Jesteś tutaj:-, Newsy, Pozostałe, Rozrywka, Samsung, Sprzęt sieciowy-Gwiazdy kina w audiobooku Play

Gwiazdy kina w audiobooku Play

Przepis na sukces wielkich superprodukcji: gwiazdorska obsada, scenariusz na podstawie światowego bestsellera oraz niepowtarzalne efekty dźwiękowe. Wynikiem tego połączenia jest zrealizowana z wielkim rozmachem polska adaptacja powieści fantasy George’a R.R. Martina pt. „Gra o tron”. Już dziś włącz audiobooka i przenieś się do Krainy Westeros, by wraz z bohaterami kultowej sagi wziąć udział w walce o władze.

Dzisiaj premiera całości na telefonie Samsung WAVE III w ofercie PLAY.

Robert Więckiewicz, Agata Kulesza, Maria Seweryn, Marian Dziędziel, Rafał Mohr, Mariusz Benoit, Maciej Musiał, Anna Dereszowska, Jacek Braciak, Rafał Gonera, Łukasz Simlat, Jerzy Trela, Jarosław Boberek – to kilkanaście nazwisk, spośród niemal stu aktorów, których zaprosił do studia nagraniowego Audioteki reżyser Krzysztof Czeczot, by stworzyć polską superprodukcję kultowej „Gry o tron”.

Taką obsadą, jaką udało się zebrać Czeczotowi chciałby się pochwalić niejeden reżyser filmowy. Cenieni w polskiej kinematografii aktorzy wcielili się w role bohaterów powieści fantasy – sagi, która od dawna znajduje się na liście bestsellerów książkowych (niemal 100 tys. sprzedanych egzemplarzy) i bije rekordy popularności wśród telewizyjnych seriali (produkcja HBO).

Nagrania trwały ponad trzy miesiące i były dla wielu aktorów nie lada wyzwaniem. Zdanie to podziela Robert Więckiewicz, odtwórca głównej roli Eddarda Starka, przyznając:


– Nie jestem specjalistą od pracy samym głosem. Mam na koncie może dwa, trzy audiobooki. Jest różnica między czytaniem książki a odgrywaniem postaci. Nie wystarczy przeczytać swoją rolę, trzeba poczuć graną postać i znaleźć odpowiednie emocje wewnątrz siebie. Dopiero to przekłada się na głos. I tu z pomocą przyszedł mi znakomity reżyser Krzysztof Czeczot. Bez niego wcielenie się z rolę Eddarda byłoby bardzo trudne.

Aktor podkreśla również, że podobnie jak w pracy nad filmem, to reżyser odgrywa w studio kluczową rolę. W produkcjach audio ważny jest wybór odpowiednich głosów. Gdy nie widzimy grających aktorów, to barwa głosu i sposób mówienia determinują całą postać. Po czym dodaje: Potrzebowałem informacji dotyczących postaci, żeby móc ją przez siebie przefiltrować i zabrzmieć wiarygodnie. Otrzymałem od Krzysztofa streszczenie tej 836 stronicowej książki i precyzyjne uwagi, dzięki temu wcielenie się w rolę Eddarda stało się prostsze – powiedział Więckiewicz. Nie musiałem gimnastykować głosu, trzeba było złapać charakter postaci i sprawić, by słuchacze uwierzyli w historię i zobaczyli ją oczami wyobraźni.

Poza gwiazdorską obsadą wysoką klasę produkcji audiobooka „Gra o tron” dopełnia oryginalna ścieżka dźwiękowa autorstwa Adama Walickiego. W nagraniach uczestniczyli rycerze z Warszawskiej Akademii Miecza, na co dzień biorący udział w rekonstrukcjach historycznych bojów oraz muzycy grający na tak oryginalnych instrumentach jak: drumle, lira korbowa, sarangi, nickelharpa czy waltornia. Wszystko po to, by słuchacze jeszcze łatwiej mogli poczuć klimat Siedmiu Królestw sagi George’a R.R. Martina.
Efektem kilku miesięcy pracy ekipy produkcyjnej dowodzonej przez Krzysztofa Czeczota, Pawła Andryszczyka i Adama Walickiego jest 32-godzinny audiobook podzielony na 73 rozdziały. Jest to pierwsza część sagi „Pieśń Lodu i Ognia” George’a R.R. Martina, która opowiada o fantastycznej krainie przypominającej średniowieczną Europę, gdzie czas rządzi się własnymi prawami, a bohaterowie niestrudzenie toczą boje, by móc zasiąść na upragnionym tronie.

Audiobook „Gra o tron” jest dostępny na telefonach SAMSUNG WAVE III w oferice Play oraz w formie przedsprzedaży w serwisie audioteka.pl.

W przedsprzedaży pierwszych rozdziałów audiobooka prowadzonej od końca marca, po tytuł ten sięgnęło blisko 2500 klientów Audioteki, co błyskawicznie uplasowało „Grę o tron” na pierwszej pozycji listy bestsellerów, wyprzedzając hit ostatnich miesięcy audiobook „Steve Jobs”. Wprawdzie nie pobiliśmy rekordu otwarcia, który nadal należy do „Steve’a Jobsa” i wynosi 900 pobrań w dniu premiery, ale już zdecydowanie pobiliśmy rekord pierwszego tygodnia sprzedaży. – podkreśla Marcin Beme, prezes AUDIOTEKA.

W sobotę, tj. 21 kwietnia 2012 roku o godz. 23.00 w warszawskim kinie ATLANTIC wszyscy miłośnicy audiobooków będą mieli nie lada okazję, by wspólnie posłuchać „Gry o tron”. Po raz pierwszy audiobook będzie miał swoją premierę również w kinie. W trakcie nocnego seansu do wygrania będą atrakcyjne nagrody. Na imprezę serdecznie zaprasza Audioteka wraz z partnerami. Wstęp wolny.

źródło: Audioteka

Kan

Autor |2012-04-20T11:28:15+02:0020 kwietnia 2012 11:28|Kategorie: Inne, Newsy, Pozostałe, Rozrywka, Samsung, Sprzęt sieciowy|Tagi: , |1 komentarz

1 komenarz

  1. Jola 20 kwietnia 2012 w 10:06 - Odpowiedz

    Fajne

Zostaw komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.