyszukiwanie i drukowanie materiałów z przeglądarek internetowych, wiadomości e-mail, map, obrazów i innych rodzajów treści, bez konieczności połączenia z komputerem lub serwerem. Ekran dotykowy umożliwia także przeglądanie dokumentów, a nawet korzystanie z funkcji edycji i dodawania adnotacji.

Urządzenia wielofunkcyjne z nowej serii Smart MultiXpress są wyposażone w rozwiązanie Smart UX Center firmy Samsung – dotykową i możliwą do modyfikacji technologię UX, znaną ze smartfonów i tabletów z rodziny Samsung GALAXY.

System operacyjny Android zapewnia urządzeniom wielofunkcyjnym z serii Smart MultiXpress nieograniczoną skalowalność aplikacji do drukowania — podobnie jak w przypadku technologii w smartfonach — oraz umożliwia łączność za pośrednictwem funkcji Samsung Cloud Print, co dodatkowo zwiększa zakres możliwości w zakresie łączności i skalowalności.

Ponadto wszystkie te urządzenia są kompatybilne z platformą rozwiązań do drukowania XOA (eXtensible Open Architecture) firmy Samsung i można je modyfikować w celu realizacji specjalnych potrzeb biznesowych.

Dodatkowo urządzenia zostały wyposażone w ulepszoną technologię NFC Pro, tak aby odpowiadać na wciąż zmieniające się potrzeby rynku B2B. Nowy moduł Samsung NFC Pro (dostępny i sprzedawany oddzielnie) umożliwia mobilne drukowanie za pośrednictwem smartfonów. Gwarantuje też bezpieczniejszy proces uwierzytelniania użytkownika i ulepszone opcje administracyjne IT, takie jak możliwość „klonowania” ustawień zabezpieczeń do wielu urządzeń wielofunkcyjnych przez proste naciskanie modułu NFC Pro.

Pojawienie się na rynku urządzeń wielofunkcyjnych z serii Smart MultiXpress firmy Samsung nie tylko zwiększy efektywność i wydajność pracy użytkowników biznesowych, ale też zapewni możliwość szybszego przetwarzania dokumentów (dzięki dwurdzeniowym procesorom 1 GHz szybkość drukowania jest do 1,5 raza większa niż w przypadku poprzednich jednordzeniowych procesorów 1 GHz), a także pozwoli na jednoczesne, bezproblemowe drukowanie i skanowanie dużych dokumentów przez wielu użytkowników.

Co więcej, w urządzeniach zastosowano technologie zwiększające wytrzymałość tonera i bębna, co przedłuża trwałość drukarek w porównaniu z podobnymi modelami i przekłada się na ich nadzwyczajną niezawodność oraz niższy całkowity koszt użytkowania.

Seria Smart MultiXpress składa się z dziesięciu nowych modeli urządzeń wielofunkcyjnych należących do czterech różnych kategorii drukarek.

źródło: Samsung

KanAutor |2014-09-05T07:31:57+02:005 września 2014 07:31|Kategorie: Android, Inne, Newsy, Samsung, Targi i konferencje|Tagi: , , , |0 komentarzy

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.